Дүниетану пәнінен Гүл және жеміс тақырыбына қмж 2 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспарлау


Мұғалімнің аты- жөні: Кусаинова.Г.С.

Күні: 29.01.2015ж Сынып: 2 «А» Пәні: Дүниетану

Сабақтың тақырыбы:

Гүл мен жеміс

Мақсаты

Өсімдік тіршілігінде гүл мен жемістің маңызы және оның әртүрлігі туралы білім қалыптастыру.Жемісті іріктеу топтастыру біліктіліктерін дамыту.

Оқыту нәтижелері

Өсімдік тіршілігінде гүл мен жемістің маңызы және оның әртүрлігі туралы білім қалыптасады..Жемісті іріктеу топтастыру біліктіліктерін дамиды.Топпен жұмыс жасайды.

Ресурстар:

2-сынып дүниетану

Қ.Аймағамбетова. Н.А.Ким. Г.Д. Мырзақанова.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Әдіс - тәсілдері

Уақыты

Ынтымақтастық атмосфера

сын қалыптас

тыру

Оқушыларды топқа бөлу: Оқушыларды жеміс түрлеріне қарай топқа бөлу, әр топ мүшелеріне топтың ережесі мен қызметін тағайындайды.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді, мүшелерін тағайындап, топ ережесін құрады.

Бір - біріне сенім білдіреді, жауапкершілікті сезінеді

3 мин

Қызығушылығын ояту

Суреттер

Проблемалық сұрақтар

Әр топ мәліметтерді көре отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

(СТО миға шабуыл)

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер (диалог-ашық сұрақтар)АКТ(видео)

5 мин

Мағынаны тану

Топтық жұмыс (өз топ аттарын қорғау)

Оқулықпен жұмыс

Мәтінді жеке,жұппен,топпен талқылау) І топ:Қияр мен асқабақ (Венн диаграммасына салу) ІІ топ: Сәйкестендіру

ІІІ топ: Топтасттыру (мәтін бойынша)

IV топ. Жеміс туралы 5-жолды өлең құрастыру.

Тақырыпты өз беттерінше жүйелі түсінедіТоп мүшелері қолдауды сезіне отырып топтың жұмысын бірлесе атқарып, өзара білім алмасады.

СТО - өткен тақырыпты естеріне эпизоттық жады арқылы түсірді

ДЖИКСО

Топта жұптық және топтық жұмыстар орындалып, зерттеушілік әңгіме қалыптасады

Диалог - ашық сұрақтар

(дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша шығармашылық тапсырманы орындайды)

32

Бағалау:

Бағалау парағы

Өзін және (өзгелерге) баға қояды.

2 мин

Кері байланыс:

Сабаққа пікіріңіз, ұсынысыңыз.

Сабақ бойы алған білімі туралы ойлана біледі

Шығу парағы арқылы

2 мин

Келесі қадамға тапсырма:

57-бет оқу.

Күнделіктеріне түртіп алады

1 мин






Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Сауатты, көркем жазуға тәрбиелеу

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материал, кесте

Сабақтың барысы:






Қысқа мерзімді жоспарлау


Мұғалімнің аты- жөні: Кусаинова.Г.С.

Күні: 17.01.2015ж Сынып: 2 «А» Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы:

Әдеп

Мақсаты

Мәтін мазмұнын түсініп оқып, мазмұнын талдау арқылы дәстүрден тыс ойлау дағдыларын дамыту.Адамгершілік тәрбие беру

Оқыту нәтижелері

Мәтін мазмұнын түсініп оқиды. Мазмұнын талдайды . Топпен жұмыс жасайды.

Ресурстар:

2-сынып әдебиеттік оқу

Б.А.Тұрғынбаева, З.Муфтибекова, К.Алтаева

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Әдіс - тәсілдері

Уақыты

Ынтымақтастық атмосфера

сын қалыптас

тыру

Оқушыларды топқа бөлу: Оқушыларды жеміс түрлеріне қарай топқа бөлу, әр топ мүшелеріне топтың ережесі мен қызметін тағайындайды.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді, мүшелерін тағайындап, топ ережесін құрады.

Бір - біріне сенім білдіреді, жауапкершілікті сезінеді

3 мин

Қызығушылығын ояту

Суреттер

Абай өлеңдері

Әр топ мәліметтерді көре отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

(СТО миға шабуыл)

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер (диалог-ашық сұрақтар)

5 мин

Мағынаны тану


Сергіту сәті

Ойтолғау

Топтық жұмыс (өз топ аттарын қорғау)

Оқулықпен жұмыс

Мәтінді жеке,жұппен,топпен талқылау)

-Алғашқы сезімдерің қандай?

