• Преподавателю
  • Начальные классы
  • Сабақтың тақырыбы Амандасу салты. Ресурстар Интерактивті тақта, видео, үлестірмелі қағаздар. Сабақтың міндеті Сөздік қорын, тіл байлықтарын дамыту. Оқушыларға қазақ халқының сәлем беру, сәлем алу, сәлемдесу, рәсімдерін айту арқылы, әдептілікке, қарым-қа

Сабақтың тақырыбы Амандасу салты. Ресурстар Интерактивті тақта, видео, үлестірмелі қағаздар. Сабақтың міндеті Сөздік қорын, тіл байлықтарын дамыту. Оқушыларға қазақ халқының сәлем беру, сәлем алу, сәлемдесу, рәсімдерін айту арқылы, әдептілікке, қарым-қа

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ІІІ тоқсан

17.02.2016 ж

3-күн

3-сабақ

Сабақтың тақырыбы

Амандасу салты.

Ресурстар

Интерактивті тақта, видео, үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың міндеті

Сөздік қорын, тіл байлықтарын дамыту. Оқушыларға қазақ халқының сәлем беру, сәлем алу, сәлемдесу, рәсімдерін айту арқылы, әдептілікке, қарым-қатынас жасай білуге, ұйымшылдыққа баулу,ақпаратты өз бетінше ізденуге үйрете отырып,зерттеу жұмыстарына баулу.

Сабақтың мақсаты

Оқушыларды әдептілікке, адамдармен қарым-қатынас жасай білуге баулу, бабалардан қалған ұлағатты ғибрат аларлық сөздерді ұғындыру. Амандасу түрлерімен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

Оқушы сабақтың соңында:

  • Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді;

  • Өз ойын еркін жеткізе біледі;

  • Шығармашылық қабілеті дамиды;

  • Логикалық ойлау қабілеті дамиды.

Пән аралық байланыс

Қазақ тілі, ұлттық дүниетаным.

Негізгі идеялар:

Сыни тұрғыдан ойлау арқылы диалогтік оқыту жүзеге асады. Зерттеушілік әңгімеге төселеді. Ынтымақтаса жұмыс істеуге дағдыланады. Видео жазба.

Сабақта қолданыла-тын материалдар:

1.А-3, А-4 парақтары 2.Стикерлер 3. Желім 4.Оқулық 5. Маркерлер, қарындаштар.

Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер, СТО, АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды анықтау.

Дерек көздері:

2 - сыныпқа арналған «Әдебиеттік оқу» оқулығы, Балаларға арналған журналдар, ғаламтор мәліметтері.

Тапсырмалар

1-тапсырма. «Қызығушылығын ояту» Мақалдармен жұмыс.Сөздік жұмыс.

2-тапсырма. «Мағынаны ашу» Аудио жазбаны тыңдау.

3-тапсырма. Топтық жұмыс. Постер қорғау.

4-тапсырма. Топтастыру.

Берілетін тапсырма

Амандасуға қатысты қызықты деректер іздестіру.

Рефлексия

Стикер арқылы кері байланыс жүргізу

Бағалау

Формативті бағалау

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыты (мин)

Ұйымдастыру

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару. Тренинг:Әр елдің амандасуы

Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Қонақтармен амандасу

3




Тұсаукесер

Үш топқа бөлу

Қазақ,орыс,ағылшын

Әр ұлт өз тілінде қонақтармен амандасады

Әр жерде ілулі тұрған түстерге,таңдауына байланысты бөлінеді

Саламатсыз ба?

Здраствуйте!

you are a health!

3



Ш.Бекмухамбетова атындағы мектеп-гимназиясының бастауыш класс мұғалімі:Амангалиева Бейбинур Ерсайыновнаның қысқа мерзімді сабақ жоспары

Негізгі бөлім


Сұрақ-жауап.

Топтық жұмыс:





Топтық жұмыс:



Танымдық тапсырмалар:

1-тапсырма. «Қызығушылығын арттыру»

Ойланып жауап бер. Айгүлдің ауырып сабаққа келмегеніне бір жұмадай уақыт болып еді. Оның мектепке келгеніне ерекше қуанғандардың бірі өз құрбысы оның Жанар. Айгүлді көрген бетте құрбысы оның бетінен сүйіп амандасты. Осы амандасу түріне өз көзқарасыңды білдір.

