Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.Урок информатики 2 класс ( на украинском языке) Виконавці алгоритмів.УРОК 20 (за програмою).

Тема. Виконавці алгоритмів.

Мета уроку:

  • продовжити знайомство з поняттями «виконавці», «алгоритм»;

- розвивати логічне і алгоритмічне мислення, самостійність;

- формувати вміння аналізувати і робити висновки;

- виховувати любов до людей, до праці.

Обладнання: підручник, зошит, олівці, індивідуальні картки, електронне

програмне забезпечення ( якими користуються на уроці «Навантажувач», «Садівник», «Колобок» за вибором вчителя; на уроці рекомендовано за програмою « Слово в лабіринті», «Дорога до школи»).

Хід уроку

І.Організаційний момент.

1. Психоформула.

Люблю я свій розум,

Увагу і пам'ять.

Працює мій мозок,

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно,

Вчителя слово

Здійсню практично.

2. Вправа «Погода». (Відповіді учнів). (Складання алгоритму).

- Пора року.

- Місяць.

- Число.

- Тепло чи холодно надворі?

- Стан неба.

- Температура повітря.

- Опади.

3. Техніка безпеки.

1. Повторення правил з техніки безпеки.

2. Швидкий учень після їдальні забіг до кабінету

інформатики, ввімкнув комп'ютер для себе та сусіда, почав натискати на всі клавіші, та й ще доїдав пиріжок з капустою.

Чи порушив учень правила з техніки безпеки? Якщо так, то які?

ІІ. Перевірка творчих домашніх завдань.

  1. «Мікрофон».

Ті учні, до яких потрапив «мікрофон», розповідають про професії людей, які в своїй роботі користуються комп'ютером.

  1. Утвори істинні висловлення.

А) Виконавець - це той, хто….( добре навчається, виконує команди,

допомагає батькам, усіх слухається).

Б) Алгоритм - це…( правило поведінки, інструкція з правил безпеки,текст

вірша, послідовність команд).

В) Робота за індивідуальними картками ( додаток 1).

ІІІ Мотивація навчання.

  1. Розминка.

  1. Назвіть дні тижня.

  2. Назвіть 5 днів, не перелічуючи числа і назви днів ( позавчора, вчора,сьогодні, завтра,післязавтра).

  3. - Може він порахувати,

Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Може він з листа прийняти,

З другом швидко нас зв'язати,

Він багато чого може

І завжди нам допоможе! (комп'ютер)

- Він покаже все на світі:

Що малюють,пишуть діти,

Грають як і що співають,

І як пошту відправляють.

Все, що є відображає,

Без нього ПК немає! (монітор) 4. Робота за індивідуальними картками ( додаток 2)

ІV. Актуалізація знань.

1. Опитування.

  • Нам відоме поняття «виконавець». Що воно означає?

  • Чи всі команди може виконувати виконавець?

  • Що таке алгоритм?

  • Які є виконавці алгоритму? (людина, тварина, робот, комп'ютер).

  • Які команди може виконати людина, тварина, машина? Покажіть.

( Учні працюють у парах).

  1. Програмне забезпечення. (Ознайомлення з метою і завданням програми).

«Дорога до школи».

V. Фізкультхвилинка. (Давайте діти відпочинемо і складемо алгоритм).

Руки в боки, нахились вперед, 1. Встати. Руки в боки.

Нахились назад, 2. Нахились вперед.

І направо, і наліво, 3. Нахились назад.

Щоб нічого не боліло. 4. Нахились направо.

Раз, два, три, чотири - 5. Нахились наліво.

Набираємося сили. 6. Нахились.

Нахились, повернись, 7. Повернись.

До товариша всміхнись. 8. Усміхнись товаришу.

Вправи для великих м'язів очей.

Вправи виконувати стоячи, розслабившись. Дивитися вперед,повернувши голову в одному напрямку.

  1. Глянути на стелю, потім не рухаючи головою або тулубом, перевести очі

на підлогу.

2. Уявити собі дуже великий обруч. Обвести його очима 10 разів праворуч.

