"Планирование на тему 10*3;30: 3;100*3;300: 3"

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3Мектебі:№18 орта мектеп

Пәні:Математика

Класы:2 "Ә"

Мұғалімі :Мурзалина Гүлдендік Қалдыбайқызы

Сабақтың тақырыбы:10*3;30:3;100*3;300:3

Сабақтың мақсаты:Оқушыларға ондық,жүздік туралы білім бере отырып көбейту,бөлуге үйрету.

1.Білімділік:10*3,30:3 100*3,300:3 тақырыбын меңгерту,қаллдықпен бөлу туралы есеп шығартуға баулу

2.Тәрбиелік:Тазалыққа,адамгершілікке,достыққа тәрбиелеу.

3:Дамытушылық:Ойлау,есте сақтау қаблеттерін дамыту.

Көрнекілік:слайд,ондықтар палакаты,бағалау суреттері т.б

Әдіс-тәсіл:топтық,сұрақ-жауап,түсіндіру т.б

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі:

Шаттық шеңбері

Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен

Бізге келсін қуаныш нұр іздеген.

Шуақ толған жанымыз жүрегіміз

Үлгі алсын көрген жан мына бізден.

Оқушыларды 4 топқа бөлу.

1-топ "Болашақ дәрігерлер"

2-топ "Болашақ кәсіпкерлер"

3-топ "Болашақ ұстаздар"

4-топ "Болашақ өнерпаздар"

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

№6есеп

ІІІ.Жаңа сабақ

Ойын арқылы өтілген тақырыптарды қайталау.

Келісеміз ,келіспейміз

  1. Қосу амалы азайтуға кері амал болып табылады.

  2. Екі таңбалы сандар жүздіктер деп аталады.

  3. Кез келген санды 1ге көбейткенде сол санның өзі шығады.

  4. 1сағатта 90минут.

  5. Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар.

  6. Азайтудың нәтижесін айырманың мәні дейміз.

  7. Бір таңбалы сандар ондықтар деп аталады.

  8. Тіктөртбұрыштың қарама-қарсы қабырғалары тең болады .

  9. Кез келген санды нөлге көбейткенде санның өзі шығады.

  10. Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді.

Топбасшырларға арналған қызықты әзіл есептер

Екі адам тоғызқұмалақты екі сағат ойнады. Әрқайсысы неше сағат

ойнады?

4 жұмыртқа 4 минутта піседі.Бір жұмыртқа пісу үшін неше минут уақыт керек?

Түнгі сағат 10 да жауын жауып тұрса,24 сағаттан кейін күннің жарқырап тұруы мүмкін бе?

Дорбадағы 10 асықты 10 бала бір-бірлеп алды.Сонда бір асық дорбада қалды.Бұл қалай?

3- ке арттыр:

0

1

2

3

4

5

Тиісті санды тауып жаз:

1-топ 3-топ

20: Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3 =1

30: Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3=10

2-топ 4-топ

3 *Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3=30

30: Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3 3

10*3=30

3*10=30

100*3=300

3*100=300

4*10=40 40 : 10=4

10*4=40 40 : 4=10

100*4=400 400 : 4=100

4*100=400 400 : 1000=4

Сергіту сәті:Ән

"Болайықшы осындай"

Қалдықпен бөлу

Кесеге 11 шекерді 2-2ден бөліп салу арқылы оқушыларға мағлұмат беру.

№4есеп топтық жұмыс

ІҮ.Бекіту:

Оқулықтағы №7 есеп арқылы қорыту

Мақал арқылы қорытындылау.

Білегі күшті … жығар,

Білімі күшті … жығар.

… ала болса,

Ауыздағы кетеді.

… түгел болса,

Төбедегі келеді.

Жігіт адамға …өнер де

аз.

… рет піш,

… рет кес.

… ауыз сөздің,

Тобықтай түйіні бар.

Жүзден …-шешен,

Мыңнан …-көсем.

… сом ақшаң болғанша,

… досың болсын.

Алыстан жас бала келсе,

… қария келіп сәлем

берер.

