Сабақтың тақырыбы: Оқу құралдары 3 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Оқу құралдары

Сабақтың мақсаты:

а) Білімділік:

Сөйлесім әрекеттері арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру. Ол әрекеттерді жүйелі түрде қолдану. Әр оқушының білім сапасын сабақ сайын тексеріп, арттырып отыру. Жіктік есімдіктерді және «Үшін» сөзінің мағынасын сөйлесуде орынды қолдана білуге үйрету.

ә)Дамытушылық:

Оқылым,тыңдалым,жазылым әрекеттері оқушылардың сауатты сөйлеу және жазу дағдыларын қалыптастыру. Материалдарды өмірдегі жағдаяттармен байланыстыра отырып тілдесім әрекетін жандандыру.

б) Тәрбиелік:

Өз заттарына ұқыпты, жауапкершілікпен қарауға баулу. Әр заттың қадір-қасиетін ұқтырып, қажеттілікке керек екенін жете түсіндіру.

Сабақтың әдістері: әңгімелеу,көрсету,сұрақ-жауап, түсінік беру.
Сабақтың көрнекіліктері: интерактивтік тақта.
Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі:

оқушылармен сәлемдесіп,қажетті құрал жабдықтарын сөмкелерінен алғызамын.
ІІ. Үй жұмысын тексеру,сұрау.

III. Жаңа сабақ:

-мұғалімнің жаңа сөздерді түсіндіруі;

-оқушылар жаңа сөздерді кезекпен оқиды;

-жаңа сөздермен сөйлемдер құрау;

-«үшін» сөзімен практикалық жұмыс.

1) Сөздікпен жұмыс:

Түрлі түсті-цветные өшіру-стереть

күнделік-дневник сызу-чертить

бәрі-все жазу-писать

2) Мақал-мәтелдер: (1 слайд)

***

  • Кітап-білім

  • бұлағы

  • ***

  • Білім қымбат,

  • Білу қиын.

***

  1. Жұмбақтар (2-слайд)

  • Қабат-қабат қаптама,

  • Ақылын болса аттама (кітап)

***

  • Көп жазсаң, қолын талады,

  • Қағазға бәрін салады. (қалам)

***

  • Сен оқуда қандайсын,

  • Менен жасыра алмайсын (күнделік)

***

  • Бұдан кір қорқады,

  • Судан бұл қорқады (дәптер)

***

  • Басы да екеу,

  • Аяғы да екеу.(қайшы)

***

  1. Өлең (3-слайд)

  • Қара,қара,қарындаш,

  • Кітапты аш.

  • Қал,қал,қалам,

  • Ойнайлы балам.

  1. 169 б., 1-тапсырмадағы сурет бойынша айтылым әрекетеріне берілген тапсырмамен жұмыс. Өз оқу құралдарын шығартып,жұптық жұмыс жүрлізу. Оқушыларды І және ІІ жақта сөйлеу үшін жағдаят туғызу.

  2. 170 б.,3-тап. Мәтінмен жұмысты ұжымдық тапсырмамен бастау. Мәтін бойынша жұмысты тыңдалым әрекетіне бастап, айтылым және жазылым әрекеттерімен ұштастырып, топтық жұмыс түрінде де жасауға болады.

ІV. Сергіту сәті:

Кітапты аш, Дәптерді аш,

Кітапты жап. Дәптерді жап

-Ұшты,ұшты,қарға ұшты,

-ұшты,ұшты,дәптер ұшты (торғай,кітап,доп)

  1. Жіктік есімдіктері (Личные местоимения) (4 слайд)

  • Мен-Я

  • Сен -Ты

  • Сіз-Вы

  • Ол-Он (Она)

  • Біз-Мы

  • Сендер-Вы

  • Сіздер-Вы

  • Олар-Они

  • в ілік септік (притяжательный падеж) в предложении выступают в качестве определения и стоят перед определяемым словом.
    Мысалы: Менің дәптерім.-Моя тетрадь

  • сенің інің.-Твой брат

V. Жазбаша жұмыс: Тындалым. 2-тапсырмада берілген «Оқу құралдары не үшін керек?» сұрақ-жауап бойынша жұмыс. Сыныпта практикалық жұмыс жүргізу оған оқушылардың өздерін жұмылдыру,айтылым әрекетіне жетелеу.

Сөйлемдерді толықтырып дәптерге жаз:

  • Кітап (читать) үшін керек

  • Дәптер (писать) үшін керек

  • Өшіргіш (стереть) үшін керек

  • Фломастер (рисовать) үшін керек

  • Сызғыш (чертить) үшін керек

Ойын: (5 слайд)

Кім көп сөз табады:

к

ү

н

д

е

л

і

к

Ө

й

м

а

л

а

қ

к

с

а

б

а

қ

Т

ө

ш

і

р

г

і

ш

А

қ

а

й

ш

ы

К

З

с

ы

з

ғ

ы

ш

І

а

ж

ы

р

т

п

а

т

Ә

с

а

б

а

қ

А

р

п


VІ. Сабақты қорытынылау.

Практикалық жұмыс жасау. Қолдарына оқу құралдарын алғызып,не үшін керек екенін айтқызу. Сұрақ-жауап.

VІІ. Үйге:

171 б., 5 тап. Жазбаша, жаңа сөзд.жат.

VІІІ. Бағалау, қоштасу.



© 2010-2022