Наурыз-жыл мезгілі

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың жоспары

Пәні: қазақ тілі орыс мектебіне Класы: 3 Күні: 2014ж

Тақырыбы: Кемпірқосақ. Жылдың төрт мезгілі.

Мақсаты: Оқушыларға табиғат құбылысы, қозғалысы туралы сөйлемдердің ішінен ажырата білуге үйрету.

Міндеттері:

Білімділік: диалог-сұрақ, жауп алу арқылы оқушылардың алған білімдерін жетілдіру;

Дамытушылық: оқушылардың сөйлеу әрекетін, ойлауын, еске сақтауын, қиялын дамыту;

Тәрбиелік: оқушыларды инабаттылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдістері: сұрай есімдігі: Қандай? Қашан?

Көрнелік: оқулық, сурет.

Сабақтың жоспары

Сабақтың құрылымы тиімді педагогикалық технология элементтері негізінде

Жұмыс түрлері

уақыты

1

Пропедевтикалық практика

Өткенді пысықтау

10 мин

2

Бағыттау

Оқушыларға сабақ жоспарын жариялау

1 мин

3

Пайымдау

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

10 мин

4

Іс-жүзіндегі практика

Жаттықтыру

15 мин

5

Меңгеру практикасы

Іс-жүзінде тақырыпты меңгеру

15 мин

6

Сергіту жаттығулары

Жаттығулар өткізу

5 мин

7

Өзіндік жұмыс практикасы

Өз бетімен жұмыс

20 мин

8

Дербес үй жұмысы практикасы

Тақырыпты нақты бекіту, қайталау

5 мин

9

Бағалау

Оқушыларға баға қою

5 мин

Сабақтың барысы

Жұмыс түрі

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

1. Викторина.

2. мені таны.





3.Өз бетімен меңгеру


4. оқыту ойындары.


5.Жаттығулар өткізу


6.Сұрақтар құрастыру

7. Өзіндік жұмыс

8.Сырттан тыс шығу.

9. Баға қою

Оқушылардың дайындығын тексеру.

Сұрақтарды оқушыларға тарату.

-Табиғат қандай болады?

-Ол неден құрылады?

-«Табиғат аясында» деген не?

-Табиғатта қандай құбылыстар болады?

-Табиғатта қандай өзгерістер болады?

-Сұраулық шылауларды ата және мысалы келтір.

Наурыз-жыл мезгілі.

Линдисфарн аралындағы кемпірқосақ.

Наурыз-жыл мезгілі.

Жыл мезгілдері

1-жаттығу 143 бет дәптерлеріне көшіріп жазу тапсырылады.

Сұрақтарға ауызша жуап береді.

  1. Аспанды не қаптайды?

  2. Қандай күні жаңбыр жауады?

  3. Жаңбырдан соң не пайда болады?

  4. Жаңбырдаң кейінгі аспан қандай болады?

  5. Кемпірқосақтың түстерін ата.

144 бет 2,3,4 жаттығуларды өз бетімен орындау тапсырылады. Оқушыларды бір-бірден тақтаға шығарып тапсырмаларды орындату.



145 бет 1-жаттығу «Жылдың төрт мезгілі» мәтінді оқыту, орыс тіліне аударту және мағынасын айтып беру тапсырылады.




Қатты нөсер басылды Күн жарқырап ашылады Неше түрлі әдемі Кемпірқосақ жасалды.
Жаздық, жаздық бәріміз Талып қалды қолымыз Аздап қане дем алайық Содан барып жазайық.
-Сен жылдың қай мезгілін жақсы көресің? -Неге? -Қалай демаласын? -Жылдың мезгілдері қандай? -Әр мезгіл қандай болады?
145 бет 3-жаттығуды орындау тапсырылады.


Ана сөзіңе жалғау жазу, жақтарға бөлу. Менің .... Сенің.... Сіздің.... Оның....

Оқушыларды еңбектері бойынша бағалау. Үй тапсырмасы 144 бет 4-жаттығу жаттау, 5- жаттығу дәптерлерінде орындау.

Оқушылар дайын екенің көрсетеді.


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар суреттерге қарап қандай тақырып болатын айтып береді.


Оқушылар дәптерлеріне ұқыпты болып жазады.

Оқушылар ұқыпты орындайды.

Оқушылар дәптерлеріне орындайды.

Оқушылар дұрыс сөйлеп үйрену үшін бәрі бірге оқиды, аударады, біртіндеп мағынасын айтады.

Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды .

Оқушылар «Жылдың төрт мезгілі» мәтіні бойынша сұрақтар құрастырады.