-Қандай баға берер едіңдер?

Жұпта,топта талқылап ұжымға пікірін білдіру.

-Осы басты кейіпкердің -Әмірдің өтірік айтпауына, шыншыл, адал болуына кімнің септігі көбірек тиеді деп ойлайсың?

Тақырыпты өз беттерінше жүйелі түсінеді. Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып топтың жұмысын бірлесе атқарып, өзара білім алмасады.

Оқушылар әңгімедегі Арманды қорғауға, даттауға дайындалады. Ойлан, жұптас, ортаға сал. Құрметтеймін атамды Ардақтаймын атамды Үлкенді сыйлау кішілік Үлгі мінез кісілік

«Түртіп алу» стратегиясы бойынша сөздік жұмысын жүргізу

Топта жұптық және топтық жұмыстар орындалады.

«Пікірталас» әдісі

Диалог - ашық сұрақтар

(дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша шығармашылық тапсырманы орындайды)

30



2мин

Бағалау:

Бағалау парағы

Өзін және (өзгелерге) баға қояды.

2 мин

Кері байланыс:

Сабаққа пікіріңіз, ұсынысыңыз.

Сабақ бойы алған білімі туралы ойлана біледі

Шығу парағы арқылы

2 мин

Келесі қадамға тапсырма:

132-133 бет оқу.Тапсырмалармен жұмыс

Күнделіктеріне түртіп алады

1 мин

Тексерілді:





Қысқа мерзімді жоспарлау


Мұғалімнің аты- жөні: Кусаинова.Г.С.

Күні: 18.01.2015ж Сынып: 2 «А» Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы:

Ә.Ысқақбай Қамқорлық

Мақсаты

Мәтін мазмұнын түсіне отырып, өз ойларын нақты айта алуға, қортынды жасай білуге дағдыландыру

Оқыту нәтижелері

Мәтін мазмұнын түсініе отырып, қз ойларын айта алады. Қорытынды жасайды.. Топпен жұмыс жасайды.

Ресурстар:

2-сынып әдебиеттік оқу

Б.А.Тұрғынбаева, З.Муфтибекова, К.Алтаева

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Әдіс - тәсілдері

Уақыты

Ынтымақтастық атмосфера

сын қалыптас

тыру

Оқушыларды топқа бөлу: Оқушыларды жеміс түрлеріне қарай топқа бөлу, әр топ мүшелеріне топтың ережесі мен қызметін тағайындайды.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді, мүшелерін тағайындап, топ ережесін құрады.

Бір - біріне сенім білдіреді, жауапкершілікті сезінеді

3 мин

Қызығушылығын ояту

Кестелер мен суреттер

«Балапан мен мысық» әңгімесін оқып беру

Әр топ мәліметтерді көре отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

(СТО миға шабуыл)

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер (диалог-ашық сұрақтар)

5 мин

Мағынаны тану


Сергіту сәті

Ойтолғау

Топтық жұмыс Қамқорлық сқзіне «топтастыру» жазу:

Оқулықпен жұмыс

Мәтінді желісіне қарай бөліп оқыту

Жұптық жұмыс: Сыныппен кестені толтыру

-Екі мәтінді «Шығарма кестесіне» салу

Шығарманың аты

!

Басты кейіпкер

!

Кімге көмек берді

Тақырыпты өз беттерінше жүйелі түсінеді. Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып топтың жұмысын бірлесе атқарып, өзара білім алмасады. Алтынгүлге байланысты көршісіне сұрақ дайындайды.

Жақсы бала құлақ сап Айтқаныңды ұғады. Төсегінен тұра сап Таза ауаға шығады.

Ойлан, жұптас, ортаға сал.

Топта жұптық және топтық жұмыстар орындалады.Диалог - ашық сұрақтар

(дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша шығармашылық тапсырманы орындайды)

30



2мин

Бағалау:

Бағалау парағы

Өзін және (өзгелерге) баға қояды.

2 мин

Кері байланыс:

Сабаққа пікіріңіз, ұсынысыңыз.

Сабақ бойы алған білімі туралы ойлана біледі

Шығу парағы арқылы

2 мин

Келесі қадамға тапсырма:

134-135 бет оқу.Тапсырмалармен жұмыс

Күнделіктеріне түртіп алады

1 мин

Тексерілді:




© 2010-2022