Менің достарым. Сынақ жұмысы

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: қазақ тілі Класы: 2«а, б, в » Күні: _________2013ж

Тақырыбы: Менің достарым.

Мақсаты: Іштей оқу және шағын мәтіндерді түсініп оқуды үйрету.

Міндеттері:

Білімділік: оқушыларға сөйлесім əрекетінің түрлерін достарымен күнделікті қарым-қатынас деңгейінде меңгерту.

Дамытушылық: оқушылардың тілдік дағдысы мен білігін дамыту;

Тәрбиелік: достарымен тату-тәтті болуға, бір-бірін сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Әдістері: қарапайым сипаттау.

Көрнелік: кітап, сурет, тірек-сызба.

Сабақтың жоспары

Сабақтың құрылымы тиімді педагогикалық технология элементтері негізінде

Жұмыс түрлері

уақыты

1

Пропедевтикалық практика

Үй жұмысын тексеру

7 мин

2

Бағыттау

Күітілім нәтижесін жариялау

1 мин

3

Пайымдау

Жаңа тақырыпты түсіндіру

5 мин

4

Іс-жүзіндегі практика

Жаттықтыру

6 мин

5

Меңгеру практикасы

Іс-жүзіндегі жаңа тақырыпты меңгеру

6 мин

6

Сергіту жаттығулары

Жаттығулар өткізу

2 мин

7

Өзіндік жұмыс практикасы

Өз бетімен жұмыс

8 мин

8

Дербес үй жұмысы практикасы

Қайталау, меңгеру.

8 мин

9

Бағалау

Оқушыларға баға қою

2 мин

Сабақтың барысы

Жұмыс түрі

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

1.дұрыс-бұрыс.


2. Ми шабуылы








3.Тірек сызба








4.Ойлан-тап.

5.Жұппен жұмыс.

6.Жаттығулар өткізу


7.Өзіндік жұмыс

8.Өз тірегім

8.Бағалау

Оқушылармен амандасу, оқу құралдырының дайындығын тексеру.

Кұс, үлу, үя, үшақ, ұстел, уш, гул, уй, кун, жулдыз.


  • Менің- ...... Ерасыл, Әділ, Мақсат.

  • Сенің-...... Динара, Камшат, Лаура.

Ә

Е

І

М

К

Ө

Д

Ұ

Ы

Н

А

Л

Ш

И

Р

Қ

С

Т

Берілген әріптерден сөздер құрастыру тапсырылады

Әділ қандай бала?

К ү ш т і

Ерасыл қандай бала?

А қ ы л д ы

Көңілді

Мақсат қандай бала?

Динара кі.....п оқы! Жазира б.. биле! Арсен жүг...р!

Әділ-... бала. Ол көп ертегі оқиды. Ерасыл-...бала. Ол жақсы билейді. Мақсат-...бала. Ол жақсы жүгіреді.

Сен не істейсің? - Мен кітап оқимын.

------------------------ билеймін.

------------------------ жүгіремін.

Орнымыздан тұрайық,

Белімізді жазайық.

Жоғары-төмен қарайық,

Солға-солға түзу түр.

Оңға-оңға түзу түр,

Алға қарай бір адым.

Артқа қарай бір адым.

Бойымызға күш жинап,

Бір дем алайық.

Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды, өздері жауаптарын іздейді жазады.

«Г» және «Ғ» әрпі бар сөздерді суретке қарап табу.

Оқушылардың еңбегі бойынша бағалау.

Сәлемдесіп, оқу құралдыры дайындығын көрсету.

Оқушылар дұрыс-бұрысын айтады.

Оқушылар аталған адамдар кім екенің айтады.


  1. Әділ

  2. Мақсат

  3. Ерасыл

  4. Динара

  5. Камшат

  6. Лаура

Оқушылар берілген кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар ойланып сөйлемді дұрыс құрастырып оқиды.

Оқушылар ұқыпты орындайды.

Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды .


Дәптеріне тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар сөздерді дұрыс атап табады.

Оқушылар күнделігін береді, баға қойдырады.



