Ашық сабақ Адамдық борышың ( 3 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Адамдық борышың ( 3 класс)Ашық сабақ Адамдық борышың ( 3 класс)Пән мұғалімі : Кулунтаева Л.М.

Қысқа мерзімді жоспар Әйтеке би ауданы, С.Оразалин атындағы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.

ПӘНІ

Әдебиеттік оқу.

КЛАСЫ 3

Тақырыбы : Адамдық борышың. Ш.Құдайбердіұлы. 28.09.2015ж.

МАҚСАТЫ

Етістіктің шақтары туралы түсінік беру. Өткен шақтың сұрақтарын қою арқылы оның бұрын болып кеткен іс-әрекеттерін білдіретінін түсіндіру. Етістіктерді өткен шақта жазу және етістіктің басқа шақтарымен салыстыру.

Өткен шақтардағы сөздердің айтылуы мен жазылуы. Сөйлемдегі сөздермен байланысы.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Тақырыпты меңгереді, түсінеді, қолданады,жинақтайды,қорытады. Тілдік қоры дамиды ,сөйлеу мәдениеті қалыптасады. Когнитивті білімі артады. Сыни олай алады. Шығармашылық қабілеттері артады. Метасана қалыптасады. Топтаса жұмыс жасай алады. Интерпритациялау сұрақтарын қояды, кері байланыс орнатады.

Алған білімдерін өмірмен байланыстыра отыра адамгершілік қасиеттер қалыптасады.Өз идеяларын ортаға салады.

Қияли қабілеті артады,жүйелі сұрақтар қоя алады.

САБАҚ

КЕЗЕҢ/І

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР


Кіріспе

1.Психологиялық тренинг. «Мен қандаймын?» ұғымы бойынша оқушылар өздеріне теңеу сөздер айтып,сипаттайды.

2.Топтастыру. «Көбелек пен гүлдер» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Айналаны қоршаған ортамен байланыста болады. Ынтымақтастық орта қалыптасады. Дүниетану пәнімен байланыстыра пәнге қызығушылығын арттыру.Топтастыра отыра оқушыларды бірлікке,ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу. Гүлдердегі сөйлемдерді оқу арқылы үй тапсырмасы сұралады.

Баян мен Нұргүл қысқы табиғаттың суретін

салды.(салып отыр)

Оқушылар мұғаліммен бірге музейдің барлық

бөлмелесін аралап шықты .(аралап жүр)

Өздеріне ерекше теңеу тауып, ұқсатады. Өз-

өздерін неге теңейтінін айтып , бірін-бірі

бағалай алады. Достарының қандай екенін

жан-жақты танып біледі. Өзін-өзі тану.

Көбелектерді түр-түсіне қарап ажыратады.

Гүлдердің түстеріне қарап сол түстес көбелектерге барып топтасады, бірігеді.

Әлеуметтік аспекті орнайды.Белсенділік

танытады, пәнге қызығушылығы артады.

Үй тапсырмасын тиянақтайды.






«От шашу» арқылы бағалау

Слайд №1,2

Көбелектер

гүлдер

Жаңа материалдың таныстырылым

3 Оқулықпен жұмыс. Жаңа тақырыпты таныстыру мақсатында сабақтың тақырыбын оқушылар ашады

4.Ротация әдісі бойынша тақырыптың жан-жақты ашады.

Келді - келіп кеттім, келіп кеттің. (Өткен шақ)

Айтты-айтып кеттім, айтып кеттің. (Өткен шақ)

Сұрақтары не істеді? Не істедің? Не істедің?

1-жаттығу. Мәтінді түсініп оқу. Етістіктерді тауып

Іс-әрекетің қашан болғанын анықтау.

5.Миға шабуыл.(Сұрақтар)

-Фараб деп не істеді?-аталды (өткен шақ)

- Жібек жолы не істеді?-себеп болды (қткен шақ)

- Бұл керуен не істеді?-айналды (өткен шақ)

- Керуен не істейтін?- кіретін (келер шақ)

- Сауда не істеді?- кетіп жатты (өткен шақ)

6.Постермен жұмыс. Оқушылар өз ойларын ортаға салу арқылы қосымша ақпараттар жинақтайды.

