- Преподавателю
- Начальные классы
- Тәрбие сағаты 6 сынып
Тәрбие сағаты 6 сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Абишева Н.К. |
Дата | 13.02.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Тәрбие сағаты 6 «б» сынып
Тақырыбы: Кім болам?
Мақсаты: Оқушыларды еңбексүйгіштікке баулу, мамандық иелерін құрметтеуге және болашақ мамандықтықты таңдауға ықпал ету.
Көрнекіліктер: слайдтар, интерактивті тақта , постер.
Сабақ барысы:
1.Шашыраған әріптерден сөз құрастыру: «Мамандық»
2.Осы тақырыпқа сәйкес , алдын- ала үй тапсырмасы берілген (шығарма жазып келу)
«Кім болам?» Әр оқушы өз шығармасын оқиды. Мамандықтарына сәйкес 4 топқа бөлінеді.
3. I топ- Адам және адам
II топ - Адам және техника
III топ - Адам және табиғат
IV топ- Адам және өнер
Әр топ осы мамандықтарына сәйкес : міннез деп постер жасап қорғайды.
4. Анаграмма (Әр топқа қиынды қағаз беріледі)
I топ:Тікшеі ,хитарекрот , шітігін, рекағышр
II топ : Женирен, ханмеки ,лабышық , пазасыш
III топ : Шітіл , рехташ, заұст,пашон
IV топ:Редігәр , шұқыш, набрик, суышына
Әр мамандық иесіне бір-бір сөйлем құрастырады.
5. Мақал - мәтелдер қай мамандыққа сәйкес:
-
Не ексең соны орасың.
-
Оқу инемен құдық қазғандай .
-
Жеті рет өлшеп , бір рет кес.
-
Ас-адамның арқауы.
-
Ауырып ем іздегенше , ауырмайтын жол ізде.
-
Отанды қорғау - парызың.
-
Малыңа сүйенбе - арыңа сүйен.
-
Кітап - білім бұлағы.
-
Жүз теңгең болғанша , жүз досың болсын.
-
Кісінің көркі киім емес -білім.
-
Тіл - қылыштан өткір.
-
Ғылым - теңіз , білім - қайық.
6. Мамандық құралдары (Әр топқа сурет беріледі мамандық иелерімен , соған байланысты жұмыс құралдарын айту)
Аспазшы: плита , тұз , ожау, миксер.
Дәрігер: градусник, танометр , дәрі-дәрмек.
Таксист:көлік , техпаспорт, жүргізуші куәлігі.
Тігінші:ине , тігін машинасы, қайшы.
7. «Тығырықтан шығу» ойыны.
(Кез келген сурет беріледі , сонын ішінен өз мамандықтарына сәйкес қажетті нәрсе табу)
Тәрбие сағатын қортындылау.
Рефлексия: Тәрбие сағаты ұнады ма ?
Қай бөлігі қатты ұнады?
Қанда й түйін түйдіңіз бүгінгі тәрбие сағаттан?
Қорытындылау.