- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақ жоспары Қағаздан қар жасаймыз
Сабақ жоспары Қағаздан қар жасаймыз
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кузембаева С.А. |
Дата | 03.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сынып: | 3 сынып | ||
Пәні: | Қазақ тілі | ||
Сабақтың тақырыбы: | Қағаздан қар жасаймыз | ||
Негізгі түсініктер: | Аққала, қағаз, қайшы, бүктейміз, қиямыз. | ||
Оқу мақсаты: | Шағын мәтіндер негізінде тақырыпқа қатысты жаңа заттық атауларды біледі . Оқушыларды әдеби тіл нормасын сақтау арқылы өзі тұтынатын заттарды сипаттай алады;. | ||
Табыс критерийлері: | |||
Барлық оқушылар: | Көпшілік оқушылар: | Жекелеген оқушылар: | |
жаңа заттық атауларды пайдаланып сөйлем құрайды;
| жаңа тақырып көлемінде шағын мәтіндерді құрау арқылы сипаттай алады.;
| сабақ барысында қысқа мәтіндерді талдау, сипаттау арқылы толық ақпарат бере алады. |
Кезеңдері
Тапсырма
Мақсаты
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Ресурстар
Ұйымдастыру
1.Сәлемдесу,
2.Көңіл-күйлерін реттеу;
«Ыстық алақан»
3.Өткен сабақтарға қайталау жүргізу; «Кубизм»
Анықтау.Жылдың қай мезгілі? Бүгін ауа райы қандай болып тұр?
5.Ертең ауа райы қандай болады?
6. . «Көңілді күн» сергіту сәті
1.Ізгілікке баулу
2.Көңіл-күйлерін реттеу;
3.Мұғалім мен оқушы арасында шағын диалог орнату;
4.Психологиялық ахуал туғызу;пәнге қызығушылықтарын арттыру;
Сәлемдеседі, сыныпты түгендейді,диалогтік қатынас орнатады.
Мұғалім сұрақ қояды,бақылайды,құптайды,
жақсы көңіл -күй орнатады
Сәлемдеседі, оқушыларды түгендеуге қатысады; мұғаліммен және өзара тілдік қатынасқа түседі
Интербелсенді тақта, слайдтар, суреттер, кесте, желім қағаздар
Білу
Формативті бағалау:
«үш шапалақ»
Жеке, жұптық жұмыс
Ынтымақтастық атмосферасын орнату; материалды игеру;
Тапсырманы түсіндіру,оқушылардың іс-әрекетін бақылайды;
Тыңдайды,мағлұмат алады;
Карточкалар
оқулық
Түсіну
Топта:
«Артық сөзді тап»(Себебін анықтау)
«Неліктен?» «Неге?» «Не үшін?» сұрақтары арқылы оқушылардың жауаптарын тереңдете түсу;
Мұғалім бақылайды, көмек береді;
Ауызша талқыланады;
Артық сөзді іздейді, себебін анықтайды,басқа оқушылардың пікірін тыңдайды;
сызба
Талдау
1) Не ортақ?
«Венн диаграммасы»
Бірлесе жұмыс жасауға үйрену
Тапсырма бойынша бағыт-бағдар береді.
Салыстырады, ортақ қасиеттерді анықтайды;
«Венн диаграммасы»н құрады
Жинақтау
Негізгі ойды білдіретін түсініктерді топтастыру;
Қолдану
1)Ереже.Үндестік заңы;
2) топ. «Шеңбер әдісі»;
3)жұпта бір-біріне айтады;
4)етістіктің шақтары
Білімді жинақтау жүйеге келтіру;
Білімдерін қадағалайды,бағыт береді;
Сұрақтарына жауап береді;
Бағалау(суммативті)
Қорытындылау;
Формативті бағалар арқылы қорытынды баға шығару;
Кері байланыс
«Табыс ағашы»