Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)Тема. Математика. Додавання та віднімання одноцифрових чисел із переходом через десяток у межах 20.

Трудове навчання. Виготовлення човника способом орігамі. Мета: математика: повторити і закріпити вміння учнів користуватися різними способами додавання і віднімання одноцифрових чисел із переходом через десяток у межах 20, обирати зручний спосіб для обчислення кожного конкретного прикладу; формувати навички розв'язування задач; розвивати уміння розрізняти та аналізувати геометричні фігури, знаходити в них спільне і відмінне; розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення; виховувати навички самоконтролю, доброзичливість, почуття товариськості; трудове навчання: продовжити знайомити учнів з орігамі як видом мистецтва; вчити дітей виготовляти човник способом перегинання і складання паперу; удосконалювати вміння працювати за технологічною карткою; виховувати старанність, охайність. Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь і навичок. Обладнання: макет корабля, який під час уроку збирають за допомогою геометричних фігур; макети гір-айсбергів; таблиця «Геометричні фігури»; набір геометричних фігур, що зроблені з цупкого кольорового паперу; технологічні картки. Приладдя, матеріали та інструменти: зразки виробів, папір, ножиці.

ХІД УРОКУ I Організаційний момент 1.Перевірка готовності дітей до уроку. 2.Привітання. II Оголошення теми уроку Учитель: Сьогодні, діти, у мандрівку з вами вирушаємо. «Додавання та віднімання чисел у межах 20» На уроці повторюємо. Мандрувати незвичайним океаном будемо. Зветься він Математичний. Про такий ви чули? На шляху своїм зустрінемо перешкоди різні: Центри, порти й острови, айсберги та бурі грізні.

Діти співають пісню на музику В. Шаїнського. Синім морем до далекої землі Пливемо ми на білому кораблі. Хай нас не лякають ні хвилі, ні вітер, Пливемо всім класом, найдружнішим у світі. Швидше до землі дібратися хочемо. Задачі та приклади разом розв'яжемо, Перешкоди, бурі, безумовно, пройдемо - Шлях до математики всі разом знайдемо! Учитель Пісня наша про кораблик, а його у нас нема. Та не треба сумувати, до роботи, дітвора!

  • Побудуємо його за допомогою певних знань із математики:
вирушимо у подорож на плотах і, виконуючи вимоги Математичного океану, по частинах побудуємо макет білого корабля, а потім - і власні паперові кораблики. Вирушаймо в путь! III. Закріплення знань, умінь та навичок 1. Робота над задачами. Учитель Дме попутний вітерець - на горизонті острівець. Діти веселої вдачі, усно розв'яжіть на уважність задачі! Задача 1. Щодня галченя Хто там збирає в саду 1 десяток гусінь та приносить їх на сніданок 10 своїм сестрам. Чи всі сестри поснідають? (Так: 1 десяток = 10) Задача 2. Мавпа з'їла ананаси та банани. Скільки всього фруктів з'їла Мавпа? (Відповісти не можна, тому що не зазначена кількість ананасів та бананів.) Учитель. А цю задачу запишіть і швиденько розберіть. Задача 3. До Гєни на новосілля приїхали його родичі крокодили, а до Чебурашки - його родичі чебурашки. Крокодилів приїхало 5, а чебурашок - на 8 більше. Скільки гостей сяде за святковий стіл? Діти разом з учителем аналізують задачу. Після цього один учень робить короткий запис задачі біля дошки: Крокодили - 5 Чебурашки - ?, на 8 більше Другий учень записує розв'язання задачі арифметичними діями: 1)5 + 8= 13 (чеб.) 2)5 + 13 = 18 (гост.) Діти класу звіряють свої записи з тими, що на дошці. Відповідь: 18 гостей сяде за святковий стіл. Учитель Молодці! Задачі правильно розв'язали, Першу частину корабля побудували! Учитель прикріплює до магнітної дошки першу частину макету корабля 2. Усна лічба. Учитель. Обчислювальний центр за курсом, але страшенна перешкода: нам шлях загородили і не пустять льодові айсберги - гори. Рахувати веселіш потрібно усно і скоріш! Кульку снігову зліпіть - Приклади айсбергів розв'яжіть, Відповідь правильну знайдіть, У гори льодові влучіть! Учитель виставляє на магнітній дошці макети айсбергів, на яких написані приклади 8 + 5, 7 + 5, 14 - 8, 17 - 7, 6 + 6, 15 - 9, 19 - 10, 20 - 0, 6 + 5 Проводиться гра «Сніжки». Діти імітують збивання сніговими кульками айсбергів, говорять відповідь. Якщо відповідь правильна, вчитель знімає макет айсберга з дошки. Учитель. Таким чином, ми потрапили до обчислювального центру. Спробуємо виконати його завдання. 3. Самостійна робота за варіантами. Знаходження значень числових виразів на дві дії. Учитель звертає увагу малюків на дві маленькі переносні дошки, на яких записані приклади для самостійної роботи: І варіант 8 + 8-9= 12-3 + 4 = ІІ варіант 11-8 + 9 = 6+8-7= Учитель оцінює роботу 4-5 учнів, які розв'язали приклади першими. Учитель Ось і приклади ви розв'язали! Отже - другу частину корабля побудували! Учитель прикріплює до дошки другу частину корабля. Учитель Хто там, хто вже так стомився, що наліво нахилився? Треба дружно всім нам встати - фізкультпаузу почати.

