Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:





Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. ҚұныСабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны

ОҚО Арыс қаласы

Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны4 бастауыш мектеп мұғалімі,

Екінші (негізгі) деңгей бағдарламасы бойынша сертификатталған коуч - Турганбаева Сауле Орынбасарқызы.

Іс-әрекеттегі зерттеу



Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Математика 27.11.2015ж

Сынып: 3 « А» сынып

Сабақтың тақырыбы: Бағасы. Саны. Құны

Мақсаттары:

  1. Білімділік: Заттың бағасын, санын, құнын қалай табу керектігін меңгерту. Ережені өздеріне

шығарту.

  1. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін, өз бетінше жұмыс істеу

дағдысын дамыту, ауызша жылдам есептеу дағдысын жетілдіру.

  1. Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, белсенділікке ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Топ ішінде тыңдауға, топпен жұмыс істей білуге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: «Сұрапыл сауал» әдісі, «Сатып ал» әдісі, «Таза тақта» әдісі, «Қар кесегі» әдісі, «Тест» әдісі, «Бағдаршам» әдісі.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгеру. Сын тұрғысынан ойлау сабағы.

Көрнекі құралдар: Дидактикалық материалдар, кестелер, фигуралар, маркерлер, плакаттар.

Табыс критериі: Заттың санын, бағасын, құнын қалай табу керектігін меңгереді.

Сабақ кезең- дері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білу

Топқа бөлу

«Сұрапыл сауал» әдісі


Көркем жазу

Математикалық диктант

«Қорапшадағы өрнек» әдісімен бөледі

І топ: 5*5=25 ІІ топ: 6*5=30 ІІІ топ: 7*5=35

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

І топ 1. Киелі сан (7) 2. Қабырғасы 5см шаршының периметрі қанша см? (20) 3. Ең үлкен үш таңбалы сан (999) 4. 3жүзд. 9 онд. 5 бірл. тікелей алдында келетін сан (396) 5. 24 алманы 6 балаға бөлгенде неше алмадан тиеді? (4)

ІІ топ: 1. 1 жылда неше күн бар? (365-366) 2. Қандай сандар 2-ге қалдықсыз бөлінеді? (жұп сандар) 3. 1тонна 600 кг да неше кг бар? (1600) 4. 6 онд. 8 бірліктен 100 сан артық сан. (168) 5. 1см 25 мм-да неше мм бар? (35мм)

ІІІ топ: 1. 2 күнде неше сағат бар? (48) 2. 1м 20 см -да неше см бар? (120см) 3. 9 санынан 4 есе артық сан. (36) 4. 10 балаға 2 самсадан бергенде барлығы неше самса болды? (20самса) 5. Сенбі сөзі аптасына неше рет айтылады? (1 рет)

257 санын жаздырады І топ: 36 санына бөлінетін сандарды жаздырады. ІІ топ: 32 санына бөлінетін сандарды жаздырады. ІІІ топ: 56 санына бөлінетін сандарды жаздырады.

Қорапшадан өрнек алады соның мәні бойынша топқа бөлінеді

Үйге берілген өрнектің мәнін айтады.

Сұрапыл сауал сұрақтарына жауап береді.



Көркем жазуды жазады.

Математикалық диктантты жазады.

Түсіну


«Сатып ал» әдісі

№1. Өзіндік жұмыс

Оқушыларға заттар береді. І топ: 5 дәптер, бағасы 9 теңгеден. ІІ топ: 4 қалам, бағасы 15 тенгеден. ІІІ топ: 3 сызғыш, бағасы 20 теңгеден

ОСабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құнықушылардың 500 теңгеге не сатып алатынын біледі.

Әр топ өздеріне керекті заттарды сатып алады. Заттардың жалпы құнын есептеп шығарады. Ережені өз беттерінше шығарады.

500 теңгеге қалаған заттарын сатып алады, алған заттарының жалпы құнын шығарады, қалған теңгені есептейді.

Қолда ну

Жеке тапсырма



Топтық тасырма

Тапсырма береді №2 І топ

Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны

№3 ІІ топ

Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны

Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. Құны4 ІІІ топ

Топтарға есеп береді

І топ Тігін шеберханасында 1 метрден 5 тақия, 2 метрден 6 бешпент тігілді. Барлығына неше метр мата кетті?

