Тік бұрыштары параллелепипедің текшенің көлемі. Ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: Сыныбы: Пән атауы:

Сабақтың тақырыбы: Тік бұрышты параллелепипедтің және текшенің көлемі. Көлемнің өлшем бірліктері

Сабақтың мақсаты: І Білімділігі: Оқушылардың білім - білік дағдыларын қалыптастыра отырып, дененің көлемі және көлемнің өлшем бірліктері туралы түсініктерін қалыптасатыру, көлемнің жаңа өлшем бірліктерімен таныстыру және олардың арасындағы қатынасты қою. м ІІ Дамытушылығы: Оқушылардың ынта - жігерін, алғырттылығы мен шапшаңдығын, танымдылық дағдыларын арттыра отырып, шығармашылыққа жетелеу. ІІІ Тәрбиелігі: Оқушыларды тазалыққа, адамгершілік қасиеттерге, ұжымшылдыққа, тазалыққа, ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелей отырып, білімпазқа жетелеу. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың әдіс- тәсілдері: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, баяндау, талдау-жинақтау, пікір -талас. Көрнекілігі: Кестелер, карточкалар, плакаттар және т.б. Пәнаралық байланыс: Дүниетану, еңбекке баулу. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу. 2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұранын орындау. 3. Оқушыларды тексеру, сабаққа келмеу себебін анықтау. Жұмыстың жүргізілу түріне қарай топтастырып отырғызу. 4. Оқушылардың көңілін, назарын, сабаққа бейімдеу, ыңғайлау. 5. Ойға шақыру. (Психологиялық даярлық жүргізу). ІІ. Өткен материалды еске түсіру/ Жалпылау: 1. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру. 2. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау, анықтау. 3. Оқушының сөйлеу қабілетін, сөйлеу тілін сөздік қорын байқау. 4. Неге көңіл аудару қажеттілігін анықтау, ескеру. Жан-жақты тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ:

Сабақтың тақырыбы: : Тік бұрышты параллелепипедтің және текшенің көлемі. Көлемнің өлшем бірліктері

Көркем жазу диктанты. 3 миллион 67 мың 69 бірлігі бар санды жаз. 100- ден үлкен, 60-тан кіші, 1 миллионға үлкенн сандарды жазыңдар.

Тапсырмалармен жұмыс: «Компьютер» дидактикалық ойынын ойнау.

1 см³ = 1 000 мм³ 1 дм³ = 1 000 см³ 1 м³=1 000 дм³

1 дм³ = 1 000 000 мм³ 1 м³ = 1 000 000 см ³ 1 л су = 1 дм³

1. Көлемнің өлшем бірліктерін еске түсіру.

ә) 5 м³ ˃ 5 000 см³ 10 000 см³ ˃ 5 дм³ 5 см ³ = 5 000 мм²

5 дм³ = 5 000 см³ 1 м³ ˃ 10 000см² 5 дм³ ˃ 500 000 мм³

2. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

12 м³ = 12 000 000 см² 12 дм³ = 12000 см³

3 м³ = 3 000 000 см² 4 дм³ = 4000 см³ = 4 000 000 мм²

8 000 000 мм² = 80 00 см³ 45 м³ = 45 000 дм³ = 45 000 000 мм²

3. Өздік жұмыс ретінде қолданылатын есеп. 1- баған -І нұсқа, 2 - баған - ІІ нұсқа. Есепті салыстыру деңгейлік тапсырма.

4. Есептерді тиімді тәсілдермен шығару. Сызбаны сызу арқылы. Өзіндік жұмыс.

IV. Сергіту сәті:

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп -кішкентай ағаштар,

Үп -үлкен боп өседі.

5. Есеп сызбасын салу арқылы шығару.

Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасы мен периметрін тап.

Ұзындығы

Ені

Ауданы

Периметрі

? см

7 см

84 см²

? см

16 мм

? мм

80 мм²

? мм

35 м

? м

700 м²

? м

V. Сабақты пысықтау:

6. Өздік жұмыс. Бастауыш сынып оқушылары туралы есеп.

7. Ұжыммен есептеу арқылы орындау тиімді.

Бөлінгіш

750-50

960

404

630-30

470

Бөлгіш

25∙2

45:15

200+2

150:50

19:19

(750-50):( 25∙2)= 14 960:(45:15)=320 404: (200+2)=2

(630-30):(150:50) = 200 470:(19:19)=470

№9.

23+67+159+41= 290 23+111+159+7= 300

23+441+159+267= 890 23+107+159+31= 320



  • Бүгінгі сабақта не өтілді?

  • Сабақ несімен ұнады?

VII. Үй жұмысы: №6 ә),б. №8 37 бет. VIII. Бағалау: Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды топпен мадақтап, жеткен жетістіктерін айта отырып білімдерін бағалау.



© 2010-2022