Конспект урока по украинскому языку на тему: Таємниці природи. Вітер-вітерець. Урок-подорож

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сумська спеціалізована школа 1 ступеня №30



Розробки уроків з української мови в 1 класі

за підручником Н. В. Гавриш, Т. С. Маркотенко

« Українська мова». Таємниці природи.



м. Суми 2015рік

Тема. Таємниці природи. «Вітер -вітерець». Засвоєння слів на позначення дії та місця дії. Урок - подорож.

Мета. Вчити репродуктивному та продуктивному мовленню з теми

« Таємниці природи. Вітер-вітерець».

Формувати орфоепічні, комунікативні навички та уміння;збагачувати словниковий запас учнів на позначення дії та місця дії; розвивати вміння будувати «синквейн» українською мовою.

Забезпечити позитивну мотивацію для засвоєння нової теми; створити ситуацію подорожі; викликати пізнавальний інтерес.

Виховувати бережливе ставлення до природних багатств країни.

Обладнання: проектор, ноутбук, екран, дидактичні матеріали, мультимедійна презентація до уроку « Вітер-вітерець», підручник «Українська мова» Н.В. Гавриш, Т. С. Маркотенко

1 клас, « Робочий зошит» за новою програмою 1 клас.

Хід уроку

1.Організаційний момент.( Слайд2)

-Я всміхаюсь сонечку,

- Здрастуй, золоте!

Я всміхаюсь квіточці,

  • Хай вона росте!

  • Я всміхаюсь дощику,

  • Лийся, мов з відра!

  • Друзям я всміхаюся,

  • Зичу їм добра!

2. Мотивація навчальної діяльності. Робота в «парі». (Слайд3)

Подивіться на екран, до нас завітав Незнайко. Він хоче подорожувати ось на цій повітряній кулі і запрошує нас у цю подорож. Згода? Але він був не зовсім старанним учнем і не знає за яких умов ця куля може злетіти. Поговоріть зі своїм сусідом, за яких природних умов може злетіти куля?

3.Повідомлення теми і мети уроку.( Слайд4)

Відгадування загадки.

Він літав за голубами,

А тоді гайнув за нами,

Хусточку зірвав з Олени,

Розкуйовдив чуба в мене. (Вітер)

4. Вивчення нового матеріалу.

1.Практичне заняття.(Слайд 5)

- Знайдіть у себе на парті віяло, скористайтесь ним. Що утворилося?(Вітер)

Він був легенький, ласкавий, приємний, тому говорять вітерець.

-Фізкультурна хвилинка

- З бору, з дому, із гори прилетіли три вітри.

Перший вітер дме на ліс, другий хилить верболіз,

Третій вітер, що є мочі, засипає пилом очі.

  1. Бесіда вчителя « Звідкіля береться вітер». (Слайд 6).

- Наша планета дуже велика. Щоб вона жила і процвітала, планета постійно окутана шаром повітря. Але на планеті є місця дуже холодні, а інші навпаки дуже жаркі. Ось від потоків холодного і теплого повітря утворюється вітер. І мандрує вітер по всіх усюдах, щоб зробити повітря більш стабільним.

3. Словникова вправа.( Слайд7)

Помандрувавши по світу, назбирав собі вітерець повітряних родичів. Вітер, вітерець, вітрюган, вітрище, повітря.

4.Орфоепічна вправа. Робота з підручником с.93

Похмуро плещуть хвилі в морі,

Пливе на північ пароплав.

В пургу і шторм в морськім просторі

Він путь до пристані проклав.

-Як називають такий вітер: вітерець, вітрище, вітрюган? Виберіть слова для його характеристики: тихий, сильний, веселий, лютий, крижаний.

5. Фізкультурна хвилинка.(слайд 8)

З бору, з дому, із гори прилетіли три вітри.

Перший вітер дме на ліс, другий хилить верболіз,

Третій вітер, що є мочі, засипає пилом очі.

6. Перегляд слайдів. Яку роботу виконує вітер?(Слайди 9-14)

5. Закріплення вивченого. Складання синквейну.

Вітер (який?)………..,………..,……….

Вітер (що робить?)……….,………..,………..

Вітер буває …….(торнадо, шквал).

Вітер має слова-«родичів».

6. Підсумок уроку.

Чи хотіли б ви бути схожими на вітер? Вітер - це добре чи погано?

( Cлайд )

.

© 2010-2022