Урок з основ здоров′я

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

7

Урок проведений у 1-Б класі

Вчитель: Демків С.С.

 Тема: Моя родина. Піклування про здоров'я в сім'ї.

Мета: розширити уявлення дітей про соціальні ролі членів сім'ї;

розвивати у дітей почуття відповідальності за збереження здоров'я

в родині;

виховувати бажання піклуватися про членів своєї родини, про

їх здоров'я.

Обладнання: ілюстрації, малюнки із зображенням сім'ї, конверти із завданнями для гри, таблиці з прислів'ями про сім'ю.

Тип уроку: урок формування нових знань, умінь та навичок

Форма проведення: урок - подорож

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Лунає уривок із пісні «Родина» на сл. В.Крищенка

2. Психоформула

Здоровенькі були, любі друзі!

Доброго Вам здоров'я!

Правда, чудові ці фрази?

Вони нас зближують з Вами одразу.

Сьогодні, гадаю, якраз буде вчасно,

Щоб був у нас справді чудовий настрій.

Упоравшись з ділом, хіба вам не варто

Зустрітися з грою, змаганнями, жартом?

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

- Щоб бути веселими, життєрадісними, мати гарні успіхи у навчанні, якими ми повинні бути?

- Які складові здоров'я ви знаєте?

- Подумайте, а яке місце у нашому житті посідає соціальна складова здоров'я?

2. Гра «Коло здоров'я»

Група учнів утворюють коло здоров'я, кладучи руки на плечі один одному, присідають.

- Чи зручно Вам? Чи міцне коло?

- Вийдіть із кола учні, що показують соціальну складову. Що відбувається?

3. Висновок про місце соціальної складової в житті людини ( під керівництвом учителя)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1. Бесіда

- Діти, наш урок ми розпочали піснею про що?

- А яким словом можна замінити це слово?

- А що таке сім'я?

- Так, це найрідніші люди, з яким ми живемо.

2. Складання сенкану ( без вживання терміну ) до слова «сім'я»

сім'я

батьки діти

щаслива здорова любляча

турбота один про одного

любов

3. Вправа «Думки вголос»

- Як Ви розумієте вислів «Сім'я - оберіг»?

( пояснення значення слова - оберіг )

- Чи згодні Ви з цією думкою?

- Від чого оберігає нас сім'я?

- Так, сім'я оберігає нас від усього лихого і дбає про наше здоров'я. Адже всі батьки хочуть бачити своїх дітей міцними та здоровими. А ви маєте їм у цьому допомагати, вивчаючи певні правила та дотримуючись їх.

ІV. Оголошення теми і мети уроку

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з Вами будемо підніматися на високу гору, яка має назву «Вершина знань».

- Що ви повинні знати, щоб подолати всі перешкоди?

- А що ви маєте вміти робити?

- Ми з Вами будемо виконувати завдання, які допоможуть нам зрозуміти зв'язок сім'ї та здоров'я, про роль кожного члена родини у піклуванні один про одного.

- Я сподіваюся, що в кінці нашої подорожі ви скажете, що ж головне для кожного з нас має бути у відносинах з рідними.

- Діти, який у вас настрій? ( показати смайликами )

- У вас нічого не болить?

Пропоную Вам на місці не сидіти,

А відправитись в нелегку путь.

Підкорити знань вершину сміло.

Фізкультхвилинка ( під музику )

V. Формування нових знань, умінь та навичок

1. Слухання віршів ( читають напам'ять учні ) - Йде дитина в дивний світ Радісно і жваво. Їй ще зовсім мало літ. І усе цікаво. Сите, вдягнене дитя, Вчиться в світі жити. Перед ним - все майбуття, Цілий світ відкритий. - Лише вчися, пізнавай, Бери книжку в руки. Світ для себе відкривай І вивчай науки. Та відразу зрозумій, Що у світі гарне. Відрізняти змалку вмій Добре і погане. - В житті нелегко кожному буває, Так нас матуся і татусь наш вчить. Та тільки той, хто труднощі здолає, Успішно і щасливо зможе жить.

2. Перша висота ( складання схеми - опори ) ( під керівництвом вчителя ) - Що в сім'ї може впливати на здоров'я кожного її члена? СІМ'Я І ЗДОРОВ'Я 1. Повнота 2. Традиції і культура 3. Умови проживання 4. Стосунки між членами родини 5. Матеріальне становище 6. Шкідливі звички

3. Друга висота ( інтерактивна гра «Інтерв'ю» )

- Уявіть собі, що нам на шляху зустрівся кореспондент, який хоче взяти у вас інтерв'ю, щоб виявити чи знаєте ви, як треба піклуватися про свою родину, як берегти і зміцнювати здоров'я членів сім'ї.

- Готові дати відповіді на запитання?

Зберемося з думками,

Подружимось із знаннями.

Інтерв'ю дамо на славу.

  • Що означає бути здоровим?

  • Чи вважаєте ви себе здоровими?

  • Як у ваших сім'ях піклуються про членів родини? Розкажіть.

  • Чого ви навчилися у своїх матусь та татусів?

  • Чим ви їм допомагаєте? Розкажіть.

4. Третя висота ( завдання «Я все вмію» - робота в зошиті )

- Матусі й татусеві,

Бабусі й дідусеві

Помічником зростаю я -

Радіє вся моя сім'я.

5. Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть, прийшла пора

Трохи відпочити.

Я хочу на фізкультхвилинку

Всіх вас запросити.

Раз - підняли руки вгору.

Два - нахилилися додолу.

Руки в боки!

Повернулись, нахилились

І вправо, і вліво -

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

Нахилились, повернулись

До товариша всміхнулись.

5. Четверта висота ( пояснення значень прислів'їв про сім'ю )

- В народі про здоров'я і сім'ю

Складено немало.

Давайте й ми звернемося

До мудрості віків.

  • У дитини заболить пальчик, а у матері серце.

  • Горе тому в кого нема порядку в дому.

6. П'ята висота ( гра «Пазли» ) ( в конвертах малюнки ) - робота в групах

- Скласти пазли на яких зображено, як сім'я піклується про стан здоров'я своїх рідних.

VІ. Підсумок уроку

1. Вершина знань ( гра «Так - ні» ) ( так - плескаємо в долоні )

- Найвищу висоту ви зможете взяти,

якщо вам вдасться правильно завдання розв'язати.

  1. В сім'ї зміцнюють здоров'я:

А) бійки, сварки, образливі слова;

Б) тютюнопаління, алкоголь, наркотики;

В) взаємодопомога, любов усіх членів родини.

2. Після того як прокинулися, ви одразу ж:

А) снідаєте;

Б) стрибаєте на ліжку;

В) робите зарядку.

3. Що потрібно робити, щоб в оселі не розселялися хвороботворні мікроби?

А) вчасно прибирати, витирати пил;

Б) залишати брудним взуття;

В) залишати посуд після їжі не помитим.

4. Якщо хтось із членів родини захворів на грип, що потрібно робити, аби вберегтися від цієї хвороби?

А)провітрювати частіше кімнату;

Б) пити із хворим із однієї чашки;

В) надівати марлеву пов'язку.

2. Вправа «Мікрофон»

- Чим корисна була наша подорож до Вершини Знань?

- Що ж головне для вас у відносинах з рідними?

- З яким настроєм ви завершуєте нашу подорож? ( показати смайликами)















© 2010-2022