- Преподавателю
- Начальные классы
- Ана тілі 1-мамыр (1 сынып)
Ана тілі 1-мамыр (1 сынып)
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кожагулова Н.Ж. |
Дата | 10.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы | күні уақыты | сынып |
| |
1-мамыр -Қазақстан халықтарының бірлігі күні. Заттың сынын білдіретін сөздер. | 30.04.13 Сабақ ұзақтығы 45 минут | 1 «а» Оқушылар саны 14 | уақыт | |
Тренинг өткізу: Жылулық шеңбері. Сабақ басында оқушылар бір-біріне жылы сөздерін, тілектерін білдіреді. «Жеміс таңдау» атты жаттығу арқылы 2 топқа бөлінеді. | 5 | |||
Үй тапсырмасын сұрау: «Көктем» суретін тақтаға іліп, қолдарын санына байланысты бағалау.
|
| |||
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есімді зат есіммен байланыстыра білу, мәтін ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, 1-мамыр -Қазақстан халқының бірлігі күні екенін білу.
|
| |||
Ресурстар: | интернет, оқулық Ана тілі 1 сынып |
| ||
Қызығушылығын ояту | Тренинг арқылы, жұмбақ құрастыру арқылы, флипчарт толтыру арқылы, сурет салу арқылы, бейне фильм көру барысында. |
| ||
Мағынаны тану:
| Жемістерді флипчартқа сипаттайды. Топ құру. тақырып бойынша топтарға мәтін таратып беру, сол мәтінді топ ішінде талқылап, суретін салу, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс. |
| ||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| ||
Үй жұмысын қайталау: Әр қайсысы өз суретін айтып береді. Қалғандары сұрақ қояды.
| Сұрақ-жауап талдау толықтыру | 5 | ||
1-тапсырма: Жемістерді сипаттау. .
| Жемістерді флипчартқа сипаттайды. Жазған сөздерін топ ішінде талқылап, сын есім екенін дәлелдейді. Топпен суретін салу. Пікір алмасады Қорғайды Толықтырады. | 10 | ||
| ||||
| ||||
2-тапсырма: Суреттер арқылы жұмбақтар айтқызу. | Суретке қарап атын айтпай не жасырылғанын айтады. |
| ||
Тренинг: жұпқа бөлу
| жұпқа бөлінеді | 5 | ||
2-тапсырма: Мәтіндер тарату. | Топқа берілген мәтін бойынша жауаптың кез-келген түрін қолдануға болады (сурет салу, көрініс көрсету, өлең жолдарын шығару т.б.) Пікір алмасады
| 10 | ||
Сергіту сәті:
| Бейне фильм көру. | 5 | ||
Жұптық жұмыс: 3- тапсырма: Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырып, астын сызып қою. | Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырады, астын сызады. Бір-бірін тексеріп, бағалайды. | 5 | ||
Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс әрекеті |
| ||
бақылайды | әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады) |
| ||
толықтырады | Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда. |
| ||
ынталандыру | Жауаптарын |
| ||
талдау жасау | топтың жауаптары жинақталған кезде. |
| ||
Қорытындылау.
| Стикер арқылы Бағдаршам Жинақтауы Ұйымшылдығы Шығармашылығы Салыстыруы Сто пайдалануы |
|