- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика Шаршы және оның қасиеттері
Математика Шаршы және оның қасиеттері
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Демесин Г.И. |
Дата | 07.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Шаршы және оның қасиеті
Сабақтың мақсат-міндеттері:
А) білімділік: Оқушыларға шаршы және оның қасиетін түсіндіру;фигуралар ішінен шаршыны табуға машықтандыру;есепті әр түрлі тәсілмен шығара білуге төселдіру,қосудың қасиеттерін ажыратып,қолдана білуге үйрету.
Ә) дамытушылық:
Оқушылардың танымдық қабілеттерін арттыру,математикалық сөйлеу тілін байыту;дүниетанымын кеңейту; оқушылардың математика пәніне қызығушылығын арттыру.
Б) тәрбиелік:
оқушыларды ұқыптылыққа,шапшаңдыққа баулу;тапқырлыққа,білімді болуға,ізденімпаздыққа,өздігінен жұмыс істей білуге, тазалыққа,қамқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақта қолданылатын педагогикалық технология:
Дамыта оқыту (Л.В.Заньков)
Сабақтың типі:
Жаңа материалды меңгерту сабағы
Сабақтың түрі:
Дәстүрлі сабақ
Сабақтың әдістері:
Түсіндіру,хабарлау,сұрақ-жауап,ой қозғау,болжам жасау,тексеру,куббизм
Сабақтың формасы:
Жеке,ұжымдық,топтық
Сабақтың көрнекілігі:
АКТ құралдары
Сабақтың оқыту құралдары:
Үлестірме карточка,куб,тақта,оқулық
Сабақ барысы
І. Ұйымдастыру бөлімі
-Сәлемдесу
-оқу құралдарын түгендеу
-сабаққа зейіндерін аудару
ІІ.Мақсат қою кезеңі
-Балалар, бүгінгі сабақта шаршы және оның қасиеті туралы білетін боламыз.
ІІІ.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі
Оқулықпен жұмыс.
№1.(а) (Ауызша орындалады)
Сурет сканер
-Тік төртбұрышты табайық.
-Тік төртбұрыштың қандай қасиеті бар?
-Шаршыны табайық
1 және 3 фигуралар-шаршылар.
-Шаршының неше қабырғасы бар?
-Шаршының бір қабырғасы 2 см болса,қалған қабырғалары неше см болады?
-Қандай қорытынды жасауға болады?
-Шаршының қандай қасиеті бар?
Демек,шаршының барлық қабырғалары тең болады.
Ә)Жазбаша орындау
Нөмірлерін теріп жаз:
Төртбұрыштардың:6,7
Тік төртбұрыштардың:3,4,5
Шаршылардың:
«Қызықты шаршы» ойыны
30
10
20
30
№2.
Есепті оқыту,талдау,сұрақтар қою.
-Есеп кім туралы?Не белгілі?Не белгісіз?
Қыз-20
Ұл-10 ?
Тағы келді-4
Ш:1.20+10+4 2.(20+4)+10 3.20+(10+4)
Ж:34 оқушы
Сергіту сәті
Шаршыны тап ойыны
Үлестірме карточка таратылалы.
№3 Т кестесі
Барлығы-48к Б-48 Б-48
Түске д-20 Түске д-20 Т.д-20
Түстен к-10 Түстен к-10 Т.к-10
Қалды-? Қалды-? Қалды-?
Ш:48-20-10 Ш:48-20+10 Ш:48+20-10
Ж:18 к.қалды Ж:38 Ж:58
Топтық жұмыс.Математикалық эстафета.
10+5+10 30+5+1 70+0+2
20+30+6 60+4+0 60+10+0
50+4+10 70+8+10 25+0+1
60+0+5 90+0+10 40+10+6
70+5+2 12+3+0 45+5+0
25+0+2 48+2+2 10+2+1
15+15+1 10+10+20 12+0+3
№4 Тақтамен жұмыс.
50+10+20 50+20+10 20+10+50 20+50+10
20+50+30 20+30+50 30+50+20 30+20+50
№5 Бос тор көздерді толтыр.
7+6 13-6 9+3 12-3
5+8 13-8 6+6 12-6
9+4 13-4 5+7 12-7
4.Өткен материалдар бойынша оқушы білімін тексеру
Жұптық жұмыс. Логикалық тапсырма
Сканер
Куббизм стратегиясы бойынша тапсырма
-8 бен 5тің қосындысы нешеге тең?
-100 бен 70 айырмасы нешеге тең?
-Қосудың қандай қасиеттері бар?
-Шаршының қандай қасиеті бар?
-Шаршының 1 қабырғасы 3 см болса,қалған қабырғасы неше см болады?
5.Сабақты бекіту
-Бүгін не білдік?
-Шаршының қандай қасиеті бар?
ҮІ. Үйге тапсырма
№6 (Әдістемелік нұсқау беру)
7. Оқушы білімін бағалау
Сабаққа қатысымына қарай мадақтау,бағалау