Кратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 класс

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Кратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 класс

Кратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классКратко срочное планирование на тему Егіншілік дәстүрі 3 классСабақтың тақырыбы: «Егіншілік дәстүрі» Бауыржан Момышұлы.

Сынып: 3

Мерзімі:

Сабақтың мақсаттары: Естелік шығарманың басқа шығарманың түрлерінен айырмашылығын ажырату.

Негізгі идеяны анықтау. Оқушылардың егіншілік кәсібі туралы білімдерін кеңейте отырып, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.

Мәтінді түсініп оқуға, негізгі ойды анықтауға үйрету, топтық жұмыста өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету.
Міндеттері:

  • Егіншілік кәсібі жайлы жан -жақты ақпараттар жинайды;

  • Оқушылар мәтінмен таныса отырып, мәнерлеп оқуға, мәтінді әңгімелеуге, сипаттауға дағдыланады;

  • Оқушылар жеке, жұпта, топта жұмыс жасауға, пікір алмасуға дағдыланады;

  • Оқушылардың сөздік қоры артады, сөйлеу тілі дамиды, өз ойын сыни тұрғыдан білдіруге дағдыланады.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: дүниетану, бейнелеу өнері. Құралдар: интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, түсті қарындаштар мен фломастер,өшіргіш.

Әдіс-тәсілдер: топтық әңгіме, мәнерлеп оқу, пікірталас, салыстыру «Сиқырлы сөздер», «Миға шабуыл әдісі»

Оқыту нәтижесі: Естелік шығарманың басқа шығарманың түрлерінен айырмашылығын ажырата алады; Негізгі идеяны анықтай алады;

Сілтеме: Әдебиеттік оқу 3-сынып Алматікітап 2014. Б.А Тұрғынбаева,З.Муфтибекова Түсіндірмелі сөздік. Cайт энциклопндия Айгөлек №

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Кірікті

рілген модуль

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі







Білу



«Ишара»


2








5

СТОү

ОүБОБ

АКТ

ОмОЖТ

ТжДБО

ОБжК

ОмОЖЕ



СТОү

ОүБОБ

АКТ











Психологиялық ахуал тудыру мақсатында

«Сиқырлы сөздер» ойынын ойнату. Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушылар оны әдепті түрде айтуы керек.





«Құпия хат» ойыны. «Миға шабуыл» әдісі

Тақырыпқа шығу үшін «Құпия хат» ойынын өткіземін. Конвертке салынған қима қағаздарды араластырып бере мін. Конвертте комбаин, трактор, жүк машина сының қима суреттері бар.

- Осы суреттерді ортақтастыратын не? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?


Оқушылар ортаға шеңбер құрып тұрады.

Өтініш түрінде айтылған сөйлемді оқушылар әдепті түрде айтады.

Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші»,«Марат сызғыш бер», «Марат рұқсат болса сызғышты алайын»


Оқушылар қима суреттердің бөліктерін алып құрастырады. Құрастырылған комбаин,трактор, жүк машинасы суреттері бойынша «Егіншілер», «Қырманшылар», «Диірменшілер»топтары болып бөлінеді.Өз топтарына барып отырады.


Оқушылар өздері сабақтың тақырыбын анық тайды. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар егіншілік туралы не білетіндерін естеріне түсіреді және тақтаға топтастыру жазады.

Егін



Түсіну








Сергіту сәті 8










2

СТОү

ТжДБО


ОмОЖЕ











Оқушыларға оқулық мәтіні бойынша тапсырма беріледі.

І топ: Егіншілер - 1тақырыпшаны оқиды.

ІІ топ: Қырманшылар - 2 тақырыпшаны оқиды.

ІІІтоп: Диірменшілер- 3тақырыпшаны оқиды.

Түсiнгендеріңді өз сөздеріңізбен айтып беріңдер.

Дәптермен жұмыс. Білімдерін толықтырады .
Нысабы ---- бұйырғаны

Екшеу ---- сабаны мен дәнін бөліп алу


«Австралиялық жаңбыр» Аңшы аң аулауға шықты.Жаңбыр жауды. Көпірден өтті. Батпақтан өтті.Аюға кездесті,аюдан қашып артқа қашты.

Оқушылар оқулық мәтінімен жұмыс жасайды:

І топ: Егіншілер

ІІ топ: Қырманшылар

ІІІтоп: Диірменшілер

Әр топ жұпта, топта түсінгендерін бір- біріне айтады.

Дәптермен жұмыс істейді. Сөздік жұмыс.
Әр топқа түсіндірмелі сөздік беріледі.


Қимылдарды қайталайды.

Қолдану 7

СТОү

ОүБОБ



Оқушылардың оқулық мәтіні бойынша алған білімдерін тексеру мақсатымен сұрақ-жауап әдісін қолданамын.

Мәтіннен негізгі ойды анықтатамын.

Оқушылар берілген тақырыпшаны оқып жұпта, топта талдайды және әр топ бір бірінің тақырыпшалары бойынша көрші топтарға сұрақ қояды. Жауап береді.

Талдау





10

СТОү

ОБжК

ОмОЖЕ



«Дыбыстық портрет» әдісі бойынша тапсырма беремін. Жұмыс барысын түсіндіремін.

Оқушылар жұпта, топта талдайды .

Әр әріпке тақырыпқа сай сөз жазу керек.

1-топ

А- ат

С- соқа

Т- трактор

Ы- ырыс

Қ- қырман

2-топ - Орақ


(стикер арқылы бағалайды)

Жинақтау

















Рефлексия







Үйге тапсырма беру 7
















3






2

АКТ

ОмОЖТ

ТжДБО

















ОБжК

ОмОЖЕ



Интербелсенді тақтаның актив студио құралдарын пайдалана отыра, үш топ кестені толтырып білімдерін жинақтайды.


















Сұрақтары бар қорап

Сыныпқа қорап қойылады, оған оқушылар сабақтың соңында өз сұрақтарын салады.

Ол сұрақтарды мұғалім араластырады. Әр топтан оқушылар сұрақтар алып, жауап береді.


Бауыржан Момышұлы жайлы ақпарат жинап келу.



Бұрынғы


Қазіргі


Жер жырту құралы



Суғару тәсілі




Егін оқу құралы




Қай еңбек өнімді,тиімді?



Екі замандағы еңбектің қиындығын суреттеген сөздер



Алтын астықтың иесі кімдер?



Әр топтағы оқушы бір- бірін стикер және смайлик арқылы бағалайды.









© 2010-2022