Математика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиеті

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиетіМатематика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиетіПәні

Математика

Мұғалім

Болысбекова З.Ш.

Сынып

2 «б»

Тақырыбы

Қосудың терімділік қасиеті

Сабақтың мақсаты

Оқушылар қосудың терімділік қасиеті жайлы түсінеді және дұрыс, шапшаң есептей алады.

Күтілетін нәтижелері

Қосудың терімділік қасиетін біледі және есептерді терімділік қасиетімен орындай алады.

Жеті модульдің кіріктірілуі

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.


Оқыту әдістері

Жаңа әдістер


1. Жеке жұмыс

2. Жұптық жұмыс

3. Топтық жұмыс

Тапсырмалар

Топтық жұмыс, жеке жұмыс, бағалау

Ресурстар

Үлестірмелі қағаздар, интерактивті тақта, стикерлер, суреттер.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру

кезеңі

(5 мин)

1.Психологиялық дайындық

Математикалық әнді хормен айтқызып өту

2. Геометриялық фигуралар арқылы 4 топқа бөлу.

3. «Алтын ереже» туралы айту.


1 - ереже: Сабақта бір - бірімізді тыңдаймыз!
2 - ереже: Математика пәні нақты ғылымдар болғандықтан нақты, дәл жауап береміз!
3 - ереже: Сабақта өзіміздің тапқырлығымызды, шапшаңдығымызды көрсетеміз!
4 - ереже: Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Саған есеп үйреткен,

Пәнге қара құрметпен.

Санды тура табатын,

Математика болатын.

Математиканы оқимыз,

Миға бәрін тоқимыз.

4- пен 5 -ті аламыз,

Мәз боп үйге қайтамыз.

Топтағы рөлдерді бөледі.

Алтын ережені еске түсіреді.

Үй тапсырмасын сұрау (5 мин)

Үйге берілген тапсырманы сұрау.

Кері байланыс сұрақтарын қою.

  • Бір сағатта неше минут бар?

  • Бір минутта неше секунд бар?

  • Сағаттарда көбіне қандай цифрды қолданады?

Топтық жұмыс

Олай болса, өткен тақырыпты қалай түсінгенімізді мына тапсырманы орындап тексеріп көрейік.Өлшем бірліктерін өрнекте.


  • 1 секунд өткенді қалай табамыз?

  • 10 секунд өткенді білу үшін не істейміз?

1-топ 1сағ20мин=□мин

65мин=□сағ□мин

70с=□мин□с

2-топ 1сағ10мин=□мин

80мин=□сағ□мин

90с=□мин□с

3-топ 1сағ30мин=□мин

80мин=□сағ□мин

70с=□мин□с

4-топ 1сағ8мин=□мин

90мин=□сағ□мин

67с=□мин□с

Әр топ басшылары өз тобына берілген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы топпен орндайды.Өлшем бірліктерін өрнектейді.



Миға шабуыл

(3 мин)

Логикалық сұрақтар

  • Үстелдің 4 бұрышы бар. Бір бұрышын кесіп тастағанда, оның неше бұрышы болады?

  • Бір үйдің 4 ұл баласы бар. Олардың әрқайсысының бір қарындасы бар. Осы үйдің барлығы неше баласы бар? Жауабы: 5 бала.

  • Ыдыстағы 4 жұмыртқа 3 минутта піседі, сонда оның әрқайсысы неше минутта піседі? Жауабы: 3 минутта

  • Дорбадағы 10асықты 10бала бір - бірлеп алды. Сонда 1асық дорбада қалды. Бұл қалай?

Әр топ оқушылары өз тапсырмаларына ойланып жауап береді.

Жаңа сабақ

(5 мин)

Дәптермен, оқулықпен жұмыс

Қолға қалам алайық.
Дәптерімізді ашайық.
Дәптерімізді ашқан соң,
Әдемі етіп жазайық.

