- Преподавателю
- Начальные классы
- Өрттен құтқарушы иттер
Өрттен құтқарушы иттер
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Балманова Ш.Ж. |
Дата | 05.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Катиева Балнұр Даулетқызы
Бастауыш сынып мұғалімі
№23 орта мектеп
Боралдай кенті, Іле Ауданы
Алматы облысы
Ана тілі 3- сынып
Тақырыбы: Өрттен құтқарушы иттер
Сілтеме: Оқулық, жоспар
Мақсаты:
-
Білімділік: Табиғат апаты туралы түсінік беру,
мәтін арқылы табиғат апатына не жататынын ұғындыру, өрттен сақтану шараларын еске түсіру
-
Дамытушылық: Оқушылардың мәтін арқылы дүниетанымын кеңейту, өз ойын дәлелдей білуге дағдыландыру
-
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, сақтыққа тәрбиелеу.
Оқыту нәтижесі: Өз пікірін еркін айта білуге мүмкіндік туады, көзқарастарын достарымен бөлісе алады, түсінген білімдерін ортаға салады, табиғатты қорғай біледі,ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қоры артады.
Көрнекілігі: Суреттер, постер
Сабақтың типі: Аралас сабақ
Әдіс тәсілдері: СТО, топтық, диалог, өзіндік
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
-
Психологиялық ахуал орнату
Бір, екі,үш, қайырлы күн!
-
Топқа бөлу
ІІ. Үй тапсырамасын сұрау
-
Әр топтан бір оқушыдан мазмұнын сұрау, қалғандары сұрақтар дайындау
ІІІ. Өткенді қорыту
-
Мәтін бойынша дайындаған сұрақтарын қою
ІҮ. Сабақ мақсатын айту
- Өрттен құтқарушы иттер Лев Толстой.
Ү. Жаңа сабақ
-
Қызығушылығын ояту
Ребус шешу (табиғат апаты.)
-
Табиғат апаты дегенді қалай түсінесіңдер?
-
Табиғат апатына нелер жатады?
-
Өмірдегі мұндай жағдайлар не үшін болады?
-
Табиғаты апаты нелер жатады топтастыру
-
Топтар мәтінді өз бетінше оқып бір - біріне түсіндіреді.
ҮІ. Түсінгендерін тексеру
Сұрақ - жауап:
-
Мәтін не туралы болды?
-
Өрт кезінде итті не үшін пайдаланады?
-
Оны қай елде пайдаланады?
-
Оның аты не?
-
Бірде қандай оқиға болды?
-
Онда кім қалып қойды?
-
Өрт сөндірушілерге не көмектесті?
-
Ана неліктен қуанды?
-
Жұрт неге күлді?
-
Боб қандай ит?
-
Оның ісіне қандай баға бересіңдер?
Топтық жұмыс
-
Өрт неден шығуы мүмкін? Постерге салдыру
ҮІІ. Сабақты қорытындылау
-
Не білдім?
-
Не үйрендім?
-
Не білгім келеді?
Рефлексия жазу.
ҮІІІ. Үйге тапсырма беру
Мәтінді оқу, ереже құрастырып келу.
Бағалау. Топ басшыларына бағалату