Наурыздағы тілек 2-сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ

Әдебиеттік оқу

2-сынып

Мұғалім: Урбисинова.А

Тақырыбы:

Наурыздағы тілек

Мақсаты:

Оқушылар тілек түрлерімен таныстыру.Тілектегі негізгі идеяны анықтату.

Күтілетін нәтиже:

Оқушылар тілек түрлерімен танысты. Тілектегі негізгі идеяны анықтады.

Негізгі дерек көздері:

Ана тілі оқулығы, курс ресурстары

Сабақ кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Білу




Түсіну



Қолдану

Талдау

Жинақтау


Бағалау

І.Ұйымдастыру

ІІ.Оқушыларды түгендеу

ІІІ. Топқа бөлу

ІҮ. Үйтапсырмасын сұрау

(Өтілген тақырып бойынша түсінгенін баяндау)

Ү.Үй тапсырмасын қорыту

"Бұл мәлімет шындық па, жалған ба?" әдісі

Сұрақ:

1. Наурыз көжеге секер салынады?

2. Наурыз мерекесін 31-наурызда тойлайды?

3. Көжеге құрт езіп, уыз қосады?

4. Аталған жеті тағамның ішіндегі ерекшесі-тұз?

5. Наурыз көжеге арнап соғымның жамбасы, жая, қазы-қарта сақталады?

6. Наурыз тойының мақсаты халыққа молшылық, тоқшылық тілеу?

Тақырыпқа бағыттама

Сөзжұмбақ шешу.

Т-қазір қандай мезгіл? (көктем)

І-Наурыз көжеге қосылатын дән? (күріш)

Л-қыста ет сақтайтын жеке үй? (тошала)

Е- мал өнімінің негізгі түрі? (ет)

К- ұлттық сусын? (көже)

"Тілек" туралы мұғалімнің түсіндірмесі.

Оқулықпен жұмыс.

"Поэзия минуты"

"Жадыңды толықтыр"

"Тілек" түрлері

"Суреттер сөйлейді"

"Әріптер сөйледі"

"Наурыз", "Тілек" сөздерін екі топқа ұсыну

«Конвертті сұрақ» әдісі

  1. Өлең несімен ереше деп ойлайсың?

  2. Өлеңнен өміріңе қажетті мағлұмат ала алдыңба?

  3. Тілектің адам өміріндегі маңызы қандай?

  4. Басқа қандай тілек түрлері есіңде қалды?

"Екі жақты күнделік" әдісі

Тақырыптық ой

Менің ойым



Үйге тапсырма: Тілек-өлеңді жаттау. Ата-ана ұстазына,достарына тілек жазып келу.

Оқу үшін бағалау

Геометриялық фигуралар тарату арқылы бағалау

-Музыкаға билеп, конфетте белгіленген 1,2 сандарын санау арқылы топқа бөлінеді.

Әуеннің ырғағы біткеннен кейін топта орнын таппай қалған оқушы үй тапсырмасын айтады.

-берілген сұрақтарға жалған немесе шындық деп жауап береді.


Берілген сөзжұмбақты шешеді.


Әр топтан 1 оқушыдан өлеңді мәнерлеп оқиды.

Мультипроектордағы өлеңнің жалғасын жатқа айтады.

Әр топ постер қорғайды.

Берілген суреттерді өлеңнің мазмұны бойынша орналастырады, қорғайды.

Әр топ өздеріне берілген сөздің әр әрпін бас әріп ретінде пайдаланып, тілек жазады.

Оқушылар парта астында жасырынған конвертті тауып, конверт ішіндегі сұрақтарға жауап береді.

"Менің ойым" бөлігіне оқушы өз ойын жазады.


Оқушылар жинаған фигураларын санайды, өздерінің алған бағасын біледі.



© 2010-2022