Презентация к уроку Теңдеу

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін Мерзімі: 20.12.2014ж Пәні: сауат ашу
Сабақтың тақырыбы: Жарқын жүзді ұстазым. Сал, сал Білек, сал Білек. Сабақтың мақсаты: 1. Өлеңдер туралы түсінік беру 2. Адамгершілік тәрбие беру. 3. Оқу жылдамдығын арттыру. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың мазмұны: І. Ұйымдастыру: Түгендеу, оқушылардың сабаққа зейінін аудару. ІІ. Өткен сабақты еске түсіріп, пысықтау, қайталау Салыстырып оқыту. ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІҮ Жаңа сабақ: а) «Алфавит сыры Әліппе. Жарқын жүзді ұстазым» Өлеңдерінің мазмұнын түсіндіру. ә) Мәнерлеп оқу. б) Алфавиттік жұмбақ шешу. Жер өлшейтін саржан Білезікке қарайық Белін буып алған. Ұқсайды оған қай әріп
Ата-анаңмен барып сен, Түн шымылдық ашқаннан Пілді көрдің парктен. Жымыңдайтын аспаннан Осы атаулар зер салшы, Көп шырақтың аты не, Басталған қай әріптен. Қайсы әріптен басталған в) «Әліппе» өлеңін хормен жаттату.
А. Байтұрсынов: «Оқуға шақыру» М Жұмабаев: «Сал,сал Білек, сал Білек.өлеңдерінің мазмұнымен таныстыру. ә) Өлеңді түсініп оқу б. Мәнерлеп оқуға жаттықтыру. г) Оқу-білім, еңбек туралы мақал айту. Еңбек етсең емерсің. Еңбектің наны тәтті, Еңбек етпеген ішіп-жемейді. Жалқаудың жаны тәтті. Еңбек етсең ерінбей , Еңбек ширатады, Тояды қарның тіленбей Өмір үйретеді. Еңбек ырыстың бұлағы, Оқу инемен құдық қазғандай. Бақыттың шырағы Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ. Оқу -білім бұлағы, білім- өмір шырағы.
ҮІ. Жаңа білімін бекіту. г) Тарыдай, таудай сөздерінің мәнін түсіндіру. -Мұғалім -ол қандай адам? е) Дәптермен жұмыс: ё) Диктант жазғызу: Астана, әтеш, балапан, вагон, гүл Ғалия доп, елік ёлка жастық. ҮІІ .Сабақты қортындылау: Оқығанымыз бойынша не білдік?






































Бекітемін Мерзімі: 20.12.2014ж Пәні: еңбекке баулу


Сабақтың тақырыбы: Түрлі түсті қағаздан мозайка құрастыру
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: оқушыларды түрлі - түсті қағаз қиындыларынан саңырауқұлақ жапсырмалауға үйрету. Қайшымен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету;
ә) дамытушылық: қолдың ұсақ бұлшық еттерін жетілдіру, көзбен мөлшерлей білуге, қағазды үнемді пайдалануға дағдыландыру. Алған білімін іс жүзінде қолдана білу арқылы ой - өрісін
дамытып, өз ойын толық жеткізе білуге баулу, сөздік қорын молайту, шығармашылық қабілеттерін шыңдау;
б) тәрбиелік: оқушылардың еңбекке деген қызығушылығын арттыру, өзінің жұмыс орнын ұқыпты ұстауға баулу, эстетикалық талғампаздыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдістері: көрсету, сұрақ - жауап, түсіндіру т. б.
Пәнаралық байланыс: ана тілі, математика, қоршаған орта, бейнелеу өнері, т. б.

Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
а) Психологиялық дайындық:
Сәлеметсіз бе?! Есенсіз бе?! Амансыз ба?! Біздің сыныбымызға қош келіпсіз!
ә) Мұғалім: балалар, қазір болатын сабағымыз - еңбекке баулу. Бізге бүгін қонақтар келіпті. Сабағымыз бүгін ерекше болмақ. Олай болса сабағымызды «Үндеме, бірақ қайтала» деген ойынмен бастайық.
Мақсаты: оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Шарты: мұғалім сабаққа қажетті құралдарды көрсетеді, оқушылар үндемей өз орында отырып құралдарын көрсетуі тиіс.
II. Жалпы білімді тексеру
а) «Негізгі түстер қызығы» ойыны.
Мақсаты: оқушылардың білім деңгейін анықтау.
Шарты: түстердің ішіндегі сұрақтарға жауап береді.

Сұрақтары:
1. Қағаз дегеніміз не?
2. Қағаздың қасиеттерін ата.
3. Қағаздың түрлерін ата.
ә) «Жануарды таны» ойыны.
Мақсаты: оқушылардың есте сақтау қабілетін анықтау.
Шарты: көбелек туралы мәліметтерді еске түсіру.
Жасаған көбелектері туралы сұрау.
б) Сергіту сәті.

