- Преподавателю
- Начальные классы
- Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар
Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Мухамбетова Б.Ж. |
Дата | 28.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
пәні:математика | Сынып:3 | |||
тақырып | Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар | |||
Мақсаты | көбейту және бөлу- өзара кері амалдар деген түсінікті қалыптастыру; кері есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру; байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу. | |||
Күтілетін нәтиже | Математикалық білімдері жетіледі.Өз көзқарасын жүйелі талдауға үйренеді.Қарсыласын сыпайылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелейді.Өзін-өзі бағалай алады.Өз пікірін қарсылыстарына дәлелдей алады. | |||
кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | бағалау | ресурстар |
Ұйымдастыру (2мин) | Музыкалық психологилық тренинг
| Сабақ алдында психология-лық тренингке қатысады |
| Смаиликтер
|
Үй тапсырмасын тексеру(3мин) | № 4, 5, 10 оқу, талдау. | Сұрақтарға жауап беру
| формативтік
| Дидактикалық материалдар,
|
Мағынаны тану (35 мин)
| Білімдерін тексеру: Ауызша жұмыс. а) 44 - 4 40+8 57 - 7 40 + 7 26 - 6 100-60 77 - 7 40 + 7; 56 - 50 30+40 68 - 60 50 + 2 -Біз бүгін сабақта көбейту мен бөлу амалдарын өзара кері амалдар ретінде қарастырамыз. Білімдерін тексеру. Ауызша есептеу. 1. Теңдік тура болатындай етіп сандарды қой. 2∙ = 6 ∙ 2 = 18 : 2 = 2 2 ∙ = ∙ 2 = 10 12 : = 6 2 ∙ 8= ∙ 2 = 14 20 : 2 = 2.Ауызша есеп шығару: Кітап 100 теңге тұрады. 2 кітап қанша тұрады? 4 кітап қанша тұрады? 6 кітап? Жаңа материалды түсіндіру: а) Оқулықпен жұмыс. Есептердің шешуін ауызша түсіндір: Ш: 18 : 2 = 9 9 ∙ 2 = 18 кері есеп құрастыр. ә) № 3. Фронтальді жұмыс. Сызбанұсқа бойынша көбейту мен бөлуге теңдіктерқұр. ( 15 : 3 = 5 5 ∙ 3 = 15 15 : 3 = 5 ) б) Тақтада түсіндіріп шығару. № 4 6 ∙ 4 = 24 7 ∙ 2 = 14 ∙ 2 = 24 : 4 = 8 14 : 2= 7 : 2 = в) Жұптық жұмыс, № 5. Есепте : 286 : 2, егер 143 ∙ 2 = 286; т.с.с. ҮІ. Түсінгенін бекіту:
? ? 2 12 12
? ? 254 820 820
| диалогтық оқыту Ұжымдық жұмыс. | формативтік
жұппен жұмыс жасау
Жиынтық Кретерийлер арқылы бағалау | Сызбалар
Дидактикалық материалдар
Сызбалар
Смайликтер Бағалау парақшалары |
Оқушылар ды жас ерекшелік теріне баланысты оқыту диалогтық оқыту жұппен жұмыс
Жұппен жұмыс жасау
Жеке жұмыс жасау
Стикерге пікірлерін жазады | ||||
Рефлексия (5 мин)
| Сабақтан не білдіңдер? Сендерге қандай тапсырма ұнады? Үйге тапсырма: № 10, 37бет. Бағалау. |