Сабақ жоспары (2класс)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Смағұлқызы Көңілашар

Ақтөбе қаласындағы № 42 орта мектептің

ІІІ деңгей бойынша сертификатталған

бастауыш класс мұғалімі


Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні:

21.11.2014

Сыныбы: 4

Сабақтың

тақырыбы

М.Әуезов. Жетім.

Сілтеме

Әдебиеттік оқу 4-класс

Мақсаты

Балаларды әңгіметмазмұнымен таныстыра отырып, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Ой қозғау страрегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға үйрету, топпен жұмыс жүргізу барысында оқушыларға өзіндік жұмыс жасай білулеріне, өз бетінше ізденуге үйрете білу және сөздік қорларын молайтубілімділік: сөз байлығы кеңейеді, сын тұрғысынан ойлауға үйренеді, өз ойын толық жеткізіп, мәтіндегі негізгі түйінді таба білуге дағдыланады.

дамытушылық: Оқушылардың қоғамға деген өзіндік көзқарастарының қалыптасуына ықпал ету, өз ойларын еркін, нақты жеткізе білуге баулу, тіл байлықтарын дамыту, өз бетімен ізденуге,АКТ құралдарын тиімді пайдалануға үйрету, әр кәсіптің өзіндік қиындығы мен қызығы туралы ой қорытуға дағдыландыру.

тәрбиелік: ауызбіршілікке,ынтымақтастыққа достыққа тәрбиелеу .

Күтілетін

нәтижелер


Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға, мәтіндегі негізгі ойды баяндаға,АКТ құралдарын тиімді кез келген сәтте пайдалануды үйренеді.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Пәнаралық байланыс

Музыка, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері

Қолданылатын әдістер

« Жоба қорғау технологиясы», Диалогтық оқыту, БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарындылығын анықтауға сюжетті ойындар,

Керекті жабдықтар

Оқулық, интербелсенді тақта, түрлі маман иелерінің суреттері, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер,ұялы телефон,ноутбук т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1 мин


3 мин

Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Сурет бойынша ой қозғап негізі ойды тауып

І топ -Мейірім

ІІ топ - достық

ІІІ топ - қатал

Психологиялық ахуал туғызу



Оқушылар топта тұрып «мен қандаймын.» трениггі арқылы оқушылар бір -біріне жылы сөздер айтады

Тұсаукесер

2 мин

«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізу. Өзіміздің тобымыздағы атауларға байланысты не білеміз?

Негізгі бөлім

Білу


Бағалау үрдісі Үш шапалақ

5 минут

Мақсаты:. Автор туралы мағұлмат беру.

Мұғ:-?

Оқушы жауабы..............

Бозторғай әнін тыңдап. талдау

Мұғ:. Түткі сұрақтар қою арқылы әнді талдау.

Топқа тапсырма

( Әннен қандай әсер алдыңыз? Ән не туралы?)

Оқушылар көздерін жұмып түнді елестеді.


Шығармалары туралы ой тоғытады.

Әр топтан 1 оқушы жұмыстарын қорғайды.

Түсіну

5 мин


Мақсаты:Мәтінмен жұмыс жүргізе білу дағдыларын арттыру.

1.Оқулықпен жұмыс

«Жетім» мәтінін әр топ бөліктер бойынша оқиды. Топта талдайды.

  • Іштей оқу;

  • Жұппен оқу;

  • Тізбектей оқу.

Мұғ: әр бөлік бойынша оқушылар оқып болған соң неге олай деп ойлайсың не себепті еріп отырды неге басқаша ойламады ,ары қарай не істеді деп ойлайсың ? - деген секілді жетелеу сұрақтарын қойып тұрамын.

Сөздікпен жұмыс

Қиянат-әділетсіздік,зорлық,өктемділік.

Қаға беріс-шеттеу,бұрылыс,тасалау жер.

-

Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді. Әр топтан бір оқушы өз тобына шығарманың мазмұнын түсіндіреді.

Оқушылар сөздікпен талдау жасайды. Егер түсінбеген жерлері болса сырттан көмек аламыз.

