- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок украинского языка. Закони дружби
Урок украинского языка. Закони дружби
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Реуцкая О.Н. |
Дата | 06.04.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Середня загальноосвітня школа № 15 І -ІІІ ступенів
Тема уроку: Закони дружби
Розробив :
учитель початкових класів
середньої загальноосвітньої
школи № 15 І - ІІІ степенів
м.Сєвєродонецька
Луганської обл.
вчитель ІІ категорії
Реуцька О.М.
2014 р.
Тема уроку. Закони дружби. Мета уроку: формувати комунікативну компетентність учнів шляхом засвоєння доступного і необхідного обсягу знань; опанувати мовленнєву діяльність та набуття певного соціального досвіду; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уявлення про закони дружби; розвивати у дітей почуття взаємодопомоги, підтримки, вірності; сприяти моральному розвитку; спонукати доброму відношенню один до одного; виховувати інтерес до вивчення української мови. Обладнання: м'яч, прислів'я, м'яка іграшка, таблиця-закони дружби, картки з казковими героями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
2. Емоційне налаштування на урок
Ось дзвінок сигнал нам дав.
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо!
ІІ. Повторення вивченого
1. Бесіда
- Яку тему вчили на тому уроці?
- Кого ми можемо назвати справжнім другом?
- Як треба ставитись до друга?
2. Прислів'я
-
Друга шукай, а знайдеш - тримай.
-
Дерево міцне корінням - а людина дружбою.
3. Гра: М'яч - перекладач
Друг, товариш, подруга, друзі, приятель, дружити, приятелювати.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
1. Прблемна ситуація
(На дошці таблиця) прочитайте зашифроване слово по перших літерах малюнків.
.
-
Яке слово вийшло? ( Дружба )
-
Якою буде тема уроку?
Сьогодні ми продовжимо вивчати тему - Дружба. Вивчимо закони дружби, пограємо у ігри,складемо діалог.
2. Фізкультхвилинка-Танець дружби
Ми хотіли танцювать,
Танцювать, танцювать.
Та не знали, як почать,
Як почать, як почать.
Друг від друга відійшли,
Потім знову підійшли,
Ти дивись, не сварись,
Ось і до побачення.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1.Чистомовка
Діти, давайте за допомогою чистомовки покличемо Дружбу до нашого класу і оселимо її серед нас.
Жбу - жбу - жбу - я ціную дружбу
Риш - риш - риш- в мене є товариш
Ити- ити- ити- вмію я дружити
Узі - узі- узі - ми найкращі друзі
2. Вступне слово вчителя Дружба - це допомога, довіра, чесність, доброта, любов до іншої людини. Щоб жити у мирі і злагоді, люди придумали правила, які потрібно виконувати:
-
Правила дорожнього руху
-
Правила поведінки у магазині, театрі, транспорті
-
Правила поведінки у школі
Але, щоб нам з вами хотілося приходити до школи, сидіти з сусідом по парті, щоб було цікаво - треба вміти дружити, мати друзів. Отже існують і:
-
Правила дружби
3. Правила дружби
-
Допомагай другові у біді
-
Не обманюй друга
-
Не смійся з друга
-
Якщо ти винен, попроси вибачення
4. Побудова асоціативного куща - Яким має бути справжній друг.
ДРУГ
добрим чуйним справедливим
вірним поступливим
чесним подільчивим
5. Вправа: Продовж речення
Мого друга звуть….
Мій друг…(діти підбирають слово з асоціативного куща)
6. Гра: Коло дружби
Я дуже хочу, щоб наш клас був дружнім. (Діти стають у коло, передають один одному м'яку іграшку, і говорять приємне слово)
7. Бесіда
- Чи потрібно в чомусь поступатись другові?
- Чи можна розповідати чужі секрети?
- Чи тільки з тобою мусить гратись твій друг?
- Чи можна образити словом друга?
- Якщо образив,що потрібно зробити?
8. Фізкультхвилинка- Гопачок
Два прихлопи, три притопи.
На носок, на каблучок.
Руку вліво, руку вправо -
Ми танцюєм гопачок!
Раз - присіли, два - присіли,
Настрій гарний.
Покрутились, повертілись
І тихесенько ми всілись.
9. Складання діалогу
Уявіть, що ви образили друга. Друг засмучений пішов додому, а ви зрозуміли, що були дуже неправі. Виправте ситуацію.
10. Гра: З'єднай друзів
Як у людей, так і у казкових героїв є друзі. Але трапилась біда у казковому світі. Злий чаклун всіх посварив, переплутав. Давайте, діти, допоможемо. (На дошці 8 карток з казковими героями. Треба з'єднати пари.)
V. Підсумок уроку
1. Бесіда
- Яку тему вчили?
- Які правила дружби запам'ятали?
- Яким повинен бути справжній друг?
- Кому допомогли?
2. Гра: Тупай - плескай
- Друг - це той, хто допоможе у біді?(діти плескають)
- Друг - це той, хто обманює і сміється над тобою?(діти тупають)
- Друг - чесний і справедливий? (діти плескають)
- Якщо образив друга, треба вибачатись? (діти плескають)
- Людині без дружби гарно? (діти тупають)
- Друга треба берегти? (діти плескають)
Я бажаю вам, діти, бути справжніми друзями. І мати вірних і гарних друзів.