Сабақ жоспары әдебиет Құстардың ұя салуы 4 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Т.Рүстембеков атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Д.Е. Карипова

Тақырыбы: Құстардың ұя салуы

Мақсаты: Оқушылар құстар туралы мағлұмат алады, «Құстардың ұя салуы туралы ертегіні түсініп оқу,ойлау,сөйлеу қабілеттерін, шығармашылығын дамыту.

Күтілетін нәтижелер: .Оқушылар жан-жақты ойланады,ізденеді, . ертегінің идеясын ашады, өз ойларын ашық жеткізеді.Шыдамдылыққа,еңбекқорлыққа тәрбиелеленеді.

Көрнекілік:түрлі- түсті қағаздар, стикер, күту ағашы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдері

Қызығушылығын ояту кезеңі

Психологиялық даярлық

Түрлі-түсті қағаздармен топқа бөлу

Бүгінгі сабақтан не күтетіндерін сұрау

Шаттық шеңберін құрып,бір-біріне жақсы тілектер айтады

Әркім өз тобына келіп отырады. (топ басшысы,хатшы,уақытты қадағалаушы тағайындалады.

Стикерге бүгінгі сабақтан не күтетіндерін жазып, іледі

Ынтымақтастық атмосферасын орнату

«Топқа бөлу» әдісі

«Күту ағашы»

Мағынаны ажырату

Әртопқа «құстар» туралы жазылған парақшалардытарату

Оқушылардың түсіну дәрежесін анықтау

Ертегіні оқыту

Рөлдік ойын

Қағаздағы,құстар туралы не түсінгендерін жариялайды

Түсінбесе «қызыл», көмек керек болса «сары»,барлығын түсінсе «жасыл» түс көтереді.

Топтарында ақылдасып,берілген рөлге

шығатын баланы дайындап,ортақ көрініс көрсетеді.

«Құрастыр,одан кейін жауап «бер»

«Бағдаршам»

әдісі

Ой толғаныс

Құс патшасы кім екенін болжа. Қарлығаштың мінез-құлқынан қандай қорытынды шығардың?

Дәптерге жазады

Рефлексия

Сабақта алған әсерің, сабақ басында күткенің орындалды ма?

Стикерге жазып, күту ағашына іледі

Кері байланыс

Бағалау

Баға қою

Өзін-өзі бағалау парағын толтырады

Т.Рүстембеков атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Д.Е. Карипова

№1 сабақ. Тақырыбы: Насихат. Шәкәрім Құдайбердіұлы.

Мақсаты: әдеби шығарманы талдауға үйрету.

Күтілетін нәтижелер: 1Оқушылар жан-жақты ойланады,ізденеді, өлеңнің идеясын ашады, өз ойларын ашық жеткізеді.жақсы мен жаманды ажырата білуге тәрбиелеленеді.

Көрнекілік:мақал-мәтел,нақыл сөз., стикер, күту ағашы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдері

Қызығушылығын ояту кезеңі

Психологиялық даярлық

Нені өлшеуге болады?Немен?

Қандай өлшем бірліктерін пайдаланамыз?

Өзімізді ақылды деп санайық.

Ақылды қалай өлшейміз?

Неліктен? Мүмкін мұра ретінде қалдырармыз?Қалай?

Ендеше осындай мұралардың бірі Ш.Құдайбердіұлының «Насихат» өлеңін оқып көрелік.

Бүгінгі сабақтан не күтетіндерін сұрау

Шаттық шеңберін құрып,бір-біріне жақсы тілектер айтады.


Стикерге бүгінгі сабақтан не күтетіндерін жазып, іледі

Ынтымақтастық атмосферасын ор-нату


«Күту ағашы»

Мағынаны ажырату

«Блум жүйесі»

Білу

Түсіну

Қолдану

Оқушылардың түсіну дәрежесін анықтау

Өлеңді мәнерлеп оқу,әр шумақтағы негізгі ойды анықтау,дәптерге тіркеп жазу.

