Сабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептер

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептерСабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептерСабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептерСабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептерСабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептерСабақ жоспары Қозғалысқа байланысты есептер02.03.14

Математика


Сабақтың тақырыбы

Қозғалысқа байланысты есептер

Мақсаты

Қозғалысқа байланысты есептер шығаруға жаттығады

Логикалық қабілеттерін артады

Өз беттерінше есептер шығарады


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Оқытуды бағалау,оқыту үшін бағалау

Дарынды оқумен жұмыс

Топтық жұмыс

Ресурстар

Математика «Атамұра» 2011 ж,

Күтілетін нәтиже

Қозғалысқа байланысты есептерді шығара алады

Өз бетінше есептерді шығара алады

Топта өз ойын еркін айта алады

Сабақ барысы

Кезеңдері

уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдыстыру кезеңі

















Үй тапсырмасын тексеру





Жаңа тақырып



















Оқулықпен жұмыс

















Топтық жұмыс



































































































Дарынды оқушымен жұмыс

Ойсергек

«Айна » ойсергегі бойынша

Өздерін реттейді


Үй тапсырмасын

Қозғалыс жайлы не айта аламыз?

Жылдамдықты табу үшін не істейміз?

Қашықты қалай табамыз?

Уақытты ше?

Миға шабуыл

Жұптық жұмыс

1. Суреттегі қоян мен тазының қозғалыс бағыты туралы не айтуға болады?

900 - 800 айырмасы нені білдіреді? Тазы қоянды неше минутта қуып жетуі мүмкін?

900-800=100 (м/мин) Тазы минутына 100 метр артық қозғалады

500:100=5 (мин)

2. Арасы 60 км екі ауылдан бір мезгілде бір бағытта жүк машинасы мен жеңіл машина

шықты. Жеңіл машинаның жылдамдығы 85 км/сағ, ал жүк машинасыныкі 65 км/сағ.

Егер жеңіл машина жүк машинасының соңынан жүріп отырса, оны қанша уақыттан

кейін қуып жетеді?

Бір бағыттағы қозғалыс. 1-ауыл 2-ауыл

Жүк маш. - 65 км/сағ.

Жеңіл маш. - 85 км/сағ. 85 км/сағ 65 км/сағ.

60 : (85-65)=60:20=3 (сағ) 60 км

Ж:

3. Қасым 2 км ұзап кеткен Есімнің соңынан жүрді. Қасым 4 км/сағ, ал Есім 5 км/сағ

жылдамдықпен қозғалып барады. Қасым Есімді қуып жете ала ма? 3 сағаттан соң

олардың ара қашықтығы қандай болады? 4 сағаттан соң ше?

Алғашқы ара қашықтық - 2 км

Қасымның жылд. - 4 км/сағ.

Есімнің жылд. - 5 км/сағ

(5-4)×3+2=5 (км) - 3 сағаттан кейінгі ара қашықтық

(5-4)×4+2=6 (км) - 4 сағаттан кейінгі ара қашықтық

Ж:

4. Дүкенге 80 килограмдық қаптармен 45 ц 60 кг сазан және 60 килограмдық қаптармен

34 ц 80 кг табан балықтар әкелінді. Қай балық және қанша қап артық әкелінді?

Сазан - 80 кг-дық қаппен 45 ц 60 кг

Қай балық және қанша қап артық ?

Табан - 60 кг-дық қаппен 34 ц 80 кг

1) 4560:80=57 (қап) - сазан

2) 3480:60=58 (қап) - табан

3) 58-57=1 (қап)

Ж: сазан балық табаннан 1 қапқа артық.

5. Бөлуді орында және оны тексер:

2516 : 17= 2844 : 18= 3021 : 19= 5725 : 25=

Сергіту жаттығуларын жасау.

6. Өрнек түрінде жаз және оның мәнін тап:

а) 810 -ды 16 есе арттырып, 60 есе кеміт;

ә) а-ны 27 есе кемітіп, 1275-ке арттыр, мұндағы а = 27000;

б) 46550-ді 98 есе кемітіп, 987-ге арттыр;

в) 2035 және 608 сандарының айырмасын 48 есе арттыр.

7. Тік төртбұрыштың ұзындығы 20 см, бұл оның енінен 2 есе артық.

Тік төртбұрыштың енін тап.

Берілді: тік төртбұрыш

а=20 см, бұл оның енінен 2 есе артық

в - ? см

в=20:2=10 (см) - ені

в=10 см

Бағалау крийтерилерін құрып жіберейікші


Мен бүгінгі сабаққа белсене араласамын.

Мен бүгін математика сабағында 5 аламын

Топ басшылары оқушылардың

дәптерлерін тексереді

Оқушылар формулаларды еске түсіреді

Мәнерлеп оқу

Қатесіз оқу

Жұптаса тапсырманы

Орындайды


Бағалау

Өзін-өзі бағалау


Рефлексия

Стикерге жазу

Бүгінгі сабақтан білгенім

Үй тапсырмасы

№ 8 орындап келу




© 2010-2022