- Преподавателю
- Начальные классы
- Алдар көсенің алдауы (сабақ жоспары)
Алдар көсенің алдауы (сабақ жоспары)
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Жайманова А.А. |
Дата | 14.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Cыныбы | 4 сынып | ||
Тақырыбы | Алдаркөсенің алдауы | ||
Мақсаты | Алдаркөсе туралы мәлімет алу арқылы ертегі,аңыз басты кейіпкері екенін түсіну. | ||
Күтілетін нәтиже | А) Алдаркөсе туралы біледі.
| ||
В) Алдаркөсе мен Шығайбайдың мінездерін салыстыра отырып, жақсы мен жаманды айыра біледі | |||
С) Аңыз оқи отырып талқылайды.
| |||
Дереккөздер, құрал-жабдықтар | Әдебиет оқулығы,4-сынып. Алматы: Алматыкітап 2011. З.Муфтибекова, П,К, Жаманқұл. 48-49 беттер.Методикалық нұсқаулық,дидактикалық материалдар,флипчарт. АКТ «Алдаркөсе» таныстырылым һtt//.yotube7com/watcһ?v=Unurf59uzzm үлестірмелі парақшалар,постер, маркер.
| ||
Сабақтың барысы | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| 30 сек 2 мин 1 мин 5 мин 1 мин
| Сәлемдесу,түгендеу. Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру,назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал Топқа бөлу Дарынды оқушыларға үй тапсырмасы ретінде Алдаркөсе туралы қосымша деректер іздену. бағалау | Оқушылар оқу құралдарын түгендеп,мұғаліммен амандасады. Оқушылар шеңбер құрып,бір-біріне өзіне қатысты жақсы қасиеттерін айту: адал бол, шыншыл, еңбекқор,қонақжай . Атом,молекулы арқылы ойын ойнатып,топқа бөлу Оқушылар дайындап келген мәліметтерін оқиды,сыныптастарына жаңалықтарымен бөліседі. бағдаршам |
Тұсаукесер
| 30сек | АКТ көрсетілім
Сергіту сәті | Оқушылар «Алдаркөсе» туралы көрсетілімді тамашалап,талқылау арқылы сабақтың алгоритмін ашады.Дәптерлерін ашып жаңа сабақты жазып алады. |
Негізгі бөлім
| 10 мин
16 мин
| Жеке жұмыс жүргізу
топ ішінен біреуі мұғалім болады да топқа әңгіменің мазмұнын түсіндіріп әңгімелейді,өзара талқылайды.
1 топ: Венн диаграммасы (Алдаркөсе мен Шығайбайды салыстыру) 2 топ: Аңыз бойынша көрініс дайындау 3 топ: Алдаркөсеге мінездеме беру Бағалау: екі жұлдыз бір тілек интервью алу
| Оқулықпен жұмыс Әр оқушы өз бетімен әңгімені оқып шығады.Белгіленген уақыт аяқталған соң,топ ішінен өз қалауы не топтың сайлауы бойынша өз тобына әңгіме мазмұнын түсіндіреді. Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды. Флипчартқа түсіріп,постер қорғау . |
Қорытынды
| 5мин
| Дөңгелек үстелде Алдаркөсе әрекетін талқылау.
| Аңыздың жалпы мазмұның,Алдаркөсе әрекетін талқылайды,өз ойларын айтады. |
Үйге тапсырма | 2 мин | Аңызды оқу,Алдаркөсе туралы кітапша шығару | Оқушылар кейіпкер туралы жинақ жинап кітапша жасайды |
Бағалау | 2 мин | Смайликпен бағалау | Оқушылар бағалайды |
Сабақтың талдауы | Сабақты психологиялық дайындықтан бастадым. Топқа атом,молекула арқылы бөлдім.Үй жұмысын қабілеті жоғары оқитын оқушылар дайындап келді.Өз мәліметтерін оқушыларға жеткізді.АКТ-дан мультфильм қарап,сабақтың күтілетін нәтижесін ашты.Сергіту сәті өтілді.Оқулықпен жұмыс жүргізілді. Жеке жұмыс: аңызды оқу, түсінгенін жеткізу,талқылау.Топтық жұмыс жүргізілді: Алдаркөсеге мінездеме,көрініс,Венн диаграмма (флипчартқа түсіріп постер қорғады) Бағалау түрлері:екі жұлдыз бір тілек,бағдаршам. | ||
|
|