Қолдану

Бағалау

Не үйренгендерін стикерге жазып жүрекке жапсырып отыру

5 мин


Мақсаты:

Оқушылар алған білімдерін өмірмен байланыстыра отырып мәтіндегі негізгі ойды анықтап алған білімдерін ортаға салады.

І топ -Қасым жетімдіктің қорлығын қалай көрген ?

ІІ топ- .Әңгімедегі қараңғы түндегі қорқыныш елесі қалай берілген .Суреттеу.

ІІІ топ- . Табиғат пен баланың көңіл күйін суреттеуде қандай байланыс барын кесте арқылы толтыр?

Табиғаттағы

өзгеріс

Баланың көңіл күйі.

1Қалың қара бұлт

2

3

1Жалғыз жаяу бала

2

3

Сергіту сәті

Талдау

7мин

Мақсаты:

«Жетім» көркем фильмнен үзінді көрсету.

Фильмді талдау туралы негізгі ойды мақал мәтелмен қорыту

  • .

Топтық тапсырма

Қасымға жетімдіктен құтылудың қандай амалын айтар едің?

Оқушылар мақалдың мазмұнын ата анасына немесе достарына қоңырау шалу арқылы мәлімет алады.

Ресурстар: видеозвонок, интернет арқылы,

ұялы телеф арқылы

Жинақтау

Бағалау:

8 мин

Мақсаты: алған білімдерін өмірмен байланыстыру

Тапсырма Жетімдер үйінің болуына не себеп ?

Өз ойларын айтады.

Қорытынды

Рефлексия

6 мин 2.Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді? Не білдім? Не ұнады? Сабақтан алған әсерім


2.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

Үйге тапсырма

1мин

Мәтіннің мазмұнын айту.Мазмұнына ұқсас мәтіндер оқып келу

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Бағалау парағы:

Оқушылардың

аты жөні

Үй тапсырмасы

(Білу)

Түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Мұғалімнің қорытынды бағасы




Ж

Сабақ жоспары (2класс)антурина Марфуха

Ақтөбе қаласындағы № 42 орта мектептің

ІІ деңгей бойынша сертификатталған

бастауыш класс мұғалімі


Пәні: Әдебиеттік оқу

Күні: 19.12.2014

Сыныбы: 4

Сабақтың

тақырыбы

Бердібек Сақпақбаев. «Менің атым Қожа»

Сілтеме

Әдебиеттік оқу 4-класс

Мақсаты

Балаларды әңгіменің мазмұнымен таныстыра отырып, негізгі ойды, идеяны ұғындыру. Ой қозғау страрегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою арқылы жан - жақты ойлауға үйрету, топпен жұмыс жүргізу барысында оқушыларға өзіндік жұмыс жасай білулеріне, өз бетінше ізденуге үйрете білу және сөздік қорларын молайтубілімділік: сөз байлығы кеңейеді, сын тұрғысынан ойлауға үйренеді, өз ойын толық жеткізіп, мәтіндегі негізгі түйінді таба білуге дағдыланады.

дамытушылық: Оқушылардың қоғамға деген өзіндік көзқарастарының қалыптасуына ықпал ету, өз ойларын еркін, нақты жеткізе білуге баулу, тіл байлықтарын дамыту, өз бетімен ізденуге,АКТ құралдарын тиімді пайдалануға үйрету, әр кәсіптің өзіндік қиындығы мен қызығы туралы ой қорытуға дағдыландыру.

тәрбиелік: ауызбіршілікке,ынтымақтастыққа достыққа тәрбиелеу .

Күтілетін

нәтижелер


Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға, мәтіндегі негізгі ойды баяндаға,АКТ құралдарын тиімді кез келген сәтте пайдалануды үйренеді.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Пәнаралық байланыс

Музыка, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері

Қолданылатын әдістер

« Жоба қорғау технологиясы», Диалогтық оқыту, БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарындылығын анықтауға сюжетті ойындар,

Керекті жабдықтар

Оқулық, интербелсенді тақта, түрлі маман иелерінің суреттері, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер,ұялы телефон,ноутбук т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1 мин


3 мин

Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Сурет бойынша ой қозғап негізі ойды тауып

І топ - Мұхтар Әуезов

ІІ топ - Абай Құнанбаев

ІІІ топ -Бердібек Соқпақбаев

Психологиялық ахуал туғызу



Оқушылар топта тұрып «мен қандаймын.» трениггі арқылы оқушылар бір -біріне жылы сөздер айтады

Тұсаукесер

2 мин

«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізу. Өзіміздің тобымыздағы атауларға байланысты не білеміз?

