- Преподавателю
- Начальные классы
- 10 санының құрамы тақырыбында ашық сабақ. 1 сынып
10 санының құрамы тақырыбында ашық сабақ. 1 сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Исмагулова Г.А. |
Дата | 09.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: 10 санының құрамы Сабақтың мақсаты: Білімділік:10 санының құрамымен таныстыру.Сандарды салыстыру. 10 көлеміндегі қосу, азайту амалдарын орындау жолдарын түсіндіру. Дамытушылық: Оқушылардың оқу танымдық және ойын іс-әрекетін қатыстыру арқылы пәнге деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін өрісін дамыту. Ойлау қабілеттерін дамыта отырып, ауызша, жазбаша есептеу дағдыларын жетілдіру. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, жылдамдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта,дидактикалық материалдар, карточка, плакаттар. Оқыту әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын. Сабақтың түрі: Дамыта оқыту, ойландыру. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Бақыт - бақыт менде, бақыт сенде, бақыт барлық жерде» «Тыныштық - тыныштық менде, тыныштық сенде, тыныштық барлық жерде» «Бейбітшілік - бейбітшілік менде, бейбітшілік сенде, бейбітшілік барлық жерде» 2.Оқушыларды ІҮ топқа бөлу. №1 топ №2 топ №3 топ №4 топ
Балалар, бүгін бізде ерекше математика сабағы. Біз «Саяхатшы Дарамен» саяхатқа шығамыз. Саяхатымызда Галамшардан келген «Винки» балақай отбасына оралу үшін тапсырмаларды орындаймыз. Тапсырмаларды орындау үшін үш кедергіден өтуіміз керек.
- Фермалық базар.
- Көпірден өту.
- Асқар тау.
- саны қандай сандардың қосындысы?
2.7 санының тікелей алдында келетін санды атаңдар.
3.8,9 арасындағы санды атандар.
4.9-дан кейінгі санды атандар.
5. Сәуле 7-қабатта тұрады, ал Марат 1 қабат жоғары тұрады.
Марат нешінші қабатта тұрады?
6. Көлде 10 шортан балық және одан 2-уі кем жайын балық жүр.
Жайынбалықнешеу?
7. Ануарда 10 теңгеболды. Дәптералғаннанкейін 5 теңгесіқалды.
Дәптер неше теңге тұрады?
8.Тимурда 6 кітап бар, ал Алинада 2 кітап артық. Алинада неше кітап бар?
9. Құмырада 5 раушангүл және 4 бәйшешек. Раушангүлдің бәйшешекке қарағанда
нешеуі артық?
10. Сыныпта 10 бала. Оның 6-уы ер бала. Қыз бала нешеу?
Айлакер түлкіден құтқару.
Қай қатардағы сандар реті дұрыс.
2,4,6,8,10
1,2,3,4,5,6,7,8
1,3,5,7,9
2 тапсырма. Көпірден өту. 1.Оқулықпен жұмыс.
- Сурет бойынша ойыншықтарды екі қорапқа салудың әр түрлі әдістерін қарастыру.
- Екі кесіндінің ұзындығын өлшеу және салыстыру.
ә) Теңдіктер құру. 9+1=10 10-9=110-1=9 8+2=10 10-8=2 10-2=8 7+3=10 10-7=3 10-3=7 6+4=10 10-6=4 10-4=6 10-5=5 10-5=5
3.Тақтамен жұмыс.
в)Өзара жеке жұмыс.
10 санның қосу және азайту амалдарын орындайды.
5+
6+
+7
10
1+ +4
+3
2+ +9
Сергіту сәтін өткізу.
Би кимылдарын орындату. 3 тапсырма. «Асқар тау» 1.Топпен жұмыс. Өрнектердің мәнін дұрыс табу керек.
- топ. Гүлге қонған көбелектегі теңсіздіктерді орындайды.
- топ. Ағашқа жемістерін орналастырады.
- топ. Ағаштың жапырақтарын толықтырады.
- Балалар, бүгінгі саяхат сабақ сендерге ұнады ма?
- Саяхатшы Дараның тапсырмаларын дұрыс орындадық па?
- Қалай ойласыңдар «Винки» балақай өз отбасына оралды ма?
- 10 саны қандай сан?
ҮІ. Үйге тапсырма: 77-бет. №4 есеп. ҮІ. Бағалау. Сандарды ретімен орналастыру арқылы, оқушылар өздерін бағалайды.
9
8
7
6
5
4
3
2
1
10
0
Р
А
Д
Ң
Ы
С
Й
А
Р
А
Ж
Д
Д