- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект урока на тему: Полноценное здоровое питание
Конспект урока на тему: Полноценное здоровое питание
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Сехина О.Г. |
Дата | 31.01.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Програма «Абетка харчування» в рамках глобального проекту Нестле «Здорові діти».
Сехіна О.Г.
Тема уроку: Повноцінне здорове харчування (закріплення).
Мета уроку: Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування як обов'язкової умови збереження і зміцнення здоров'я.
Хід уроку:
І.Організація класу.
Ось дзвінок нам дав сигнал -
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Абетку харчування вивчати починаймо.
Девіз уроку:
Думати - колективно!
Діяти - оперативно!
Сперечатись - доказово!
Гра «Так чи ні».
-
Клас готовий працювати?
Так.
Продукти харчування вивчати?
Так.
На групи їх розкладати?
Так.
Вчасно руку піднімати?
Так.
Вміло в групах працювати?
Так.
Загадки і кросворди розгадати?
Так.
-
Молодці діти! Я дуже рада, бо почула від вас усі позитивні відповіді. Я впевнена, що всі завдання ми успішно виконаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань. (Драматизація казки)
«Суперечка друзів».
Автор: В одному незвичайному царстві, у казковій державі жили-були нерозлучні друзі Білок, Жирок та Вуглеводик. Якось друзі посперечалися між собою, хто з них найважливіший.
Білок. (Гордо.) Я найважливіша. Я потрібна як будівельний матеріал для організму. Без мене не утворюються нові клітини, а коли нема росту - нема життя.
Жирок. Я теж потрібен організму. Якщо мене немає, організм не отримає тепла, вистигне і помре.
Вуглеводик. Усе в світі створено руками людини: одяг і взуття, їжа і телевізор, все зроблено її працею. І якщо мене не буде, організм не рухатиметься, людина не буде жити.
Організм. (Почувши це.) Будинок складається з блоків, перекриттів, цементу і цегли, віконних і дверних рам; і якщо не буде хоч одної деталі, будинок зруйнується. Ось так і я. Всі ви для мене потрібні: Білок, Жирок і Вуглеводик. Завдяки вам я росту, живу, працюю і навчаюсь.
(Подарунок кошиків з овочами)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
-
Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні вести розмову на нашому занятті з «Абетки харчування»?
-
Так, яке значення мають білки, жири і вуглеводи для організму людини.
ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.
1.Робота з планшетами. (запитання)
- З чого роблять узвар?
- Про яку ягоду ведеться у відеоуроці?
- Для чого людини потрібні жири?
2. Гра «Загрузи вагончики» (інтернет-гра) + дошка (повторення)
3.Гра Трансформери» (повторення правил роботи в групах)
- Група «Вуглеводів» - розгадує кросворд.
- Група «Білки» - домальовує продукт (гра «Шеф-кухар») отримує аркуш паперу, на якому домальовує малюнок за поданим фрагментом ліній таким чином, щоб отримати якусь їжу.
- Група «Жирів» - викладає пазли.
4. Літературна вікторина «Які з вітамінів є в продукті?» 1.Чим пригощала Лисичка свого приятеля Журавля? (каша - вуглеводи) 2.Без чого борщ не сядеш їсти? (без хліба - вуглеводи) 3.Що так старанно тягли із землі дід, баба, внучка, собака, кіт, мишка? (ріпку - вуглеводи) 4.Що приготувала Машенька для того, щоб потрапити додому? (пиріжки - вуглеводи) 5.Яка улюблена страва Карлсона? (варення - вітамін С) 6. Що полюбляє кіт Матроскін? (молоко -білок) 7. Скажіть, в якій казці всі герої - овочі і фрукти? («Пригоди Цибуліно» - вуглеводи) 8. Що знесла курочка Ряба? (яйце -білок) 9. Що Лисичка скидала з воза? (рибу - білок) V. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Гра «Хто більше знає прислів'я про здоров'я».
Ближче до кухні - повніше шлунок.
Смачна їжа для людей стриманих.
Здоров'я більш варте як багатства.
Здоров'я маємо - не дбаємо, а стративши - плачемо.
Той здоров'я не цінить, хто хворий не був.
Бережи одяг, доки новий, а здоров'я - доки молодий.
Бережи честь змолоду, а здоров'я під старість.
Було б здоров'я - все інше наживем.
В здоровому тілі - здоровий дух.
VІ. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
- Чого навчились на уроці?
- Що нового ви дізналися?
- Для чого людині потрібно їсти?
- Якою має бути їжа?
11