Негізгі бөлім

Білу

Бағалау үрдісі

5 минут

Мақсаты:. Автор туралы мағұлмат беру.

Мұғ:-?

Оқушы жауабы..............

Менің атым Қожа киносынан үзінді көрсету.

Мұғ:. Түткі сұрақтар қою арқылы әнді талдау.

Топқа тапсырма

Кинодан қандай әсер алдың?

Оқушылар көздерін жұмып түнді елестеді.

Шығармалары туралы ой тоғытады.

Әр топтан 1 оқушы жұмыстарын қорғайды.

Түсіну

5 мин


Мақсаты:Әңгіменің мазмұнын ашу.

1.Оқулықпен жұмыс

мәтінінді әр топ бөліктер бойынша оқиды. Топта талдайды.

  • Іштей оқу;

  • Жұппен оқу;

  • Тізбектей оқу.

Мұғ: әр бөлік бойынша оқушылар оқып болған соң неге олай деп ойлайсың не себепті еріп отырды неге басқаша ойламады ,ары қарай не істеді деп ойлайсың ? - деген секілді жетелеу сұрақтарын қойып тұрамын.

Жигсо әдісімен талдау

Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді. Әр топтан бір оқушы өз тобына шығарманың мазмұнын түсіндіреді.

Оқушылар сөздікпен талдау жасайды. Егер түсінбеген жерлері болса сырттан көмек аламыз.

Қолдану

Бағалау

Не үйренгендерін стикерге жазып жүрекке жапсырып отыру

5 мин


Мақсаты:

Оқушылар алған білімдерін өмірмен байланыстыра отырып мәтіндегі негізгі ойды анықтап алған білімдерін ортаға салады.

І топ Қожаның қатты өкінгенін неден байқауға болады ?

ІІ топ- Анфиса Михайлованың Жантасқа айтқанескертуіне қосыласың ба?

ІІІ топ- . Жантас қандай бала деп ойлайсың?Оны Қожамен салыстыр

Қожа

Жантас

Сергіту сәті

Талдау

7мин

«Мен Қазақпын» бейнеклипін көріп талдау.

Мақсаты: Әңгімедегі Қожа мен Жантасты салыстыра білу.Оларға мінездеме бере білу.

Топтық тапсырма

Әңгімеден Қожаның ішкі ойын тауып оқып талдау

Оқушылар мақалдың мазмұнын ата анасына немесе достарына қоңырау шалу арқылы мәлімет алады.

Ресурстар: видеозвонок, интернет арқылы,

ұялы телеф арқылы

Жинақтау

Бағалау:

8 мин

Мақсаты: алған білімдерін өмірмен байланыстыру

Тапсырма Өзіңде Қожаның басында болған оқиға болды ма?

Өз ойларын айтады.

Қорытынды

Рефлексия

6 мин 2.РАФТ Қожаға,Жантасқа,Анфиса Михайловаға.

2.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.

Үйге тапсырма

1мин

Мәтіннің мазмұнын айту.Мазмұнына ұқсас мәтіндер оқып келу

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Қар атыспақ ойыны бір-бірін бағалау.Қарды лақтыра отырып сабаққа қаншалықты қатысқанын бағалайды

Нурлин Эльмира

Ақтөбе қаласындағы № 42 орта мектептің

бастауыш класс мұғалімі


Пәні: Дүниетану

Күні:

17 11.2014

Сыныбы: 4

Сабақтың

тақырыбы

Ауа және ауа райы.Ауаның құрамы.

Сілтеме

Дүниетану 4-класс

Мақсаты

Балаларды ауаны сезінуге болатындығын дәлелдей отырып, жер бетін ауа қоршағанын оның тірі табиғат үшін пайдасын ашу. Ауаның орын алатындығын,серпімді ,сығымды екенін дәлелдеу.білімділік: сөз байлығы кеңейеді, сын тұрғысынан ойлауға үйренеді, өз ойын толық жеткізіп, мәтіндегі негізгі түйінді таба білуге дағдыланады.

