Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану пәнінен 2 сыныпқа арналған Өсімдік – тірі ағза атты ашық сабақ.Дүниетану.


Сабақтың тақырыбы: Өсімдік - тірі ағза.

Сабақтың мақсаттары:

1. Өсімдік тірі табиғат екенін , жер бетіне өніп шығуы жайында ұғым беру.

2.Өсімдіктер әлеміне деген деген оқушылардың сүйіспеншіліктерін ояту,оларды қорғай білуге баулу.

3.Дүниетанымын кеңейту.

Сабақтың көрнекілігі: Сызбалар.

Сабақтың түрі: Дәріс беру сабағы(модульдік оқыту технологиясы.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

Тест жүргізу.

1)Адам өміріне тыныс алу үшін не қажет?

А. топырақ

Ә. ауа

Б. су

2) С.М.Маршак ақын атамыз нені құрметтеп, сыйлауға шақырған?

А. Топырақ

Ә. суды

Б. өсімдікті

3) Жағымсыз іске адам не істейді?

А. Күледі

Ә. Қуанады

Б. Ренжиді

4) Кәде беріп, оны орындау адамды қандай күйге бөлейді?

А. Қуантады

Ә. Ренжітеді

Б. Жылатады

5) Аспан мен жердің астасқан жерінен ойша сызық жүргізсек, оны не дейміз?

А. Дөңгелек сызық

Ә. Көкжиек сызық

Б. Бағдар сызық

6) Көкжиек тұстарын анықтайтын арнаулы құралды ата.

А. Термометр

Ә. Сызғыш

Б. Компос

7) Судың түсі қандай?

А. Қызыл

Ә. Түссіз

Б. Ақ

8) Жердің бетінің өсімдік өсетін борпылдақ, жұмсақ қабатын не дейміз?

А. Көң

Ә. Топырақ

Б. Құм

9) құнарлы топырақ деп қандай топырақты айтады?

А. Бойында сазы көп

Ә. Бойында шырындысы көп

Б. Бойында құмы көп

( 1 тоқсан бойы меңгерген білімдерін осы құрылған тесті бойынша 10 минутта өткізу, тексеру).

  1. Жаңа сабақ. 1) Кіріспе әңгіме. Өсімдік тіралы ұғым. Күн қуатынан және топырақтан қоректеніп, өсімдік өседі, гүлдейді, эеміс, тұқым береді.өсімдік болмаса, тірі организмдер өзіне керекті қоректі заттар таба алмайды. Орман, шалғын, дала өсімдіктері жануарлардың тіршілік ететін ортасы. Адам өмірінде жасыл өсімдіктің маңызы өте үлкен. Қолайлы жерлерге өсімдікті отырғызып, күтетін себебі, олар ауаны тазартады, щуды азайтады, шаңдарды бойына жұтады.

Схема арқылы топтап түсіндіру.

Өсімдіктер

бұта шөп

ағаш

Емен

Ағаш

қайың қарағай

тал шырша

тобылғы

Бұтақараған

БұиаБ жыңғыл

итмұрын

селеу жусан жоңышқа бақбақ

Шөп текті өсімдіктер


шоғайна бидайық бетеге

Барлық өсімдіктер тіршілік етеді, қоректенеді, тыныс алады, жарықты, жылуды, суды керек етеді.

Осы жағдайлар болса, өсімдік жақсы өсіп өнеді.

Алғашқы еккенде өте нәзік, үлбіреп тұрады; жапырағының саны аз, жұқа; сабағы қысқа, жұмсақ, тамыры жетілмеген болады.

Дегенмен, белгілі мерзім(айлар, жылдар) өткенде өсімдік қартайып, жемістері түсіп, сабғы, жапыраға, тамыры қурап, өсімдіктің тіршілігі тоқталады.(өледі).

Осы жағдайлар өсімдіктің тірі организм екендігін дәлелдейді.

  1. Дәптерлерге түсіріп алу.

  2. Текстіні оқыту.

  1. Қорытынды.

  1. Сұрақ-жауап.

  2. Бест құру.

  1. Үйге тапсырма. Оқу. Түсінгенін айту. Схеманы пайдалана білу.


© 2010-2022