Поурочный план по родному языку тема: Зат есім

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Поурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімПоурочный план по родному языку тема: Зат есімЗат есім.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға зат есім жайлы түсінік бере отырып,сұрақтар қоя білуге үйрету.Жаңа технология элементтерін пайдалана отырып шығармашылық қабілеттерін дамыту.Сауатты,көркем жазуға, өзара ынтымақтастыққа, шалшаң ойлай білуге баулу.

Көрнекі құралдар: интерактивті тақта,компьютер,Microsoft PowerPoint презентациясы ,дидактикалық материалдар,тест,шығармашылық тапсырмалар.

Сабақтың түрі: саяхат сабақ.

Сабақтың әдісі: жұптық әдіс,өз бетімен жұмыс, өзіөөзін бағалау әдісі.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

1)Психологиялық дайындық

Қазақ тілім ө өз тілім, ана тілім,

Абай,Мұхтар сөйлеген дара тілім.

Қастерлейді ұлөқызың мәңгі сені

Болашағым, бақытым,дана тілім, ө деп сабағымызды бастаймыз.

II.Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Кім? Кімдер? Не? Нелер?

САН ЕСІМ ЕТІСІК

СЫН ЕСІМ

ЗАТ ЕСІМ

СӨЗ ТАПТАРЫ

Не істеді?

Қайтті?

Қандай?Қай? Не қылды?

Қанша? Неше? Нешінші?

Үй тапсырмасын жақсы қайталап келген болсаңдар,жаңа сабағымызды бастаймыз.

III.Жаңа сабақ.

Заттың атын білдіретін сөзді зат есім дейді. Зат есімдерге кім? Кімдер? не? Нелер? деген сұрақтар қойылады:адам, әншілер, кеме,ағаштар.



КІМ?

НЕ?


Сергіту сәті

Оқиимыз, үйренеміз , жалықпаймыз,

Білімнің шыңына біз шарықтаймыз.

Дәпптермен жұмыс.

Сынып жұмысы

Зат есім.

Көркем жазу.

Сөздік диктант.

Мұғалім, дәрігер, балықшы.

- Балалар , біз бүгін әр түрлі кәсіп иелеріне қонаққа барамыз.Олардың сендерге дайындаған тапсырмалары мен сыйы бар.Сендердің әрбір дұрыс жауаптарыңа жақсы бағасын береді.

- Балалар,біздін бүгін мұғалім,балақшы,дәрігер,тігінші,музыкант,суретші және аспаз қонаққа щақырып отыр.Біз қонаққа автокөлікпен барамыз,дайын болсақ,қанеки,жолға шығайық.

Балықшы тапсырмасы:

«Сөзжұмбақты шешіп көр».

З

А

Т


Е

С


І

М

Бұл сөздер тобын не деп атайды?

Оқулақпен жұмыс.

375 - жаттығу. Мақалдарды көшіріп жаз.

Дәрігер тапсырмасы: Ақыл - тозбайтын тон.

Білім - таусылмайтын кен.

Шешен сөз бастар.

Батыр қол бастар.

Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздердің астын сыз.

377 - жаттығу. Мұғалімнің тапсырмасы:

Сызбаның орнына не? Сұрағына жауап болатын сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.

...үреді. ...ұлиды. ...қарқылдайды. ...шақырады.

378 - жаттығу. Тігінші тапсырмасы: Сөздерді оқы, кім? Сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек, не?сұрағына жауап беретін сөздерді бір бөлек топтастыр.

Кітап, сатушы, келді, парта, жоғары, деңгелек, түлкі, тәтті, жатыр, ағаш, қарға, дәрігер, әдемі, ұста, ұзын, ата.

Үлгі: Кім - сатушы?

Не? - кітап?

379 - жаттығу. Сазгердің тапсырмасы:

Сөздерді оқып, зат есім екенін дәлелде.

Ақын, әнші, көбелек, қозы, дән, бөбек, әже, мұз.

Бұл зат есім өйткені...

Сергіту сәті.

Орнымыздан тұрайық,

Алақанды ұрайық.

Бір отырып, бір тұрып.

Біз бір дем алайық.

380 - жаттығу. Суретші тапсырмасы: сөзжұмбақты қыс айларының аттарын пайдаланып шеш.



Қ

Ы

Ж

Е

Л

Т

О

Қ

С

А

Н

А

Ң

Т

А

Қ

П

А

Н

Р



ІV. Қорытынды.

Аспазшы тапсырмасы:

  • Зат есім деген не?

  • Зат есімнің сұрақтарын ата.

  • Зат есімге мысалдар келтір.

V. Оқушыларды бағалау. Оқушыларды жинаған ұпай санына қарай бағалап шығу.

VІ. Үйге тапсырма:

«Қыста» тақырыбына шағын әңгіме құра.



© 2010-2022