Әдебиеттік оқу сабақ жоспары М. Әуезов Жетім

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

қысқа мерзімдік жоспары

Әдебиеттік оқу

4 сынып

Сабақ тақырыбы:

М.Әуезов Жетім

Жалпы мақсат:

М.Әуезов шығармашылығымен таныстыра отырып, көркем мәтіннен жұмыс істей алу дағдысын жетілдіру, оқып түйгендері туралы ой қорытындысын айтқызып дағдыландыру.

Сілтеме:

  1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

  2. Әдебиеттік оқыту әдістемесі

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Шығармадағы негізгі ойды түсінеді.Өмірмен байланысын таба алады.Қоғамға өзгеріс ендіре алатынына сенеді.

Негізгі идеялар:

Көркем шығармамен жұмыс

Сабақта қолданылатын материалдар:

АКТ құралдары: Интернет, интерактивті тақта, постер, түрлі - түсті бояу, қағаздар

Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер

АКТ

СТО

1. Диалог

2. Жеке жұмыс

3.Жұптық жұмыс

4. Топтық жұмыс

Дерек көздері:

Интернет материалдары

Топқа бөлу

Ұйымдастыру кезі.Суреттер таңдау


4-сынып Әдебиеттік оқу М.Әуезов Жетім

Мақсат

Күтілетін нәтиже

Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят )

Бағалау

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

критерий

дескрип

ұпай

Білу

Шығарма туралы түсініктерін анықтау

Шығарма туралы түсініктері анықталады.

Тапсырма: « Бұл дәуірде өз тілін,әдебиетін, білмеген,қадірлемеген адам толық мәнді адам емес» деген сөзді қалай түсінесіңдер? М.Әуезов туралы не білеміз?

Аша алу деңгейі

1.айта алды 2.жартылай айты

3.айта алмады

3

2

1

Түсіну

Шығарма мазмұнымен таныстыру,қиялдау дағдыларын жетілдіру.

Шығарманың мазмұнын түсінеді.

Қиялдай біледі.

Тапсырма:

1Мәтінді төрт топқа белгілеп беру.

2.Мәтінді іштей оқу.

3.Топта талқылау.

4.Ортада мазмұндау.

Қиялдай алуы

1.жоғары деңгейде

2.орташа деңгей

2

1

Қолдану

Шығармадағы негізгі ойды меңгерту.

Негізгі ойды меңгереді.

1.Әңгіме қалай басталады?

Әңгіме Қасым жетімдіктің қалай көрген? Сол тұсты тауып оқы.Суреттеу.

2.Әңгімедегі қараңғ түндегі қорқыныш елесі қалай берілген? Сенің көз алдыңа нелер елестеді? Суреттеу.

3. Егер сен Қасымның орнында болсаң не істер едің?

4.Қасымға жетім діктен құтылудың қандай амалын айтар едің?

Ойды анықтау

1. Анықтай алады.

2.жартылай

2

1

Талдау

Щығармадағы негізгі ойды салыстыру

Негізгі ойды салыстырады

Тап сырма: 1.Табиғат пен баланың көңіл күйін суреттеуде қандай байланыс барын мәтіннен тауып, мына кестені дәптеріңе толықтырып жаз. Табиғаттағы өзгеріс Баланың көңіл күйі 1.Қалың қара бұлт 1.Жалғыз жаяу бала 2.

Орындай алуы

1.Толық

2.жартылай

2

1

Жинақтау

Автор туралы білетіндерін айту.

Автор туралы білетіндерін айтады.


Тапсырма: Автор туралы не білеміз? 2.3-сыныпта оқыған шығармаларыңды еске түсіріп мазмұндау. 3.Қасымның Әжесінен айырылған кезде жоқтау айтып жылаған сөзін мазмұнына сай ырғақпен оқы. 4.Әңгімені мына жоспар бойынша әңгімелеу. Әңгімені өз ойыңмен аяқта.

Жауап бере алуы

1.Толық жауап берді

2.Жартылай жауап берді

2

1

Бағалау

Оқушыларды жанашыр, қамқоршыл сезімдері арқылы, келелі істе өз көмегін тигізе алатына сендіру

Мейірімділік,

жанашырлық,

қамқоршылдық сезімдері жетіледі Қасымның ойымен «Жалғыздық»тақырыбына ойтолғау жаз.

Пікірін білдіре алуы

3

2

1

.



© 2010-2022