Ү.Үйге тапсырма

№6 есеп 211-бет

ҮІ Бағалау

Бағдаршам арқылы бағалау

Жасыл түсіндім,сары орташа,қызыл көмек керек түсінбедім,

№18 орта мектебі


Мектебі:№18

Пәні:Әдебиеттік оқу

Класы:2 "ә"

Мұғалімі:Мурзалина Гүлдендік Қалдыбайқызы

Сабақтың тақырыбы:Айтшы, әжетай. Жақан Смақов

Сабақтың мақсаты:Ана тілі сабағында тыңдау, түсініп оқу, мәнерлеп

нақышына келтіріп рөлмен оқу арқылы сөйлеу

әрекетін қалыптастыру.

  1. Білімділік: Дұрыс , түсініп оқуға, өлеңнің негізін түсініп,

сөйлемдегі сөздің байланысын сұрақ қою арқылы

түсіндіру.

2.Дамытушылық:Балалардың тілін, ойын, сөздік қорын,

ізденушілік қабілетін дамыту.

  1. Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілікке, ұқыптылыққа, мамандық

таңдау, мамандық иесін сыйлауға, адамгершілікке

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Аралас сабақ.

Сабақтың әдісі:Сұрақ - жауап, әңгімелеу, рөлмен оқу, ізденушілік, ойын.

Сабақтың көрнекілігі:Мамандыққа арналған суретер, дидактикалық материалдар, сызбалар.

Сабақтың барысы:I. Ұйымдастыр кезеңі.

1.Сабаққа балаларды дайындау.

2.Сабақ мақсатымен таныстыру.

II. Үй тапсырмасын сұрау, қорыту.

- Үйге не берілді? - Ертегі не жайлы?

- Жас тышқандардың әрекетіне қандай баға берер едің?

- Мысықтардың ісіне баға берші? Өмірде осындай жағдайлар болып жатады ма?

- « Бәрі таппаған ақылды кәрі табады » дегенді сен өз тұрғыңнан қалай түсінесің?

III. Жаңа сабақ

1. Кіріспе :

- Бүгінгі өтетін жаңа сабағымыздың тақырыбы Жақан Смақовтың өлеңі «Айтшы, әжетай»

- Балалар, сендердің әжелерің бар ма?

Ол асыл жандар жайлы не айтар едіңдер?

2. Мұғалімнің түсіндіруі:

Нақыл сөздер

-Балалар, мына нақыл сөзді түсініп оқып көрелік.

Ата -асқар тау,

Ана - бауырыңдағы бұлақ,

Бала - жағасындағы құрақ.

- Осы нақыл сөзден не түсіндің?

Қандай сурет салар едің? Айтшы.

Сергіту сәті

Асыл әжем (әнін айту)

- Белгілі балалар ақыны Жақан Смақовтың өлеңін түсініп оқып көрелік.

Оқулықпен жұмыс.

Өлеңді мәнерлеп , түсініп оқу. Рөлмен оқу.

Сөздік жұмыс

Осы өлеңді оқып отырып қандай түсінбейтін сөз кездестірдің?

Ақтабан - жылқының атауы.

Қаракөл қой - қойдың түрі.

Сызбамен жұмыс. Өлеңге сүйеніп,әр мамандық иесін тап. Байланыс сызықтарын жүргіз.

Туыстық атауы Мамандығы

Атасы тәрбиеші

Нағашысы монтер

Жеңгесі жылқышы

Ағасы сауыншы

Жиен ағасы құрылысшы

Апасы егінші

жездесі қойшы

2. Дәптермен жұмыс. Туыстық атауларды үлгі бойынша топтастыр:

а) өлеңге сүйеніп; ( класта)

б) өз бетіңше жалғастыр. (үйден)

Әке жағынан туыс Шеше жағынан туыс

Планирование на тему 10*3;30:3;100*3;300:3

3. Өлеңнің соңғы екі жолын қайталап оқы. Ақын сұрағына сен қалай жауап бересің?

4. Ойын: Мамандық иесін ата. « Кім не істейді?»

- Бүгінгі сабақта біз не білдік,неге үйрендік?

ІҮ.Бекіту:

Өрмекші торын тоқу арқылы сұраққа жауап беру.т,б

Оқушылардың білімдерін бағалау, қорытындылау.

Ү.Үйге тапсырма,Бағалау.







© 2010-2022