- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект уроку літературного читання Українська народна казка «Колобок». Герої казки. Головний герой
Конспект уроку літературного читання Українська народна казка «Колобок». Герої казки. Головний герой
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бєлєнкова Н.В. |
Дата | 13.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Поделитесь с коллегами:
Тема: Українська народна казка «Колобок». Герої казки. Головний герой. Мета: вчити глибоко відчувати казку, елементам театралізації, давати характеристики головним героям; розвивати зв'язне мовлення, мислення; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; виховувати любов до народної творчості, слухняність, ввічливість, любов до рідної мови, сценічного мистецтва. Тип уроку: комбінований Обладнання: проектор, мультимедійна презентація, складові таблиці, маски казкових героїв, картки з завданням для роботи в групах. Хід уроку
- Організаційний момент
- Яким має бути наш урок…
- Я на цьому уроці буду…
- Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- Який розділ ми почали вивчати?
- Ну тоді ми починаємо.
- Давайте, мої друзі, пояснимо глядачам, чому.
- Дякую вам, мої помічники.
- Як сова кричить.
- Як котик муркоче.
- Як собака гарчить.
- Як плаче дитина.
- Як сміється.
- Як мама заколисує дитину.
- А що ви можете сказати за ці групи слів? (близькі за значенням).
- Вправа на розширення кута зору
- Яке слово "зайве"? Чому? (відповіді дітей)
- Зразок (слайд 7)
- каз ка
- каз ати
- каз . кар
- каз ковий
- каз очка
- каз итися
- Ми добре попрацювали. Далі нас чекає робота в інформаційній студії. (слайд 9)
- Розгадайте слово і ви дізнаєтесь назву і персонажа казки, до якої ми завітаємо в гості. (слайд 10)
Учні.
- «Колобок». (слайд 11)
- Правильно, це українська народна казка «Колобок», яку люблять усі, від маленьких діточок до стареньких дідусів і бабусь, що залюбки читають її своїм внукам і правнукам.
- Сьогодні я теж з задоволенням прочитаю вам цю казку.
- Словникова робота. (слайд 12)
- Призьба - невисокий землянистий насип уздовж стін хати знадвору, російською мовою це завалинка. (слайди 13,14, 15, 16)
- Діти, спробуйте скласти речення зі словом хижка. (В домі моєї бабусі є хижка).
- Первинне читання 1 частини (слайд 17)
- Слова зайчика - тоненьким та тихеньким голосом, бо він маленький та беззахисний.
- Слова лисички - з хитринкою; слова вовка та ведмедя - голосно, трішки грізно, бо вони великі та страшні.
- А слова Колобка? Так, вірно, весело і хвалькувато.
- Отже, хвилинка слухання. Ілюстрації на екрані допоможуть вам краще уявити почуте. (слайд 18 - 28)
- Первинне сприймання казки:
- Тест «Як запам'ятали казку». (слайд 29)
- Наскільки ви були уважними під час слухання казки, покаже тест.
- Дід попросив бабу спекти хліба (ч).
- Першим колобок зустрів вовка (ч).
- При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (з).
- Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ч).
- Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (з).
- Перевірте, чи правильні у вас відповіді. Увага на екран. (слайд 30)
- Повторне читання тексту методом «Буксир». (2 уривки)
- Читання уривків ланцюжком, дощиком.
- Самостійне читання кінцівки казки.
- Бесіда за змістом.
- Яких звірів зустрів колобок?
- Хто із звірів був найбільшим?
- Чим вихвалявся колобок перед звірами?
- Як лисичка перехитрила його?
- Вибіркове читання.
- А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання:
- До чого дожилися дід та баба?
- Для чого баба поклала колобок на вікні?
- Що попросила лисиця у колобка?
- Молодці. Я запрошую вас до студії інтелектуалів. (слайд 33)
- Характеристика головних героїв.
- Бесіда за змістом
- Хто за змістом казки вам сподобався? Чому?
- На кого з героїв ви б хотіли бути схожим? Чому?
- Закріплення та осмислення нових знань
- Робота в групах (слайд 34)
- Культурна людина вміє не тільки говорити, а й слухати.
- У вас на партах лежать картки зі слова-ознаками і зображенням одного з персонажів казки. Вам необхідно стрілочкою з'єднати ті ознаки, які підходять до даного персонажу.
Групи зачитують, які ознаки дібрали до казкових героїв.
- Якості характеру головного героя
- Які вчинки Колобка свідчать про хвалькуватість, неслухняність, неввічливість?
- Порівняння образів героїв
- Чим схожі за характерами Колобок і лисиця? Чим відрізняються?
- Вправа «Сенкан»(слайд 35)
- Визначення головної думки казки
Гра «Так» чи «Ні»
- Казка вчить нас бути слухняними? Так.
- Ми повинні бути такими, як Колобок? Ні.
- Потрібно з кожним, кого зустрінеш, починати розмову? Ні
- Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш? Так.
- Які слова вітання потрібно вивчити Колобку?
- Казкова задача (слайд 36)
- Не спекти Колобка;
- Спекти довгий, великий, щоб не помістився в роті лисички;
- Сісти не на ніс, не на язик, а на голову.
- Інсценізація казки
- Ось яка я хитра, яка я гарна. Що це там таке? Здається, хтось іде…
- Ой, це ти, Колобочку. Який же ти гарний, кругленький, напевно, смачний, і пісенька у тебе чудова, але щось я стала не дочувати. Сядь мені на мордочку і заспівай ще разок.
- А-а-м! Ой-ой-ой, лишенько. Що це за Колобок? Всі зуби поламала. Чому ти такий твердий, черствий та гіркий? Фу-фу, поганий! Хто тебе виліпив? Ти не з тієї казочки, що я знаю. Той був славний, а ти несмачний.(вибігає, тримаючись за зуби)
- Так тобі й треба. Це мене діти зробили таким несмачним. І завдяки їм я залишився живим. Покочуся собі я далі назустріч новим пригодам. (співає пісню)
Гра «Продовж речення» (слайд 38)
- На уроці мені найбільше сподобалось…
- Я вчився…..
- Я дізнався…..
- Колобок вдячний вам за активність на уроці і дарує вам веселих колобків.
- Домашнє завдання (слайд 39)
- Діти, вдома ви прочитаєте і перекажете казку «Колобок»