Ашық сабақ Математика Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері (4 cынып)

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Әбіл Нүсіпбаев атындағы № 14 орта мектеп







Ашық сабақ

Математика

Сабақтың тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға, ауызша көбейту және бөлу тәсілдері










4 А сынып жетекшісі: Г.О. Аришева


2015 - 2016 оқу жылы
Математика
Тақырыбы: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдері
Мақсаты: Көп таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін жаңа технологияның элементтерін тиімді пайдалана отырып деңгейлік тапсырма беру барысында оқушыларға тақырыпты ұғындыру; логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; жылдамдыққа,тапқырлыққа тәрбиелеу. Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, бейнелеу, өзін - өзі тану, дене тәрбиесі. Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірме кестелер, интерактивті тақта. Сабақтың типі: саяхат Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өздік, есептеу, ойын.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
а) сәлемдесу ә) оқушы зей.сабаққа аудару
Мұғалім: сабағымызды бастамас бұрын топқа бөлінейік
І топ «Ойшылдар» тапсырма: Сергіту сәтіне 1шумақ өлең құрастыру ІІ топ «Тапқырлар» тапсырма: «Дүкенші мен сатушы» ойын құрастыру ІІІ топ «Алғырлар» тапсырма: «Көңілді қорыту,қоштасу» өлең құрастыру
ІІ. Қайталау сұрақтары: 1.Ұзындық бірліктерін ата. 2.Масса бірліктеріне нелер жатады?

  1. Уақыт бірліктеріне ше?
  2. Аудан бірліктері ?
  3. Көлем бірліктері ?

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 9. І топ а), ІІ топ ә), ІІІ топ б). дәптерлерінен оқыту.
ІҮ. Сергіту сәті. І топ «Ойшылдар »
Сабақ та басталды, Басылды дабырлық. Қосамын да азайтам, Бөлемін де көбейтем. Математиканы білем, Сондықтан оны сүйем. Ү. Жаңа сабақ: а) Кіріспе: мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатын х-у. Ғажайып құпиясы Білімнің патшасы Ма -те -ма -ти -ка -ға Бас иеміз! Көп таңбалы санды, бір таңбалы санға Көбейтеміз, бөлеміз.

ә) Оқулықпен жұмыс. № 1 тапсырма ауызша орындау оқушылар әр бағанны және әр қатардың мысалдарын бір - бірімен салыстырады,байқағандарын ай- тады. І - топ «Ойшылдар» № 1 ІІ - топ «Тапқырлар» № 2 ІІІ - топ «Алғырлар» № 3
б) Тақтамен жұмыс. 1. № 4 тура теңдік шығатындай етіп, тиісті санды таңдап қой:
І - топ Ойшылдар ІІ - топ Тапқырлар ІІІ - топ Алғырлар а) 460 ∙10 = 4 600 ә) 49∙1000 = 49 000 б) 49 м = 49 000 мм 9080:10 = 908 1т = 49 000 кг 49 км = 49 000 м 460 м = 4 600 дм 49 000 :1 000 = 49 49 000 мм = 49 м

  1. ц = 908 т 49 000 кг = 49 т 49 000 м = 49 км

2.№ 5. Есепті шығар. Мотоцикл 20 км жолға 1 л бензин жұмсаса, 80 км жолға қанша бензин жұмсайды? № 6. Есепті шығар. Жеңіл машина 100 км жолға 8 л бензин жұмсаса, 800 км жолға қанша бензин жұмсайды?
в) Үлестірме қағаз үлгілері. 7800 . 2 =15600 5000 . 3 = 15000 60 000 . 4 = 240 000 8400 . 5 = 42000 17 000 . 2 = 34 000 25 000 . 3 = 75 000 106 000 . 4 = 424 000 184 000 . 5 = 920 000
ҮІ . Ойын: « Дүкенші мен сатушы » ІІ топ «Тапқырлар» г) Тақтамен жұмыс. Теңдеулерді шеш: х = 2 731 х = 880 х = 10 780 х = 3 х = 400 х = 20
ҮІІ. Қорыту. Тест тапсырмаларын беру арқылы ой қорытамыз.

ІІІ топ «Алғырлар» тобы қорытындыға қандай өлең шумақ шығарғанын тамашалау
Көбейту мен бөлудің, Тәсілін біз үйрендік ! Математика әлемінен, Көп ғажайып, таң тамаша Амалдарды біз білдік !
ҮІІІ. Бағалау . Үйге тапсырма 73 бет, №9 Амалдарды орындау тәртібін түсіндіру
Назарларыңызға рахмет !




















© 2010-2022