1-топ Фараб. 2-топ-Сауда, 3-топ-Жібек жолы.

«Түртіп алу» әдісі арқылы сөздік қорын байытады.

Оқиды,талқылайды,пікіралысады.

Эмоциялық сезімі байқалады.

Коммуникативті қабілеттері артады.

Сыни ойлауға төселеді.

Қысқа мерзімді еске сақтау қабілеті артады.

Белсенділігі танылады. Сұрақтарды дұрыс әрі тиімді қоя алады.

Бір-бірін бағалай алады.

Метасана қабілеті қалыптасады.

Топтаса жұмыс жасайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды, өз ойын қосады.

Смайлик арқылы бағалау

Бармақ арқылы бағалау.


«Үш шапалақ» арқылы бағалау

Акт

Слайд №3


постерлер

Жаңа материалды қолдану

2-жаттығу. «Мәншүк әпке» өлеңін оқып, көшіру.

Өткен шақ тың астын сызу.

7. «Рафт» стратегиясы. (,хат,эссе,өлең)

1-Топ. Мәншүкке хат жазады.

2- Топ. Мәншүк туралы эссе жазады.

3-Топ. Мәншүк туралы өлең құрастырады.

Сергіту сәті. «Кірпі» биі. Ашық және жабық сұрақтар қою. Оқушылар сұрақтарды талдайды.

3-жаттығу. Етістіктерді өткен шақта жазу. Сөйлем

құрастыру. Киінді, жазды,тербетті.

8. Қағаз бетіне саяхат әдісі. Суреттерді пайдалан-ып, әр түрлі деңгейдегі сұрақтарды қоя білу. Оқушының идеясын кеңейту,жол ашу.

4-жаттығу.Жаңылтпашты оқу,етістіктің қай шақта тұрғанын табу. (түйреген ө.ш.тіреген. ө.ш. )

Жеке тұлғаны жан-жақты танып біледі. Метатанымы қалыптасады,жағымды,

жағымсыз тұстарды ажыратады.

Релевантты ақпараттар жинақтайды. Шығармашылық қабілеттері артады.

Эстетикалық тәлім алады.

Сұрақтарды қояды,талдайды,ойын тиянақтайды.

Сөйлеу мәдениеті қалыптасады. Тілдік қоры дамиды.

Ойлау қабілеті артады.

Тілдік қоры дамиды.Шығармашылық ізденісте болады.

Екі жұлдыз,бір тілек

бағалау

Кесте

ноутбук

көбелек,шие,

доп суреті

суретті плакаттар

Қорытынды

9.ББҮ әдісі арқылы қорытындылау.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Етістіктің шақтарын,түрлерін,

Сұрақтарының қойылуын

Тағы да қандай шақтар барын

Етістіктің

шақтарын қатыстырып

сөйлем құрастыруды

10.Үйге тапсырма. 5-жаттығу. Өткен шақтың ережесін жаттау.

Түсінігін қорытады,ойын жинақтайды.

Бір-бірінің пікірлерін ойға түйеді.

Нені оқып, не үйренгендерін қорытады.

Нақтылайтын өңдеу жүзеге асады.

Қайта бағыттау сұрақтарын қояды.

Өз бетінше тапсырманы орындайды,ізденеді.

Формативті бағалау

«Бәйтеректегі білім кітабы»арқылы жалпы

бағалау.

Кесте

Бәйтерек

суреті

Сабақты қорытындылау Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылар тақырыпты жан-жақты меңгерді. Топтаса жұмыс жасай алды. Өз идеяларын ашық ортаға салды. Жеке тұлғаны жан-жақты зерттей алды. .Әдіс-тәсілдер арқылы түсініктерін кеңейтті. Бір-бірін бағалай алады.

Не сәтті өтті?

Шығармашылық жұмыстарды жоғары деңгейде орындады. Әр түрлі деңгейдегі сұрақтарды тиімді қолдана алды.

Не сәтсіз өтті?

Нашар оқушылардың сөздік қоры аз болды.

Нені дамыта аласыз? Нені өзгерткіңіз келеді?

Эмоциясын дамыта алады.Өзін-өзі реттей алады.Визуалды қабілеттерін дамыту.



© 2010-2022