- Преподавателю
- Начальные классы
- Разработка урока по математике на тему Число 7
Разработка урока по математике на тему Число 7
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Шукирова З.А. |
Дата | 22.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
7 санының құрамы
Сабақтың мақсаты : 1.7 санының құрамымен таныстыру. Сандарды салыстыру
2 .7 санының құрамын жіктеп айта білу, түсіну.
1-7 көлеміндегі сандарды қосу және азайту.
3. Ұқыптылыққа,тапқырлыққа , сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі - тәсілдері: түсіндіру, сұрақ - жауап
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі :
-
Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабаққа дайындығын тексеру.
ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.
-
7 санын қалай шығарып алдық ?
-
7 цифрын жазу
-
7 саны қандай сандардың қосындысы?
-
7 саны қай сандардан артық?
-
Қандай геометриялық фигураларды білесің?
-
Тақ сандарды ата
-
Жұп сандарды ата
-
Аптада неше күн бар?
-
Жеті атаңды ата
7 саны қасиетті киелі сан екенін айту.
ІІІ. Білімді тексеру.
-
5-ті 1-ге арттыру үшін не істеуге болады ? Қалай өрнек құруға болады? 5+1=6
-
Шешей 6 катлет пісірді. Оның біреуін баласы жеді. Неше катлет қалды ? Бұл есепті шығару үшін не істеу керек ? 6-1=5
-
3-еу еді , 5-еу болды. 5- саны 3-тен артық. ( Егер артқан болса, онда қосу таңбасын қоямыз ).
-
3
=
5
4
=
2
4-еу еді 2-еуі қалды. Мәні кеміп тұр, демек 4-2=2
ІV. Мақсат қою : тақырыбын, мақсатын хабарлау.
V. Жаңа сабақ :
1) Қандай сандардың қосындысы 7-ге тең
7 7 7
6 2 4
2) Теңдіктер құру.
6+1=7 7-6=1 7-1=6
5+2=7 7-5=2 7-2=5
4+3=7 7-4=3 7-3=4
3) Кесінділерді өлшеу.
4) Тақтамен жұмыс: Салыстыру
7см > 6см 7см > 5см
2см < 7см 7см > 4см
0 <7 3<7 7>6 7=7
5) Жасырын санды тап.
2
4
6
1
3
5
7
Шығармашылық жұмыс. Салыстыру.
Дәптермен жұмыс. Берілген үлгі бойынша істеуге үйрету.
VІ. Сабақты қорытындылау. ( сұрақ - жауап ) Біз не білдік ?
Жасырынған сөзді тап :
10 7 5 3 6 4
Р а қ м е т
4+6=10 Р 9-6=3 М
2+5=7 А 2+4=6 Е
8-3= 5 Қ 9-5=4 Т
VІІ. Үй тапсырмасын беру № 3
VІІІ. Бағалау