Пәні: қазақ тілі орыс мектебіне Класы: 2«а, б, в » Күні: _________2013ж

Тақырыбы: Сынықхат жұмысы

Мақсаты: Оқушыларды сауатты, әдемі жазуға үйрету.

Міндеттері:

Білімділік: оқушыларға сөйлемді графикалық нұсқасына қарап жазуды меңгерту.

Дамытушылық: оқушылардың түсініп тыңдауын, каллиграфиялық жазуын талапқа сай дамыту;

Тәрбиелік: тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жазу сабағы

Әдістері: тақырып көлемінде.

Көрнелік: сурет.

Сабақтың жоспары

Сабақтың құрылымы тиімді педагогикалық технология элементтері негізінде

Жұмыс түрлері

уақыты

1

Пропедевтикалық практика

Үй жұмысын тексеру

7 мин

2

Бағыттау

Күітілім нәтижесін жариялау

1 мин

3

Пайымдау

Жаңа тақырыпты түсіндіру

5 мин

4

Іс-жүзіндегі практика

Жаттықтыру

6 мин

5

Меңгеру практикасы

Іс-жүзіндегі жаңа тақырыпты меңгеру

6 мин

6

Сергіту жаттығулары

Жаттығулар өткізу

2 мин

7

Өзіндік жұмыс практикасы

Өз бетімен жұмыс

8 мин

8

Дербес үй жұмысы практикасы

Қайталау, меңгеру.

8 мин

9

Бағалау

Оқушыларға баға қою

2 мин

Сабақтың барысы

Жұмыс түрі

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

1.сынақхат


2. Ми шабуылы








3.Тірек сызба








4.Ойлан-тап.


5.Жұппен жұмыс.

6.Жаттығулар өткізу


7.Өзіндік жұмыс

8.Өз тірегім

8.Бағалау

Оқушылармен амандасу, оқу құралдырының дайындығын тексеру.

Қазақ тіліне тән дауысты дыбыстардың астын сызыңдар.

Күз, күн, үлкен, бір, үш, төрт, қыз, бөлме, ата, әже, алмұрт, қоңырау, сабақ.

-отбасында неше адам бар?

-отбасын қандай?

-досын нешеу?

-ол қайда оқиды?

-ол қандай?

Асқар

8

оқушы

Зере

7

оқушы

Менің досым... тебеді.




шаңғы

коньки

велосипед

әткеншек

Менің отбасым




атам

әжем

әкем

анам

Оқушыларды екі топқа бөлеміз. Екі топқада бірдей сөз береміз. Бірақ сөзді көрсетпей жазады. Көп буынды, ұзақ сөзден жаңа сөз құрайды. Қай топ көп сөз жазса, ұпайы артады.



Динара... көмектесті. Жазира... кітап берді. Арсен... жазып берді.

Сен кімге көмектестің? - Мен Асқарға көмектестім.

------------------------ кітап бердім.

------------------------ жазып бердім.

Орнымыздан тұрайық,

Белімізді жазайық.

Жоғары-төмен қарайық,

Солға-солға түзу түр.

Оңға-оңға түзу түр,

Алға қарай бір адым.

Артқа қарай бір адым.

Бойымызға күш жинап,

Бір дем алайық.

Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды, өздері жауаптарын іздейді жазады.

«Г» және «Ғ» әрпін қойып келесі сөздерді оқып беру.

Г..л, се...із, тор..ай, са..ат, то..ыз, қол...ап, а...аш, кө...ершін, өшір..іш.

Оқушылардың еңбегі бойынша бағалау.

Сәлемдесіп, оқу құралдыры дайындығын көрсету.

Оқушылар ұқыпты тыңдап, сынақхат жазады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар сөйлем құрастырады.


Оқушылар берілген кесте бойынша сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар ойланып сөздерді дұрыс құрастырып жазады.

Ғарышкер Сарыағаш

Ғарыш

Шекер

Ар

Кеш сары

Ағаш

Аға

Шаш

Оқушылар үлгі бойынша оқып береді.

Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды .


Дәптеріне тапсырмаларды орындайды.

Оқушылар сөздерді дұрыс оқып береді.

Оқушылар күнделігін береді, баға қойдырады.



© 2010-2022