Әр шумақтағы астарлы ойды анықтау.

Кесте толтыру.

Өлеңдегі насихат

Ата-ана насихаты

Мақал-мәтелдер



Талдау жасау

Өмірмен байланыстыру

Түсінбесе «қызыл», көмек керек болса «сары»,барлығын түсінсе «жасыл» түс көтереді.


«Бағдаршам»

әдісі

Ой толғаныс

Өлеңнен қандай ой түйдің?

Дәптерге жазады

эссе

Рефлексия

Сабақта алған әсерің, сабақ басында күткенің орындалды ма?

Стикерге жазып, күту ағашына іледі

Кері байланыс

Бағалау

Баға қою

Өзін-өзі бағалау парағын толтырады

Үйге

Мәнерлеп оқу

Т.Рүстембеков атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Д.Е. Карипова

Тақырыбы: Тіл және сөйлеу

Мақсаты: тіл мен сөйлеудің адам өміріндегі маңызы туралы білімдерін кеңейту.Күтілетін нәтижелер: пәндік: тіл және сөйлеудің адам өміріндегі маңызы туралы білімдерін кеңейту;

тұлғалық: дұрыс сөйлеу мәдениетін меңгеру;

жүйелік-әрекеттік: өз ойын ауызша,жазбаша жеткізе білуі.

Көрнекілік:түрлі- түсті қағаздар, стикер, күту ағашы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдері

Қызығушылығын ояту кезеңі

Психологиялық даярлық

Бүгінгі сабақтан не күтетіндерін сұрау

Бір-біріне жақсы тілектер айтады

Стикерге бүгінгі сабақтан не күтетіндерін жазып, іледі

Ынтымақтастық атмосферасын орнату

«Күту ағашы»

Мағынаны ажырату

Сөйлеу адамға не үшін қажет?Сөйлеудің қандай түрлері бар?

Мақал-мәтелдермен жұмыс

1-ж Сурет бойынша жұмыс .2-ж.Мәтін мазмұнын талқылап,көшіріп жазу

3-ж .Шартты белгілер

(5-жтоппен жұмыс)

5-ж.

мақалдың мазмұнын талқылап, тіл құдіреті туралы түсінік алады.

Шартты белгілерден не түсінгенін анықтайды,не үшін керек екендігі туралы қорытынды пікір айтады.

Шартты белгілерді өздері құрастырады.

Өлеңді мәнерлеп оқу,талдау,жазу


«Құрастыр,одан кейін жауап «бер»


Ой толғаныс

«Синквейн»

5жол өлең.

Дәптерге жазады

Рефлексия

Сабақта алған әсерің,

Стикерге жазып, күту ағашына іледі

Кері байланыс

Бағалау

Баға қою

Өзін-өзі бағалау парағын толтырады

Үйге

4-аттығу және.

«Жазда қайда және қалай дем алдым? Шығарма жазу

Т.Рүстембеков атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Д.Е. Карипова

Тақырыбы: Ересек оқушы

Мақсаты: Оқушылардың шығарма мазмұнын жете түсінуіне жағдай жасау.

Күтілетін нәтижелер: пәндік; мәтіннің басты кейіпкері арқылы таным мүмкіндіктерін анықтау; жүйелік әрекеттік: шығармашылық ойлау қабілеттерінің дамуына мүмкіндік туғызу; тұлғалық нәтиже: білімге деген құштарлыққа Ә.Қастеевтің өмір жолын үлгі ете отырып тәрбиелеу.

Көрнекілік: Ә.Қастеевтің суреті.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдері

Қызығушылығын ояту кезеңі

Ә.Қастеевтің шығармаларына, шолу жасау.

Талдау

-Суретші қандай түстерді көбірек пайдаланған?

-Шығарманы орындауда түстерді таңдауда көңіл-күйі байқала ма?

