Заняття з майбутніми першокласниками. Тема: Рослини!

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема: Рослини Мета: Формувати уявлення дітей про різноманітність рослин; розвивати вміння спостерігати за рослинами; розкривати значення рослин для людини; розвивати спостережливість, увагу, уяву; виховувати бажання доглядати за рослинами та оберігати їх. Обладнання: оповідання В.Сухомлинського «Соромно перед соловейком», олівці, папір, загадки.

ХІД ЗАНЯТТЯ І. Підготовча частина Привітання Діти стоять колом і вітаються один з одним за допомогою невербальних засобів (жести, міміка, тощо). Групове заняття «Знайди свою групу» Вчитель перед грою малює на маленьких аркушах паперу (за кількістю учнів): дерева, кущі, трави, гриби. Кожен папірець згортає і роздає дітям. Діти за командою розгортають аркуші й бачать емблему своєї групи. Необхідно якнайшвидше зібратися всій групі разом. Обмін інформацією

  • Сподобалася вам гра?
  • У які групи ви об'єдналися?
  • Назвіть ці групи одним словом.
ІІ. Робота над темою заняття
  1. Повідомлення теми і мети заняття
Сьогодні ми подорожуватимемо країною Рослин. Щоб ви хотіли дізнатися про рослини? Свої запитання починайте словами «Я хочу знати… 2. Слухання оповідання

Соромно перед соловейком Оля і Ліда, маленькі дівчата, пішли до лісу. Після важкої дороги сіли на траву відпочити й пообідати. Витягли із сумки хліб, масло, яйця. Коли дівчата закінчили їсти, неподалік від них заспівав соловей. Оля і Ліда сиділи і боялися поворухнутись. Соловей перестав співати. Оля зібрала залишки своєї їжі, шматки паперу й кинула під кущ. Ліда ж завернула в газету яєчні шкарлупки і хлібні крихти і поклала в мішечок і сумку.

  • Навіщо ти береш із собою сміття? - спитала Оля. - Кинь під кущ адже ми в лісі, ніхто не побачить.
  • Соромно… перед соловейком, - тихо відповіла Ліда.
За В.Сухомлинським
  • А як ви поводитеся, коли проводите вільний час на природі?
  • Чи збираєте рештки їжі та сміття, коли вирушаєте додому?
  • Чому слід оберігати природу?
  1. Гра «Квітка»
Сядьте зручніше. Уявіть собі якусь квітку, яку ви бачили колись чи яка вам дуже подобається. (Уяву можна підкріпити малюнками, справжніми квітами).
  • Спробуйте торкнутися стебла квітки… Яке воно на дотик? Якої товщини?
  • Торкніться листя. Яке воно на дотик?
  • Яка чашечка у квітки? Торкніться її…
  • Які на дотик пелюстки? Якого вони кольору?
  • Спробуйте зазирнути всередину квітки… Що там є?
  • Який ви відчуваєте запах квітки?
  • Де знаходиться квітка? Що її оточує?
  • Що ви відчуваєте, дивлячись на квітку?
  • Чи є довкола ще якісь квіти…, комахи…, тварини?
  • Що вам зараз захотілося б зробити з квіткою?
  • Чи сподобалося вам виконувати це завдання?
  • Що ви відчували при виконанні цього завдання?

4. Фізкультхвилинка Трави ростуть низько-низько Дерева ростуть високо-високо! А ми ідемо тихо-тихо, Щоб не зробити нікому лиха. Вітер дує сильно-сильно, Дерева хитає невпинно, А нам у класі так затишно Ми до занять готові сісти.
  1. Відгадування загадок
- Відгадайте загадки і скажіть що де росте? За хатиною в садочку У зеленому віночку, У червоному намисті Дівчинонька чепуриться. І збігаються всі діти, Щоб на неї поглядіти. За намисто кожен - смик, Та й укине на язик. (Калина.) Стебельце - шорстка драбинка, У серединці - чорна вуглинка, Пелюстки блискучі, як лак, Це квітує червоний …. (Мак) Заблукала в верболозі, Дні і ночі ронить сльози. (Верба) На «я» починається, на «я» кінчається. У саду росте, на ній плоди є. (Яблуня) Сонце луг поцілувало - Все довкола жовтим стало. Дуже сонечко пригріло - Жовта фарба побіліла. Літній вітерець повіяв - Білий килимок розвіяв. (Кульбаба) Зелененьку сукню має - Її ніколи не знімає. Один-єдиний раз на рік Її я прикрашаю. (Ялинка) 6. Пальчикова гімнастика Дощик Дощику, дощику, Припусти, припусти Та на наші капусти, Відром, цебром, Відерцем, реберцем! (Подушечки правої (лівої) руки притиснути до столу. Навперемінно постукувати ними по поверхні столу (наче піаніно). 7. Гра «На городі» - Серед урожаю заховались цифри. Знайди, назви і полічи їх. Розфарбуй овочі і фрукти.
Заняття з майбутніми першокласниками.Тема :Рослини!









8. Математичні веселинки
  1. Ось листок і грибок,
Ще листок і грибок. Скільки є усіх листків? Скільки всього є грибків?
  1. Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок і дубочок, Рахувати сам не вмів І зозулю попросив. Почала вона літати, Почала вона кувати, Та не може полічить. А ви їй допоможіть! (6+1) 3. Їжачок по лісі біг. Ніс 7 яблук на пиріг. Одне впало, покотилось. Скільки яблук залишилось? (7-1) 4.Росли чотири берізки. На кожній берізці - по чотири великих гілки. На кожній гілці - по чотири маленьких. На кожній маленькій гілці - по чотири яблука. Скільки всього яблук? (Жодного, на берізках яблука не ростуть.) ІІІ. Підсумок заняття
  • Чи на всі запитання, які у нас виникли на початку заняття, ми відповіли?
  • Що вам найбільше сподобалось?
  • Чи справді країна Рослин чарівна?
  • У чому її чарівність?






© 2010-2022