Aна тілі Шегіртке мен құмырсқа

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі: 8.10.2013 ж.

Сынып: 3"А"

Пәні: ана тілі

Сабақтың тақырыбы: Шегіртке мен құмырсқа

Сабақтың мақсаты: 1.Еңбекқор мен жалқауды ажырата отырып, мысалдың мазмұнын өмірмен байланыстыра түсіндіру.

Сабақтың мазмұнынына байланысты міндеттер :

- мысал өлеңнің мазмұнын ескере отырып, кейіпкерлерді талдайды; - кейіпкердің әрекеттерін саралап, адамгершілік қасиеттерін анықтайды;

Дамытуға байланысты міндеттер:

- шығармашылық ойды жазбаша тұжырымдайды;

- өмірімен сабақтастырып, өз ойын жеткізеді;

Топтық жұмысқа байланысты міндеттер:

-топтағы оқушылар бірін-бірі тыңдап, пікір алады;

-бірлесіп ұжыммен жұмыс жасай біледі;

Күтілетін нәтиже: Жалқаулықтың неге әкелетінін анықтап, еңбек етуге

талпынады.

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың түрі : аралас.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Тренинг, сөзжұмбақ, мазаика, топтастыру, болжау,сергіту сәті, драма, венн диограммасы,екі жұлдыз,бір тілек.

Сабаққа қажетті құралдар: ИТ, маркерлер, плакаттар,стикерлер.

Сабаққа қажетті көрнекіліктер: слайд, құмырсқа мен шегіркенің суреттері, мазаика,(қима қағаздан) шапка, шарф, қолғап, гүлдер, жасыл жапырақ, сары жапырақ, топты анықтайтын белгілер.

Пәнералық байланыс: дүниетану, еңбекке баулу.

Бағалау парағы

Оқушылардың

аты-жөні

«3»

«4»

«5»

Сипаттайды, тізбектейді, жазады, атап өтеді,жалпылайды,

қысқаша айтады

Орындайды, көмектеседі, қолданады, айқын тұжырымдайды,

бақылайды

Қолданады,болжайды, құрастырады, жоспарлайды, сөз сөйлейді, қорытынды жасайды

1.

2.

3.

4.

Уақыты

Жұмыс түрлері

Мұғалім әректі

Оқушы әректі

3 мин

5 мин

2 мин

3 мин



2 мин

8 мин

2 мин

10мин

5 мин

2 мин

2 мин


1 мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Үй тапсырмасы:

Сөзжұмбақтағы сөздерді топтарға бөліп атау.

Мозайка.

Қима қағаздармен жұмыс.

Жаңа сабақ

Білімділік .

64-беттегі суретпен жұмыс жүргізу.

Түсіну.

Мәтінмен жұмыс.

Пайдалану.

Сергіту сәті.

Талдау.

Ортақ пікір.

Жинақтау.

Венн диограммасын толтыру.

Сахналау.

Бағалау.

Екі жұлдыз,бір тілек.

Үй тапсырмасы: Шегірке мен құмырсқа мысал өлеңін мәнерлеп оқып келу.

Қосымша тапсырма: Кейіпкерлерге байланысты мақал-мәтел жаттап келу. "Құмырсқаның орнында болсам не істер едім?''сұрағына ойланып келу.

Сәлемдесу, түгелдеу.

"Менің жақсы қасиеттерім" тренинг өткізу.Оқушылардың "Мен-жағымды " көзқарасын дамыту арқылы сабаққа деген жақсы көңіл-күйді қалыптастыру.

Топтардың күзгі тіршілік жайлы айтылған ойлары тыңдалады, үй жұмысы қорытылады.

Сабақ тақырыбына сәйкес суреттері берілген қима қағаздар тарату.

Оқушылардың ойын анықтау мақсатында мынандай сұрақтар қойылады.

-суреттен нелерді көріп тұрсыңдар? -қандай жыл мезгілі бейнеленген? -Құмырсқаның кимі қандай? Шегіркенің ше? -Шегіртке неліктен жылап тұр деп ойлайсың?

Мәнерлеп оқып беру.

Рөлге бөліп оқыту,оқушыларға бағыт беру

Оқушыларды орындарынан тұрғызып,бірге орындау.

Шегірке мен құмырсқаға тән қасиеттерді талдауға қосымша материалдар тарату.

Жұмыс барысымен таныстыру, нұсқау беру.

Әр кейіпкерге қатысты заттарды тарату.

Критерийлері бойынша толтыру , бағалау, кері байланыс парағын тарату.

Үйге тапсырма беру.

Оқушылар өзінің жақсы қасиеттерін айта отырып,сабаққа деген ынтасы артады.

1.Оқушылар топтағы а.Құстар ә.Жануарлар б.Өсімдіктердің күзгі тіршілігі жайлы не бі- летінін айтады.

Қима қағаздағы суреттерді сурет үлгісіне қарап құрастыру. Жаңа топ құрайды.

Оқушылар берілген суретке зейін қоя отырып, не байқағандарын айтады.

Оқушылар мәтінді қадағалайды.

Рөлді өзара бөлісіп, жұптасып оқиды.

Орындарынан тұрып, мұғаліммен бірге орындайды.

Топ басшысын сайлайды.

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімдерін толықтырады. Ортақ пікірге келеді. Қорғайды.

Кейіпкерлердің әрқайсының өзіне тән және орақ қасиеттерін жазып толықтырады.

Оқушылар өзіне тиісті рөлді ойнап көрсетеді.

Сабақтың басында ұсынған бағалау парағындағы критерийлер бойынша өз іс әректіне қорытынды жасайды,екі жұлдыз, бір тілек парағын толтырады.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.




© 2010-2022