Фізкультхвилинка «Берізка» Дмуть вітри холодні злі, (діти махають руками), Гнуть берізку до землі (нахиляються вперед) І наліво, і направо (нахиляються вліво, вправо) Припини свої забави! («Сваряться».) Підніми, берізко, віти! (Піднімають руки вгору, потягуються) Будь струнка, як наші діти! (Сідають за парти) 4.Розв'язування нерівностей. Учитель Наближаємось до порту, де нерівності живуть. Знак потрібно добирати - мешканцям його вказати. 6 + 8 8 + 6 17-7 16-6 13-9 13 - 10 6 + 9 7+10 Учні записують нерівності в зошити. Біля дошки малюки працюють, коментуючи свої дії. Учитель Діти! Нерівності ви розв'язали - Третю частину корабля побудували! Учитель прикріплює третю частину корабля до дошки.

  1. Робота з геометричним матеріалом.
Учитель Навчаючись разом, ознайомились зблизька ми 3 трикутниками, фігурами та відрізками... До острова цікавої геометрії прибуваємо і завдання його мешканців розглядаємо. Завдання 1. Зіставлення і протиставлення геометричних фігур. Учитель на набірному полотні виставляє геометричні фігури, що зроблені з цупкого кольорового паперу.

Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)


Учитель. Під якими номерами фігури однакові за кольором? (2,5, 6; 1,3,4) - А за формою? (1 і 5, 2 і 3, 4 і 6) Завдання 2. Класифікація фігур.
Учитель вивішує таблицю «Геометричні фігури».Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)



Учитель - Яка фігура серед фігур є зайвою? Чому? - Чим користуються, щоб побудувати ці геометричні фігури? (Лінійкою, циркулем) Правильно фігури ви розпізнали - Четверту частину корабля побудували. Учитель прикріплює четверту частину корабля до дошки. Учитель Океаном мандрували, корабель побудували. Але часу вже замало, хвилина творчої праці настала. IV. Виготовлення човника способом орігамі Демонстрація зразка виробу. 1. Учитель демонструє послідовність виготовлення човника з опорою на технологічну картку. Технологічна картка - 2. Повторення правил техніки безпеки та гігієни праці на уроці трудового навчання. Робота в парах. . 3. Творча робота дітей. Користуючись технологічною карткою, школярі виготовляють човник із паперу. Вчитель надає необхідну допомогу дітям.


Інтегрований урок математики та трудового навчанання в 1 класі (для шкіл з українською мовою навчання)



V. Підсумки уроку 1. Оцінювання роботи школярів на уроці. 2. 0рганізація виставки човників. 3. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 20. 4. Прибирання робочих місць. VI . Домашнє завдання


© 2010-2022