-Қай сурет жаныңа жақын? -Бұл кімнің суреттері екенін тани алдың ба?

Сұрақтарға жауап береді.

«Галереяға саяхат» стратегиясы

Мағынаны ажырату

Шығарманы оқу.

Сөздік жұмысын жүргізу.

Сурет тарланы туралы қандай қызықты оқиғаға қанық болдыңдар?

Ә.Қастеевтің туған жылына мән бере отырып, сол кездегі тарихты балалардың өзіне жазуға мүмкіндік беру.

Өздерің өскенде қандай өнер жолын таңдасам деп армандайсың?

Сергіту сәті.

Түсініксіз сөздерді түртіп отырып, түсініп тыңдау арқылы ілесе көзбен оқу

Бірнеше мысалдар келтіру арқылы»Керек дерек» айдарын толтырады.

Өнер түрлерін жазады

.Қастеевтің суреттеріндегі көлік түрлерін атай отырып,олардың қимыл-қозғалыстарын келтіреді.


«Топтастыру стратегиясы»

Ой толғаныс

Топқа бөлу

Мәтіннен оқығанынан(1-топ), берілген мәліметтер бойынша(2-топ), суреттеріне қарап(3-топ) Ә Қастеевті сипаттайды.

«Тұлғаны сипаттау» стратегиясы

Рефлексия

Сабақта алған әсерің,

әңгімелейді

Кері байланыс

Бағалау

Баға қою

Өзін-өзі бағалау парағын толтырады

Үйге

Өмірбаянытуралы мәлімет

Жинақтайды,

Т.Рүстембеков атындағы орта мектебінің

Бастауыш сынып мұғалімі

Д.Е. Карипова

Тақырыбы: Есептер шығару

Мақсаты: Оқушылардың жайжәне күрделі есептерді шығару үшін білім,білік дағдыларын жетілдіру; логикалық ойлауларын дамыту. Пәндік нәтиже: оқушылар қайталайды, жинақтайды,әртүрлі есептерді шығару біліктеріндегі жеке қиындықтарын анықтайдыжәне оларға түзетулер жасайды.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдері

Ұйымд.

Үй жұмысын тексеру

Оқушыларды түгендейді, назарын сабаққа аударады.

Жауабын тақтаға жазады

Бірін-бірі тексереді

.

Тірек білім,білік дағдыларын белсендіру

Газет15 теңгетұрады.Осындай 4газет қанша тұрады?

Аянда100теңге.Ол55теңгегежурналалды.Қаншатеңгесіқалды?250 теңгеге 5қалам алынды.1 қалам қанша? К-100бет,ж-25бЖ-қанша бет кем? С-30б оқыды,бұл кітаптың1/3і.К?бет бар? 90парта алынды,бұл мұғ.үстеліне қарағанда10есе артық.Мұғалім үстелі-?

Өрнекте

Еңбиік құйын-1км528м Австралияда болды.

Еңқалың мұз-4км776м (метрмен)

Англияда ең ұзақ кемпірқосақ -3сағ тұрды(минутпен)

Ең үлкен қызан Америкада өс.

3кг51г (граммен(

Ауызша есептейді.

жазады


«Гиннес рекордтар кітабынан» диктант

Сабақтың тақырыбымен жұмыс

Баға деген не? Қүн деген не?Саны мен құнын біле отырып,бағасын қалай табуға болады? Құны мен бағасын біле отыра,санын қалай табуға болады?

№1 Кесте бойынша есептер құрастыр

№2

№6

№7

Логикалық тапсырма

Есепті шығару деңгейін тексеру

№1 тек шешуін жазады.

№6Кестедегі сандарды кезекпен қойып,өрнектерді шығарады.

№6,7

№8талдайды

Жұмыс дәптеріне жазады

«Құрастыр,одан кейін жауап «бер»

тест

Рефлексия

Сабақта алған әсерің,

әңгімелейді

Кері байланыс

Бағалау

Үйге



© 2010-2022