Мақалмен жұмыс

Сәлем беру де - парыз.
Сәлем алу да - парыз.

Әдепті елдің баласы,

Алыстан сәлем береді.

Сөздік жұмыс.

Парыз - міндет.

2-тапсырма. «Мағынаны ашу»

Оқулықпен жұмыс:

Сергіту сәті.

Жұмбақ

Қабат-қабат қаттама,

Ақылың болса аттама.

Шешуі:(кітап)


  • «Сәлем» сөзінің мәні қандай?

  • Сәлемдесу неліктен әдептілікке жатады?

  • Төс қағыстырып амандасудың мәні неде?

  • Амандасудың тағы қандай түрлері бар?

3-тапсырма. Топтық жұмыс.

Постер қорғау.(жағдайлардан шығу, көрініс көрсету)

1-топ. Мәтіндегі халық нақылын тауып, дауыстап оқы. Мағынасын түсіндір.

Оқушы мен мұғалім арасындағы кездесу(іс-қимылмен көрсету).

2-топ. Мәтіннен қауышып амандасу жөнінде айтылған тұсты қайталап оқы.

Амандасудың осы түрін қимылмен көрсетіңдер.

3-топ. Мұсылман халқында амандасуда қандай сөздер, қандай тілектер айтылады?

Қария мен жас бала арасындағы кездесу(іс-қимылмен көрсету).

Есіңе сақта: әрбір елдің амандасу салттары: Видео ролик көрсету

Тыңдалым

1-топ: Сызбамен жұмыс:

Кімдерге арналған?

Ассалаумағалейкүм!

Сәлеметсіз бе?

Сәлем!

Сәлембердік!

Сәлеметсіңдер ме?

2-топ:Суреттер галереясы

3-топ: Желімен жұмыс

Шашылған сөздерден сөйлем құрастыру

Оқушылар өз ойларын айтады.

Парыз сөзін үш тілде айтқызу

Сөздікті дәптерге жазады.



1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 үш тілде санау.
Кітап сөзін үш тілде айтқызу

Кітап,книга,book

«Алыстан келген алты жасар балаға алпыстағы шал барып сәлем береді»

Олар әуелі қос қолдап аманда-сып, содан соң құшақтарын жайып барып бір бірімен төс қағыстырып, оңға бір, солға бір кеуде түйістіріп амандасқан.
«Ассаламағалейкүм» -«Сізге Алланың нұры жаусын», «Уағалейкумассалам» - «Алланың нұры сізге де жаусын»
«Сәлем», «Сәлеметсіз бе?», «Амансыз ба?»

Видеороликті көріп,сұраққа жауап жазып отырады.

Кімдерге арналған?

Ассалаумағалей-күм!

Сәлеметсіз бе?

Сәлем!

Сәлембердік!

Сәлеметсіңдер ме?

Жасы үлкенге

ұстаздарға

Жастар

Құрдастарға

Оқушыларға

Фотолардан суреттер галереясын құрады

Желіге кіріп,әр елдің амандасу салты туралы ақпараттар жинайды,оны баяндап айтады

Мақал-мәтел құрастырып ,мағынасын түсіндіру

2





2


7


1

2









3







12

Қорытынды

4-тапсырма. Топтастыру.

Күн шуақтарына амандасу туралы білгендерімізді бір ғана сөзбен жазып ілдіру.

Күн шуақтарына жазып, тақтаға іледі.

2

Бағалау

Формативті бағалау.

Бірін-бірі критериалды бағалауға

мүмкіндік беру.

Смайликтермен бағалау.

3

Рефлексия

Бүгінгі сабақта алған өз білімдері «Күн мен бұлт» астына стикермен белгілеуді тапсырылады.

Стикерлерді неліктен олай жабыстырғанын бірнеше оқушыға дәлелдету.

2 Үй тапсырмасы

Амандасуға қатысты қызықты деректер іздестіру.

Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазып алу.

1



© 2010-2022