III. Жаңа білімді үйренуге дайындық
а) Қызығушылығын ояту: «Кім тез табады?»
Мақсаты: оқушылардың қызығушылығын ояту.
Шарты: суретте берілген көбелектерді санау, ерекше көбелекті табу.
ә) Ой қозғау: мозайка туралы не білеміз?
IV. Жаңа білімді түсіндіру
а) Мозаика құрастыру туралы айту.
б) Мұғалімнің көрсетуі.
V. Жаңа білімді бекіту
а) Қауіпсіздік ережелері:
Қайшымен жұмыс жасау қауіпсіздігі
1. Еңбек сабағына арналған ұшы доғал қайшыны пайдалан.
2. Қайшыны тек Өз жұмыс орныңда ғана пайдалан.
3. Қайшының ұшын жоғары қаратып ұстама.
4. Қайшыны ашық күйінде қалдырма.
5. Екінші адамға қайшыны жабық түрінде сабы жағымен ұсын.
6. Қайшымен қию кезінде жүрме, ешкімге жақындама.
7. Қайшының алмасына зер салып қи.
8. Жұмыс соңында қайшыны қабына салып қой.
Желіммен жұмыс жасау қауіпсіздігі
1. Желімнің қақпағын абайлап аш.
2. Қағазға ұқыпты, керегінше жақ.
3. Артығын сүрткішпен алып таста.
4. Қолыңды сүрткішпен сүрт.
5. Жұмыс соңында қақпағын жауып, орнына қой.

Қылқаламмен жұмыс жасау қауіпсіздігі
1. Қылқаламды қажетті уақытта ғана ұста.
2. Қылқаламды дұрыс ұста.
3. Қылқаламның ұшымен қағазды абайлап үз.
4. Қылқаламды ешкімге нұсқама.
5. Жұмыс соңында қылқаламды орнына сал.
ә) Практикалық жұмыс.
1 - топ: қайшымен қию арқылы мозайка құрастыру.
2 - топ: қылқаламмен үзу арқылы мозайка құрастыру.
3 - топ: қағазды майдалап жырту арқылы мозайка құрастыру.
б) Сергіту сәті.
в) «Саңырауқұлақ» сөзін буынға бөлдіру, тасымалдату, әріптерінен сөз құрату.

VI. Жаңа білімді қорыту
а) Балалар, бүгінгі жұмыс ұнады ма?
ә) Не жасап үйрендік?
б) Көрме ұйымдастыру.
в) Жұмыс орнын жинау.
VII. Бағалау
Оқушыларды мадақтау, нұсқаулар айту.


Бекітемін: ___________

Пәні: Тілашар

Мерзімі: 20.12.2014ж

Сабақтың тақырыбы: Д, М әріптері

Сабақтың мақсаты: Д , М дыбысы мен әріптерін таныту, сол арқылы берілген оқу мен жазуды үйрету, жаңа сөздерді үйрету арқылы оқушылардың білімін, тілін дамыту.
Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, қызығушылығын арттыру, сөздік қорын молайту.

Сабақтың көрнекілігі: кеспе әріптер, жинақ әріптер т.б

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім:
Ерте - ерте, ертеде алыс - алыс жерлерде «Ғажайыптар» мекені болыпты. Ол мекенде неше түрлі аңдар болыпты. Олардың бәрі бір үлкен сиқырлы ағашты күзетеді екен. Ал ағашқа тек білімді адамдар ғана жақындап, жемісінен дәм тата алады екен. Бұл ғажайыптар мекені қазіргі кезде де бар екен, біз бүгінгі сабағымызда сол сиқырлы ағашқа барып, өз білімімізбен жемісінен дәм татсақ қайтеді?! Бірақ бізге аңдар кедергі келтіруі мүмкін, ал білімімізді көрсетсек олар бізді жібереді, тіпті жол көрсетеді. Олай болса сапарға шығайық
Жұмбақ шешу.
Тұрады ылғи сөреде,
Іші толған өнеге.
Кітап бізге жол көрсетеді.
1 - тапсырма. Кітаптың тапсырмасы.
Өткен сабаққа шолу жасау, сұрақтар қойылып, жауап алу.
- д - қандай дыбыс?
Жұмбақ шешу.
Тік жардай түсті,
Шұбатылған Тұмсығы күшті.
Таситын жүкті, Бұл қандай мықты?
(Піл)
Сергіту сәті. «Бұғының үйі» қимылмен көрсету.

ІІ. Негізгі бөлім

Пингвин . Жаңылтпаш

М әріпі бар сөздер туралы
«Оқушыларды марапаттау. Білім туралы өлең шумағын хормен айту.
Бұл сабақта бүгінгі Күннің нұры төгілді.
Аңдарменен достасып, Көрсеттік біз білімді.
Қорытындылау



© 2010-2022