Те саме зробити в іншому напрямку. Не рухати головою, а повертати

лише очима.

VІ. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів.

1. Робота з підручником (стор. …)

Розгорніть підручники, читання вголос по абзацах.

Обговорювання матеріалу:

  • Чи завжди алгоритм виконує той, хто склав?

  • Хто може бути виконавцем?

2. Творча робота.

Шукай краси,

Добра шукай!

Воно є все,

Воно є всюди… (І.Я.Франко)

Діти, давайте пригадаємо алгоритм за яким, ви даєте відповідь на уроках природознавства вивчаючи рослини?

  1. Назвати рослину.

  2. Описати зовнішній вид рослини.

  3. Пристосування рослини до життя.

  4. Значення рослини в житті людини.

Опишіть за цим алгоритмом рослину. Отже, все це вам відомо.(Робота у групах, представник групи вибирає рослину).


Рослини: яблуня, ялинка, фіалка, малина, м'ята, бузок.

- Для чого потрібні алгоритми? ( Допомагають чітко і ясно виконувати

завдання).

- Хто є виконавцем цих алгоритмів? (Учні).

3. Практична робота.

Зараз, мої любі учні, ви виконуйте мої команди. Допоможіть мені. У мене є телескоп його потрібно налагодити, щоб нам працювати далі. Для цього:

  • підведіться;

- протріть лінзу;

- витягніть трубу;

- наведіть різкість;

- нахиліться вперед;

- присядьте;

- станьте навшпиньки.

  • Усе!...Зупинилися! Дуже гарно видно!

( У ролі кого, ви зараз виступали? - Це «виконавці»)


  1. Робота у зошиті (стор. …) (Учні виконують 1-2 завдання).

  2. Програмне забезпечення. (Програма-ребус. «Режим тренування».)

«Слово в лабіринті».

VІІ. Релаксація. ( Комплекс фізкультхвилинок для очей за Є.Аветісовим)

Скласти руки перед обличчям. Моргнути і подивитися на долоні. Нехай очі кілька разів «обійдуть» руки. Повторити в іншу сторону. Відпочити. Потім кліпати і дивитися лише на одну долоню, потім на другу. Тепер очима «копайте» простір ліворуч, потім праворуч, потім унизу.

VІІІ. Розвивальні логічні вправи

  1. Олівець поклали на підлогу і попросили кількох чоловік перестрибнути його. Але ніхто не зміг цього зробити. Чому?( Його поклали поряд із стіною (впритул) в кут).

  2. Ми його завжди зменшуємо: коли він потрібний і коли він непридатний. А потім дивуємося, чому він так швидко закінчився. Що це? (Олівець).

  3. З «К» дерева захищає,

І на них вона завжди;

З «Н» звірятко заховає,

Коли треба, від біди;

З «Г» з-за хмари виглядає,

Шапку сніжну не скидає. (Кора. Нора. Гора).

Н . . .


  1. Продовжи ряд.

- 2 4 6 ……… 14

- 1 3 5 ……… 15

- M N O M N O ……… О

ІХ. Контроль знань.

Бджоли зранку вилітають

І над квітами кружляють.

Як зачують десь нектар,

То присядуть зразу там.

  • Скласти алгоритм.

  • І варіант за віршиком.

  • ІІ варіант за малюнком (високий рівень навчання).

Х. Підсумок уроку.

Збіг урок наш, як коротка мить,

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків,

І різноманітних уроків.

Намагайтесь вправно-все вивчати,

Щоб про все у світі знати.


  • Що таке «алгоритм»?

  • Хто може бути виконавцем алгоритму?

Всі дружні й активні були увесь час,

Хороші оцінки чекають на вас. (Коментування оцінок учителем).

ХІ. Творче домашнє завдання ( за вибором учнів).

1.Скласти алгоритм фруктового салату.(За бажанням малюнок).

2.Скласти алгоритм : правила роботи з пластиліном.

3.Намалювати ,хто може бути «виконавцем» алгоритмів.


© 2010-2022