Методическая разработка урока музыки Музыкальный пейзаж

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Тема уроку: ««Музичний пейзаж» Теоретичні відомості : зображення музикою природи. Матеріал для сприймання :Е.Гріг «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт». Матеріал для виконання : українська народна пісня «Господарство».

Мета уроку:

  • узагальнити уявлення учнів про зв'язок музики з життям, відчуття краси навколишнього світу;

  • розвивати вокально-хорові навички;

  • виховувати здібності щодо розмірковування про почуту музику, виховання культури співу;

  • виховувати любов й інтересу до народної та класичної музики, які передають красу навколишнього світу.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: диски, ноутбук , ілюстрації, малюнки, , портрет композитора, фломастери, альбом для малювання,вірші, презентація, проектор.


Хід уроку

1. Вхід до класу під музику .Мотивація.

(До, ре,мі, фа,соль…Музика А.Островського)

2. Музичне привітання .

Урок музики у нас

Запросив усіх у клас

Привітаймось дружно всі,

До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!

Дзвенить музичний дзвіночок і запрошує нас почати урок.

Дон, дон, ділі-дон

Ділі, ділі, дон, дон.

3.Актуалізація опорних знань

Музика оточує нас повсюди, адже це мистецтво звуків, і тому вона може відтворити безліч звуків і шумів, які існують у навколишньому житті, природі. Також музика відтворює події з життя, виражає та зображує.

Подумайте і скажіть, які події може передавати музика, пісня? Дійсно, музика і справді могутня, її народило саме життя. Усе що є в ньому музика намагається зобразити, виразити. І це вона робить власними специфічними засобами через мелодію, ритм, темп, динаміку.

  • Коли ми бачимо сонечко на небі, які почуття воно у нас викликає? Згадайте віршики про нього .(розказують вірші )

СОнечко, сОнечко, подивись в вікОнечко

  • А коли похмура погода, йде дощик?

Згадайте вірші про дощик.

Сонечко - весела музика (мажор), форте (голосно)

Хмарка -сумна музика (мінор) ,піано(тихо).

Імітація дощика.

Кап-кап, кап-кап-кап, дощик крапає ось так.

(Кожну краплину відмічаємо на долоні.

Руки міняються по черзі).

Дощик крапає в віконце.



4.ВІКТОРИНА.

Відгадайте загадку

А)Перевірка нотної грамоти .

Ці малесенькі значки,

Ніби чарівні жучки:

Як написані - мовчать

як заграєш їх-звучать.

  • Для тих знаків особливих збудували хатку з ліній!

Їх не важко рахувать:

Один, два,три, чотири , п'ять.

  • Як полічити лінійки нотоносця ( починаючи знизу вгору)

  • У нього завжди особливі турботи

Несе нотоносець на лініях…( ноти).

  • Пам'ятай : така фігура-

Це знак дихання,ЦЕЗУРА

Як побачиш її зразу

вдих роби, скінчивши фразу.

Б)Вгадай пісню

«Якщо добрий ти»

«Вчать у школі»…

(Звучать пісні, які вивчали , діти впізнають і співають)


5. Оголошення теми уроку.

Сьогодні у нас з Вами надзвичайний урок .Спочатку ми уявимо себе в ролі господаря, попрацюємо.

А потім здійснимо подорож в країну Норвегію, разом з вами ми зустрінемо чудовий ранок .

То ж готові?! Рушаймо!

6. Розучування пісні «Господарство» з елементами театралізації,інсценізації.

Давайте прослухаємо пісню «Господарство» та визначимо, про що в ній розповідається. А потім почнемо її розучувати. (прослуховування)

- Дітки, дайте відповідь на запитання:

Про що розповідається в даній пісні?

Перш ніж розучувати цю пісню, для початку нам необхідно згадати, як ми сидимо під час співу?

Запам'ятайте, що душа музики це мелодія. Яка б музика не звучала - пісня, танець або марш, ми завжди виділяємо в них мелодію. Мелодія - це головна думка будь-якого музичного твору, його обличчя, його суть, його душа.

7 Елементарне музицювання.

Нас постійно оточують різні звуки.

Елементарне музицювання (папір)

Існують звуки музичні. Такі звуки можна заспівати або зіграти на музичному інструменті .

Хто з нею добре знається,

До того озивається.

А хто не в лад її бере,

Аж по душі вона дере.

(Скрипка)

(Грає Кароліна.)

6. Слухання музики.

Наша мандрівка триває.

Як ви вже знаєте, музику створюють люди для людей. Отже, музика виражає почуття, думки і навіть вчинки людей.

Взагалі, музика - це чарівне мистецтво, яке своїми музичними засобами виразності малює настрій.

З давнини люди спостерігали за природою та чули різноманітні звуки, з часом навчились їх повторювати в своїй музиці .

Хто такі композитори ?

А) Сьогодні ми з'ясуємо хто такий композитор Едвард Гріг?

(презентація)

Народився влітку 1843 року

Він був четвертою дитиною в сім'ї,його батьки були теж непоганими музикантами .Едварду було 6 років, коли мати почала навчати його музиці. Одного разу до них в родину прискакав вершник на арабському скакуні .Це був знаменитий Уле Бул- скрипач та композитор, який приїхав в гості до свого друга. Він усадив Едварда за рояль, той йому почав грати і він йому сказав : «Ти повинен бути музикантом».

Едвард поїхав вчитися в Лейпциг, працював день і ніч ,і тяжко захворів. Прийшлося йому повернутися до Бергену.

Б)Словникова робота -сюїта.

Щоб навчитися слухати і розуміти музику, зробити її невід'ємною частиною свого життя, потрібно стати справжніми слухачами.

Музика завжди «виникає» з тиші.

Послухайте і ви тишу в класі перед тим,як зазвучить музика норвежського композитора Едварда Гріга.

-Уявіть, як композитор Едвард Гріг зобразив картину природи. Зверніть увагу на те, як звучить музика. (Слухання п'єси «Ранок» Е.Гріга.)

В). Слухання та аналіз твору.

- Чи сподобався вам музичний твір?

-Що ви уявили собі, слухаючи цей твір?

-Як ви вважаєте, яку пору дня зобразив композитор?

Музика подібна на тихий та повільний ранок, суєтний день або вечір? Чому ви так думаєте?

Цей твір композитор назвав «Ранок». Це поетичний малюнок пробудження природи.

Мелодія звучить тихенько, ледь помітно, ми ніби чуємо, як співають птахи. Поступово звучність зростає, стає голоснішою, ми ніби бачимо, як з'являються перші промінчики сонця - так сяє всіма фарбами оркестр.

Спробуємо показати, як рослинки, квіти прокидаються, розкриваються, вітають своїми листочками й пелюстками сонце.

Г)Повторне слухання твору «Ранок»Е.Гріга.

Виходить, що і музичними звуками можна намалювати пейзаж.

Д)Чи вразила вас ця музика?

А тепер спробуйте намалювати картини природи.

7. Рефлексія .

Наша подорож дійшла кінця.

- Скажіть, будь ласка, діти, де ми побували на уроці, що бачили, чули, слухали. Що розповімо своїм друзям і батькам?

8.На наступному уроці побуваємо «У печірі Гірського короля».Е.Гріг.




© 2010-2022