Екі таңбалы санға жазбаша бөлу

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: Математика

Сынып: 4 «ә» Уақыты: 14/01/14

Сабақ тақырыбы: Екі таңбалы санға жазбаша бөлу

Мақсаты: оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін тиянақтау;

Міндеттері:көбейткіш пен бөлінгіште нол болған жағдайда екі таңбалы сандарға көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыру;

Дамытушылық: есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамыту;;

Тәрбиелілік: балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту.;

Сабақ типі: дамыту сабағы.

Сабақ әдіс -тәсілдері: сұрақ -жауап, талдау. Математикалық диктант. Аудиальды және визуальды әдіс

Көрнекілік: маркер, ақ парақтар, үлестірмелі таратпа, бағалау кестелері.

  • Ауызша нөлмен аяқталатын сандарға көбейту және бөлудің тиімді тәсілдерін үйрету

  • Жылдамдық, уақыт, қашықтықты табуға берілген есептерді шығарады.

  • Топпен, жұппен жұмыс жасауды, өз пікірін айтуды, пікір таласқа түсуді, сұраққа жауап беруді, өзін, тобын, жұбын бағалауды үйренеді.

  • Тіктөртбұрышты параллелепипедтің көлемін анықтайды.

  • Қораппен жұмыс жасай отырып, 6 жағын айыра біледі.



Оқыту нәтижесі:

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс -әрекеті.

Оқушының іс -әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут

Сәлемдесу.

Психологиялық ахуал:

Әр оқушы көршісінің қолынан ұстау керек, қолдан ұстар кезде 2 -ге

Білу кезеңі

5 минут.

Математикалық диктант:

6 центнерде неше кг бар?

59 бен 6 сандарының қосындысынан 13 есе кем сандарды жазыңдар.1 км сымның массасы 150кг, осындай 100 км сымның массасын анықтаңдар.

7000- нан 5 есе кем санды жазыңдар.

321 мен 3-тің көбейтіндісін 60 бірлікке азайт.

100000 санын екі бірлікке азайт.

Шаршының қабырғалары 80 дм оның периметірі нешеге тең?

Балабақшада 40 бала бар. Балалардың 8/1 бөлігі келмей қалды.Балабақшада неше бала қалды?

30 оқушыға таңғы асқа 25 грамнан май берді. Барлығы қанша грамм май берілді?
10000 саны 50000 неше есе артық?

3000 санын 420 мен 70 сандарының бөліндісіне бөл

Жеке жұмыс:

Математикалық диктантты орындайды.

Түсіну кезеңі

5 минут

10 беттен №2 есепті оқи отырып мына есептерді талдай отырып шағару.

798/57 ꞊ 714/34꞊

252/14 ꞊ 897/39꞊

2548/26 ꞊ 7644/26꞊

5808/66꞊ 8712/88꞊

455/13 ꞊ 688/16꞊

528/22 ꞊ 345/15꞊

345/15 ꞊ 4656/97꞊

6348/69꞊

2720/32꞊

3510/45꞊

Қолдану

10 минут

№3 кестені толтыр .Санның бөлігін тап.

№1 кестені толтырады.

Талдау

5 минут

№5 /а,ә /есеп талдау жасау

Есеп тақырыбын анықтау.

№6 сызба бойынша салыстыру есептерін шығару.

  1. 9600-6400꞊3200

3200 /80 ꞊40

9600/40꞊280 қап картоп.

6400/40 ꞊160 қап сәбіз.

  1. 8-6꞊2

600/2꞊300

6*300꞊1800

300*8꞊2400

Жинақтау

5 минут

Өздік жұмысын орындайды.

273*15꞊ 665/35꞊

768*64꞊ 318*87꞊

394*64꞊ 992/16꞊

492/82꞊ 547*96꞊

315*89꞊ 784/98꞊

686/49꞊ 717*42꞊

Бағалау

Жиынтық бағалау жасайды.

Формативті бағалау жасайды.

Үйге тапсырма:

11 бет №8





© 2010-2022