Открытый урок на тему Тамыр (2класс)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: Дүниетану

Сабақтың тақырыбы:Тамыр

Сабақтың мақсаты:тамыр өсімдіктің жер асты бөлігі екендігін түсіну,өсімдіктің тамыры қандай қызмет атқаратынын білу,ойлау, қорытынды жасау, есте сақтау, жағдаятты шешу, салыстыру дағдыларын дамыту.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар мәтінді мәнерлеп оқуға машықтанады, мағынасын терең түсінеді. Тамыр қандай қызмет атқаратынын біледі, үйренеді.

Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, интерактив тақта, флипчарт, маркер, қалпақтар.

Сабақтың әдіс - тәсілі: ыстық алақан, алты қалпақ, сұрақ жауап.

Сабақтың формасы

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдеседі. Психологиялық дайындық. Топқа бөледі.

Шеңбер болып тұрып, бір -біріне жылы лебіздерін, тілектерін айтады.

Топқа бөлінеді. Назарын сабаққа аударады.

ІІ. Өткен сабаққа шолу. Сұрақ - жауап.




Оқушылар берілген сұраққа жауап айтады. тұқымдың түрлерін жазып тақтаға шығып қорғайды. Қортынды жасайды.

Негізгі бөлім.

Жаңа сабақты

түсіндіру

Суреттер көрсету.Ненің суретін көріп тұрмыз?

Слайдтар көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіремін

Тамыр түрлері, тамырдың қызметі,пайдасы.

Суретерді аттарын айтады.

Суреттерге қарап тамыр туралы әңгімелейді.

Дәптерге сабақ тақырыбы мен күнді жазып алады.

Сергіту сәті

Көңілді күн

Би қимылдарын қайталайды

Қорытынды бөлім.

Бекіту

Оқулықтағы мәтінді оқытамын. Сөздік жұмыс жүргіземін.

Алты қалпақ әдісі арқылы сабақты қортындылаймын.

Топтарға тапсырмалар беремін.

Шынжыр ойыны арқылы оқулықтағы мәтінді оқиды, күзетіп барады. Түсінбеген сөздерін сұрайды.Тамырдың пайдасы туралы әңгімелейді.

1-топ әртүрлі өсімдектердің тамырлары туралы постер қорғайды

2-топ тамырдың қызметі туралы постер қорғайды.

Бағалау

Топ басшысы мүшелерін бағалайды. Бағалау парақшалары таратамын.бармақтар арқылы жасаған постерлерін бағалайды.

Оқушылар басқа топтарды бағалайды. Бағалау парақшасы арқылы бағалайды. Топ басшылары.

Рефлексия.

Кері байланыс.

Стикер таратады.

-Не үйрендік? Не білгім келеді? Бүгінгі сабақта не ұнады?

Оқушылар ойлары мен ұсыныстарын жазады.

Үй тапсырмасы

Мәтінді оқу, әңгімелеу.

Тамыр түрлері туралы сурет салып келу.

Оқиды, әңгімелейді, түсіндіреді. Сурет салу



© 2010-2022