Оқушылар тапсырманы жазбаша орындайды.

Оқушылар ұқыпты орындайды.

Оқушылар күнделіктеріне баға қойдырады, үй тапсырмасын жазады.


Сабақтың жоспары

Пәні: қазақ тілі орыс мектебіне Класы: 3 Күні: 2014ж

Тақырыбы: Наурыз-жыл басы.

Мақсаты: Оқушыларға түрлі түсті суреттермен безендірілген мәтіндерді оқуға, түсінуге, ажыратуға, салыстыруға үйрету.

Міндеттері:

Білімділік: диалог-мәлімет арқылы оқушылардың алған білімдерін жетілдіру;

Дамытушылық: оқушылардың сөйлеу әрекетін, ойлауын, еске сақтауын, қиялын дамыту;

Тәрбиелік: оқушыларды ұқыптылыққа, салт-дәстүрді сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдістері: диалог-мәлімет.

Көрнелік: оқулық, сурет.

Сабақтың жоспары

Сабақтың құрылымы тиімді педагогикалық технология элементтері негізінде

Жұмыс түрлері

уақыты

1

Пропедевтикалық практика

Өткенді пысықтау

7 мин

2

Бағыттау

Оқушыларға сабақ жоспарын жариялау

1 мин

3

Пайымдау

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

5 мин

4

Іс-жүзіндегі практика

Жаттықтыру

6 мин

5

Меңгеру практикасы

Іс-жүзінде тақырыпты меңгеру

6 мин

6

Сергіту жаттығулары

Жаттығулар өткізу

2 мин

7

Өзіндік жұмыс практикасы

Өз бетімен жұмыс

8 мин

8

Дербес үй жұмысы практикасы

Тақырыпты нақты бекіту, қайталау

8 мин

9

Бағалау

Оқушыларға баға қою

2 мин

Сабақтың барысы

Жұмыс түрі

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

1. шеңбер бойынша


2. мені таны.





3.Өз бетімен меңгеру

4. оқыту ойындары.

5.Жаттығулар өткізу

6.Ізденіс әдісі.

7. Өзіндік жұмыс

8.Сырттан тыс шығу.

9. Баға қою

Оқушылардың дайындығын тексеру.

Оқушыларды шеңберге тұрғызып, мұғалім допты беріп сұрақ қойып жауп алынады.

-Жылдың төрт мезгілін ата.

-Күз мезгілдің айларың ата.

-Қыс мезгілдің айларың ата.

-Көктем мезгілдің айларың ата.

-Жаз мезгілдің айларың ата.

-күз мезгілі қандай құбылыстар болады?

-қыс мезгілі қандай құбылыстар болады?

-көктем мезгілі қандай құбылыстар болады?

-жаз мезгілі қандай құбылыстар болады?

-кемпірқосақ түстерің ата.

Наурыз-жыл мезгілі.Наурыз-жыл мезгілі.

Наурыз-жыл мезгілі.Наурыз-жыл мезгілі.

Наурыз-жыл мезгілі.Наурыз-жыл мезгілі.

Наурыз-жыл мезгілі.Наурыз-жыл мезгілі.

Наурыз-жыл мезгілі.

148 бет 3-жаттығу көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу тапсырылады.



148 бет 2-жаттығу мәтінді оқыту, орыс тіліне аударту және мағынасын айтып беру тапсырылады.

Жаздық, жаздық бәріміз Талып қалды қолымыз Аздап қане дем алайық Содан барып жазайық.

Оқушылар өз бетімен берілген суреттер бойынша үш сөйлем құрастырып жазады.

148 бет 4-жаттығуды орындау тапсырылады.



Берілген сөздерге сұраулық шылаулар жалғап, жаздыру. Аңдар, гүл, аспан, наурыз, көже, бауырсақ, ірімшік, құрт.


Оқушыларды еңбектері бойынша бағалау. Үй тапсырмасы 147 бет 1-жаттығу жаттау, 149 бет 1,2 жаттығуларды дәптерлерінде орындау тапсырылады.

Оқушылар дайын екенің көрсетеді.


Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар суреттерге қарап қандай тақырып болатын айтып береді және тақырып бойынша өздерінің пікірлерің, ойларын ортаға салып талдайды.




Оқушылар дәптерлеріне орындайды.

Оқушылар тапсырманы ұқыпты орындайды.

Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды .

Оқушылар тапсырманы орындайды және оқып береді.

Оқушылар тапсырманы жазбаша орындайды.

Оқушылар ұқыпты орындайды.

Оқушылар күнделіктеріне баға қойдырады, үй тапсырмасын жазады.


© 2010-2022