- Преподавателю
- Начальные классы
- Математика пәні. Қосу және азайту 26+34, 60-26
Математика пәні. Қосу және азайту 26+34, 60-26
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Иралинова Л.М. |
Дата | 30.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сынып: 2 «Ә» | Күні: | Пәні: Математика | Сабақ реті: | |
Сабақтың тақырыбы: | Қосу және азайту.26+34,60-23 | |||
Сілтеме: | Күнтізбелік-тақырыптық жоспар | |||
Мақсаттары: | Жазбаша қосуға және азайтуға үйрете отырып,ой-өрістерін кеңейту,шапшаңдылыққа,табандылыққа тәрбиелеу. | |||
Ресурстар: | Оқулық. Сабаққа қажетті ресурстар. Есептер, дидактикалық материалдар | |||
Әдіс-тәсілдері: | Тәсілі: жеке, жұппен, топпен | Әдісі: СТО әдіс-тәсілдері, диалогтық оқыту | ||
Оқыту нәтижесі: | Қосу мен азайтудың терімділік қасиеттерін пайдалана отырып жазбаша есептей алуға жаттығады. | |||
Сабақтың барысы | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Нәтиже |
Ұйымдастыру кезеңі | 1 мин | Оқушылармен амандасу, психологиялық дайындық | Шаттық шеңберін құрып бір-біріне тілек білдіреді. | Көңіл күйлері көтеріледі |
Үй тапсырмасын тексеру | 6 мин | №4 есепетің шығарып келгендерін тексереді. | Дәптерлерін ашып, оқиды, талдайды. | Үй тапсырмасын орындауға деген жауапкершіліліг артады. |
Қызығушылықты ояту - 5 мин Өз білгенін еске түсіреді. білетінін еске түсіреді, өз топтарында талқылайды. Ойын ортаға салады | ||||
Білу | 5мин | Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. | Оқушылар өздерінінң ұсыныстарын айтады.
| схема арқылы ойларын жеткізіп береді.
|
Мағынаны тану - 25 мин. Оқушылар жаңа ақпаратпен танысады., тақырып бойынша жұмыс істейді, тапсырмалар орындайды, Өз бетімен жұмыс жасап, белсенділік көрсетуіне жағдай жасалады. | ||||
Түсіну | 10мин. | Оқулықтың 146-беттегі №1,23
| Есепті талдайды. Тапсырмаларды орындай отырып қосу амалының терімділік қасиетін еске түсіреді. |
|
Қолдану | 5 мин | №4 «Қай нұсқа шапшаң?» | Үйлгіге қарай отырып әр нұсқа бір-бірімен жарысып тақтада орындайды. | |
Сергіту сәті. 1мин Оқушы бойында жағымды мінез-құлық дағдылары қалыптасады, есте сақтау қабілеті мен қиялын, зейінін дамытады. | ||||
Ой толғаныс - 8 мин. Бүгінгі тақырып бойынша оқушылар не үйренгенін саралап, оны қалай қолдану керектігін ой елегінен өткізеді. | ||||
Талдау. Есептерді салыстыру. | 4 мин №6 №7 | Есептерді салыстыра отырып не байқадық? | Оқушылар домбыра мен қобыздың кем,артық тұстарын салыстырады. Сандардың өсу ретін байқату. |
|
Жинақтау |
| Есеп шартының әртүрлі жазылу себебі неде. | Артық,кемдігінде |
|
Бағалау | 2 мин | Басбармақ әдісі | Балалардың бір-біріне баға беруі | Әділ болуға үйренеді |
Үйге тапсырма | 1 мин | №5 146бет |
|
|
Қорытынды | 1 мин | Бүгін сабақта не туралы білдік? | Есеп шығардық, белгісіз айнамалыны таптық.Қосу мен азайтудың жазбаша тәсілін еске түсірдік. |
|
«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің №11 орта мектебі» ММ
Өткізген 2 «Ә» сынып жетекшісі:Иралинова Л.М.
Қостанай қаласы 2015-2016 оқу жылы