Заняття з майбутніми першокласниками. Тема: Моя сім’я !

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема: Моя сім'я Мета: збагачувати уявлення дітей про сім'ю, розвивати позитивне ставлення до рідної домівки, виховувати почуття гордості за свою сім'ю. Обладнання: родинне дерево, олівці, запис пісні «Родина» у виконанні Н.Яремчука

ХІД ЗАНЯТТЯ І, Підготовча частина Привітання Вправа «Струм» Діти стають у коло, беруться за руки і посмішкою вітають «сусідів» праворуч і ліворуч, передаючи «струм», потискаючи один одному руки. Групове заняття Гра «Гусінь» - Діти, зараз ми з вами будемо однією великою гусінню і будемо всі разом пересуватися по кімнаті. Шикуйтеся в ланцюжок, руки покладіть на плечі того, хто стоїть попереду. Таким чином, у єдиному ланцюзі ми повинні пройти маршрут. Обмін інформацією Читання дітьми вірша Н. Чемериса «Що таке сім'я».

Що таке сім'я

Розкажу вам, друзі, я,

Що таке моя сім'я.

Разом дружно проживаєм

І пісні про це співаєм.

Люба матінка моя, -

Як пишаюсь нею я!

В неї руки золотії,

Серцем кожного зігріє.

Тато сильний і завзятий -

Він господар в нашій хаті.

Все майструє, все ладнає,

Бо до всього хист він має.

Дід і бабця у пошані -

Вони праці ветерани.

Всіх онуків міцно люблять

І як пташечки голублять.

Є у мене ще й брати -

Кращих в світі не знайти.

Ось і вийшло: всіх сім «я»,

Знайте, це і є сім'я.

Н. Чемерис ІІ. Робота над темою заняття

  1. Повідомлення теми і мети заняття
Звучить пісня «Родина» у виконанні Н.Яремчука
  • Кого уявляли, слухаючи пісню?
  • Сьогодні ми з вами будемо говорити про сім'ю.
Гра «Мікрофон»
  • Назви своє прізвище, ім'я, домашню адресу, склад сім'ї.
  • Як звати маму, тата, братика чи сестричку?
  • Як звертаєшся до своїх рідних?
  • Про що любите розмовляти?
3. Слухання оповідання «Дівчинка і ромашка»

Дівчинка і Ромашка Ясним сонячним ранком маленька дівчинка вийшла пограти на зеленій галявинці. Раптом чує: хтось плаче. Прислухалася дівчинка і зрозуміла: плач доноситься з-під каменя, що лежить на краю галявини. Камінь невеликий, як голова кролика, але дуже твердий. Підійшла дівчинка до каменя і запитує:

  • Хто там плаче під каменем?
  • Це я, Ромашка, - почувся слабкий голосок. - Звільни мене, дівчинко, тисне на мене камінь…
Відкинула дівчинка камінь і побачила ніжну, бліду стеблинку Ромашки.
  • Спасибі тобі, дівчинко, - сказала Ромашка, розправивши плечі і зітхнувши на повні груди. - Ти звільнила мене від кам'яного полону.
  • Як же ти потрапила під камінь? - запитала дівчинка.
  • Обдурив мене Камінь, - відповіла Ромашка. - Була я маленькою ромашковою насіниною. Восени шукала теплий куточок.
Дав мені притулок Камінь, обіцяв оберігати від холоду і жари. А коли захотілося мені побачити Сонечко, він ледве не задавив мене. Я хочу бути твоєю, дівчинко. Дівчинка приходила до Ромашки, і вони разом зустрічали Сонце.
  • Як добре бути твоєю, дівчинко! - часто говорила Ромашка.
  • А якби ти виросла в лісі чи скраю дороги? Якби ти була нічиєю? - запитала дівчинка.
  • Я б померла від горя, - тихо сказала Ромашка. - Але я знаю, що нічиїх квітів не буває. Вони завжди чиїсь. Ось та Вогненна Маківка - вона дружить із Сонечком. Сонечко шепоче їй: «Ти моя, Вогненна Маківко». Я чую цей шепіт, коли сходить Сонце, і Маківка розкриває свої пелюстки. А ось та Волошка - подружка Весняного Вітру. Він першим щоранку прилітає до Волошки, будить її і шепоче: «Прокинься!» Квітка не могла б жити, якби вона була нічиєю.
В. Сухомлинський - Хто з членів родини піклується про тебе найбільше? - А про кого піклуєшся ти? 4. Фізкульхвилинка Дружно вправними руками Допоможемо ми мамі. Посуд гарно перемиєм, Витрем насухо, складем, І при цьому не поб'єм. Пил зітремо й підметемо - Скрізь порядок наведемо. 5. Гра-жарт «Я» - Я запитуватиму, а ви, якщо це робите, відповідаєте «Я» - Хто з вас любить працювати? - В'язати, шити, вишивати? - Хто свій одяг береже? - Під ліжка його кладе? - Хто вазони поливає? - Завжди мамі помагає? - Хто пилюку витирає? - А хто сміття розкидає? - Хто лінується вставати? - Хто спішить допомагати? - Тепер бачимо усі: Хто працює, а хто - ні! 6. Вивчення вірша (Вивчити вірш за допомогою піктограм) З роду в рід життя кладе мости, Без коріння саду не цвісти, Без вітрила човен не пливе, Без коріння гине все живе. 7.Пальчикова гімнастика Моя сім'я Це дідусь, А це бабуся, Це татусь, А це матуся, А малюк, звичайно, я - Ось і вся моя сім'я. (По черзі загинати пальчики до долоньки, а зі словами «Ось і вся моя сім'я» другою рукою охоплювати весь кулачок. 8. «Родинне дерево» - Перед кожним з вас лежить «Родинне дерево». У кружечках замалюйте портрети своїх рідних - мами, тата, сестрички, братика, дідусів, бабусь. Вдома ви можете доповнити це дерево портретами прабабусь, прадідусів. У цьому вам допоможуть ваші батьки. Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Моя сім’я !


















ІІІ. Підсумок заняття
  • Що вам сьогодні найбільше запам'яталось?
  • Яким було наше заняття?
  • Якими ви були на занятті? Поаплодуйте собі за роботу.


© 2010-2022