- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ: Азаттық жолында. әдебиеттік оқу
Ашық сабақ: Азаттық жолында. әдебиеттік оқу
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Кусикбаева А.К. |
Дата | 23.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні:15.05.15ж
Сабақ: ана тілі
Тақырыбы: З. Шашкин «Азаттық жолында».
Мақсаты мен міндеттер: өлеңді, мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу, 1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру; 2.Дамытушылық:өлеңді, талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту; 3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу. Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы Көрнекіліктер: суреттер Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы 1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру: жоспар бойынша әңгімелеу
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Сөзжұмбақ шешу:
1Қаракерей... 5 Қанжығалы..
2 Исатайдың серігі... 6 Ағыбай батыр заманындағы хан..
3 Жақияның әкесі 7 Қабанбай, Бөгенбай заманындағы хан..
4 Исатайдың тұлпары 8 Халықтың сол замандағы күйі..
9 Исатай, Махамбет заманындағы хан.. Қандай сөз шықты ? Амангелді Бүгін Нұрпейіс Байғанинның «Амангелді батырым» өлеңімен танысамыз, Зейін Шашкинның «Азаттық жолында» әңгімесімен танысамыз.
Оқулық бойынша жұмыс 113 бет «Амангелді батырым», 114-117 бет «Азаттық жолында»
-
үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
- -тізбек бойынша оқу
- тұтас оқу
- өлеңде, мәтінде не туралы айтылған?
114 беттегі сурет бойынша жұмыс:
-Суреттегі атқа мінген батырды кім дер едіңдер?
-Оның қазақ батыры екенін неден аңғардыңдар?
-Қазақ батырлары неге атқа қонды?
-Бұл суретті салған кім? Сергіту сәті
- Жаңа білімді бекіту:
Өлеңді мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру. - мәтінге сүйеніпжоспар құр Жоспар
- Тергеу
- Айып тағу
- Шешесімен кездесуі
- Дарға асу
Шығармашылық тапсырма: Сурет бойынша ,мәтінге сүйеніп әңгіме құра.(топтық жұмыс)
Әр топтың әңгімелерін тыңдау, бағалау. 4. Үйге тапсырма: 113 бет жатта, 114-117 бет жоспар бойынша әңг..