Көркем жазу 41 42

№1 Еске түсіріп қайталау

7+8 30+5 9+6

8+7 5+30 6+9

-Бірінші қосылғышты,екінші қосылғышты, қосындының мәнін атаңдар.
-Қосындының мәндерін салыстырыңдар?
- Не өзгерді? (қосылғыштардың орны ауысты)
-Не өзгермей қалды? (қосындының мәні өзгермей қалды)

Қосудың қандай қасиетін білеміз?

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не?

Мұғалімнің түсіндіруі(суретпен жұмыс)

Барлығы неше текше? Өрнекті жаз

Суреттерді пайдаланып, өрнектерді жазып, нәтижесін табайық.

3+(2+1)=6 2+(3+1)=6 1+(3+2)=6

Шыққан өрнектерге қараңдаршы Қандай қорытынды жасауға болады?

Бірнеше қосылғыштарды олардың қосындысымен алмастырғаннан қосынды өзгермейді.


Дәптерлеріне бүгінгі күнді жазып, 41, 42 сандарын көркем жазады.

Оқушылар суреттерге қарап өрнектер құрастырады.Қорытынды жасайды.


Сергіту сәті

(2 мин)

Сергіту сәті
Қарашы, балақай,

Ақылды тақтаға

Сергіп бір қаласың,

Би биле тоқтама.

« Мен қазақпын » әні арқылы сергіту сәтін өткізу


Оқушылар әуен ырғағымен билейді.

Дәптермен жұмыс

(5 мин)

№3 Есепті шығар Топтық жұмыс

№3 есепті топпен орындайды.

Көк шар-10

Жасыл шар-20 ? шар

Қызыл шар-30

Ш: 10+20+30=60

Ж: барлығы 60 шар


Оқушылар берілген есепті топта орындап, дәптерлеріне жазады.

Топтық жұмыс

(10 мин)

№4 Берілген сурет бойынша есеп құрастыр.

Сары шымшық-3

Көгершін-4 ? құс

Торғай-5

Ш:3+4+5=12

Ж: барлығы 12 құс

«Кім алғыр?» ойыны

Математикаға байланысты ұғымдарды тауып, маркермен сыз.


3 топтың мүшелері берілген тапсырманы постерге орындайды, қалған оқушылар дәптерлеріне жазады.

Оқушылар математикалық ұғымдарды тауып, маркермен сызады.

Қорытынды

(5 мин)

Жеке жұмыс

№6 Сағат қанша?

Оқушыларға сағаттың қанша уақытты көрсетіп тұрғанын жаздыру.

№7 Қағаз қапшыққа 9 кг зат сыяды. Онда не болуы мүмкін?

«Жеміс- жидек жинау» ойыны. Жемістердің артындағы өрнектердің мәнін тауып, жеміс ағашына ілу.

-Жеміс-жидектерді не үшін жейміз?(денсаулығымыз жақсы болу үшін жейміз,жеміс-жидектердің құрамында денсаулығымызға пайдалы дәрумендер бар.)

-Біз не өттік? -Біз не білдік?
-Қандай жаңа ақпарат алдық?

Оқушылар сағаттың уақытын көрсетіп жазады.

Оқушылар ауызша қағаз қапшыққа сыятын заттарды табады.

Оқушылар жемістердің артындағы өрнектерді тауып, жеміс ағашына іледі. Жеміс-жидектердің пайдасы туралы өз ойларын айтады.

Бағалау

(2 мин)

Формативті немесе қалыптастырушы бағалау.

Топ көшбасшысы өз тобының оқушыларын бағалайды.

Топ басшылары өз мүшелерін бағалайды.

Үй тапсырмасы

(1 мин)

5-жаттығу, 84-бет.

Оқушылар үй жұмысын дәптерлеріне, күнделікте-ріне жазып алады.

Рефлексия

(2 мин)

Стикерлерге сабақ туралы кері байланыс жазу

Оқушылар стикерге өздеріне бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы жазады.





«Кім алғыр?»

қ

ш

е

ң

т

о

с

у

б

е

м

е

ң

е

ң

и

а

ж

р

д

н

у

т

у

е









Математика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиеті

Математика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиеті



Математика. 2-сынып. Қысқа мерзімді жоспар: Қосудың терімділік қасиеті



© 2010-2022