ІІ топ Айдостың мамасы 2 литрден 5 банка құлпынай тосабын, 3 литрден 4 банка шие тосабын жапты. Барлығы неше литр тосап жапты?

ІІІ топ Жанар жаңа жылдық шыршаға 6 түрлі ойыншықтан 3 қорап, 4 түрлі ойыншықтан 5 қорап алды. Барлығы неше ойыншық алды.

Өз беттерінше кестеден өрнек құрастырып шығарады. Заттың санын , бағасын ,құнын қалай табу керектігін айтады. Ережені бір қайталап айтады.

Сатып алынған заттың құнын білу үшін, заттың бағасын оның санына көбейту керек. Қ=Б*С

Сатып алынған заттың санын білу үшін, оның құнын заттың бағасына бөлу керек. С=Қ:Б

Заттың бағасын білу үшін, оның құнын санына бөлу керек. Б=Қ:С



Оқушылар топтаса отырып есептің шартын құрады, шешуін шығарады, Жауабын жазып қорғайды

Сергіту сәті

«Сұрақты қағып ал» әдісі

Мұғалім кубикті топқа лақтырады. Кубиктің бетінде қандай әріп тұр сол әріптен бірінші топ сан айтады екінші топ өрнек құрады үшінші топ мәнін шығарады.

Оқушылар орындайды

Талдау

№6 «Таза тақта» әдісі

№7 Топтық тапсырма. Периметрі мен ауданын тап.

Нұсқау береді

Сабақ жоспар ҚМЖ Математика Бағасы. Саны. ҚұныІ топ ІІ топ ІІІ топ

Тапсырма береді

4 см

4 см

5 смТапсырма береді І топ ІІ топ ІІІ топ

8 см 4см

№6 Оқушылар жұптаса отырып тақатаға таза тақта әдісімен өрнекті баған түрінде жарыса отырып шығарады.

І топ: Ұзындығы 8 см, ені 4 см тіктөрбұрыштың ауданын табады. ІІ топ: Қабырғалары 6 см шаршының ауданын табады. ІІІ топ: Ұзындығы 4см, ені 5 см тіктөртбұрыштың периметрін табады.

Жинақтау

«Қар кесегі» әдісі

Логикалық тапсырма

«Тест» әдісі

Оқушыларға қорапшамен ішіне өрнек жазылған қар кесегін таратып береді.

Бағасы

Саны

Құны

9 теңге

3 дана

? теңге

5 теңге

? дана

30 теңге

? теңге

6 дана

48 теңге

І топ: Сағат түнгі 10-да жауын жауып тұрса,24 сағаттан кейін күннің жарқырап тұруы мүмкін бе? (Жоқ)

ІІ топ: марат кешкі сағат 10-да ұйқыға жатты.Ол сағаттың қоңырауын таңғы 9 -ға қойды.Ол неше сағат ұйықтады? (11 сағат)

ІІІ топ: Баспалдақ 15 басқыштан тұрады.Баспалдақтың ортасында тұру үшін нешінші басқышты басу керек? (8 басқыш) І топ: 1. 72-нің 9-ға бөліндісінен 10 сан артық сан. А)18 Ә) 24 Б) 28 2.Құны-35 теңге, бағасы 7 -теңге, саны-? А) 6 Ә) 5 Б)7 ІІ топ: 1.Қабырғалары 15 см шаршының периметрі қанша? А) 25 Ә) 40 Б)60 2. Бағасы- 5 теңге , саны -9 дана, құны-? А)40 Ә) 45 Б) 35 ІІІ топ: 1. Құны -50 теңге, саны -5, бағасы-? А)10 Ә)30 Б)50 2. 8-бен 5-тің көбейтіндісінен 15 сан артық сан. А)25 Ә)55 Б) 45

Қар кесегінің ішіндегі кестеден белгісіз затты табады. Ол затты табу үшін не істейтіндерін айтады.

Логикалық есептерді шығарады.

Тест тапсырмасын орындайды.

Баға лау

Өзін-өзі бағалау

Бағалау парақшалары

Үйге тапсырма

Бағалау парақшасындағы оқушылардың білімін бағалайды.

Үйге тапсырма береді

Бағалау парақшасы арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды.

Үйге тапсыра ойдан «бағасы, саны, құнына» байланысты өрнек құрастырып жазып келу.

Кері байла ныс

« +, -, ?» әдісі

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Стикерлерін жапсырады.

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Р. Көлбаева



© 2010-2022