дамытушылық: Оқушылардың өмір тәжірибиесін орынды қолдануын сабақ барысында дамыту, өз ойларын еркін, нақты жеткізе білуге баулу, тіл байлықтарын дамыту, өз бетімен ізденуге,АКТ құралдарын тиімді пайдалануға үйрету, әр кәсіптің өзіндік қиындығы мен қызығы туралы ой қорытуға дағдыландыру.

тәрбиелік: Ауаны таза сақтауға тәрбиелеу.Оқушылардың қызығушылығын ояту.

Күтілетін

нәтижелер


Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденіп, жоба қорғауға, мәтіндегі негізгі ойды баяндаға,АКТ құралдарын тиімді кез келген сәтте пайдалануды үйренеді.

Сабақтың түрі

Жаңа білімді меңгерту

Пәнаралық байланыс

Музыка, өзін-өзі тану, бейнелеу өнері

Қолданылатын әдістер

« Жоба қорғау технологиясы», Диалогтық оқыту, БЛУМ таксономиясы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарындылығын анықтауға сюжетті ойындар,

Керекті жабдықтар

Оқулық, интербелсенді тақта, түрлі маман иелерінің суреттері, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер,ұялы телефон,ноутбук т.б.

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


1 мин


3 мин

Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Сурет бойынша ой қозғап негізі ойды тауып

І топ - Ауа

ІІ топ - Жер

ІІІ топ -СУ

Психологиялық ахуал туғызу


Оқушылар топта тұрып «мен қандаймын.» трениггі арқылы оқушылар бір -біріне жылы сөздер айтады


Тұсаукесер


2 мин

«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізу. Өзіміздің тобымыздағы атауларға байланысты не білеміз?



Негізгі бөлім

Білу

Бағалау үрдісі

5 минут

Мақсаты:. Адам өміріне қажетті бес жағдайды түсіндіру.

Мұғ:-?

Оқушы жауабы..............

Мұғ:.Сөзжұмбақ жасыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу..

?


Оқушылар көздерін жұмып түнді елестеді.

Шығармалары туралы ой тоғытады.

Әр топтан 1 оқушы жұмыстарын қорғайды.

Түсіну


5 мин



Мақсаты:Мәтіннің мазмұнын аша білу.

1.Оқулықпен жұмыс

мәтінінді әр топ бөліктер бойынша оқиды. Топта талдайды.

  • Іштей оқу;

  • Жұппен оқу;

  • Тізбектей оқу.

Мұғ: әр бөлік бойынша оқушылар оқып болған соң неге олай деп ойлайсың не себепті еріп отырды неге басқаша ойламады ,ары қарай не істеді деп ойлайсың ? - деген секілді жетелеу сұрақтарын қойып тұрамын.


Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді. Әр топтан бір оқушы өз тобына шығарманың мазмұнын түсіндіреді.


Қолдану

Бағалау

Не үйренгендерін стикерге жазып жүрекке жапсырып отыру

5 мин


Мақсаты:

Оқушыларға тәжірибие жасау арқылы Ауаның адам өміріне қажет екенін сездіру.

Тәжірибие жасау: Мұрныңды қысып демалмай тұр.

Қанша уақыт шыдай аласыңдар ішіңнен сана.

Шарды үрлеп бүйірінен қысу -бұл ауаның сығылуы.


І топ Бес жолды өлең құрастыру.

ІІ топ- Ауа- тіршілік көзі эссе жазу

ІІІ топ- . Ауаға ассосация құру.


Сергіту сәті

Талдау


7мин

«Доп ұру»ойыны

Топтық тапсырма

Ауа қалай ластанады?


Жинақтау

Бағалау:


8 мин

Мақсаты: алған білімдерін өмірмен байланыстыру

Тапсырма Ауаны қалай қорғаймыз?

Өз ойларын айтады.

Қорытынды

Рефлексия

6 мин

ББҮ әдісі бойынша кесте толтыру арқылы

2.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.


Үйге тапсырма

1мин


Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин

Екі жұлдыз, бір тілек.







© 2010-2022