- Преподавателю
- Начальные классы
- Математикадан ашық сабақ Шаршы 2-сынып
Математикадан ашық сабақ Шаршы 2-сынып
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Бекешова Қ.Е. |
Дата | 20.09.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы:Шаршы.
Сабақтың мақсаты:1.Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып,шар-
шы жайлы түсінік беру,есепті әртүрлі тәсілмен шығару
ға үйрету.
2.Ой-өрістерін,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Тапқырлыққа,алғырлыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:геометриялық фигуралар,слайд,семантикалық карта
Тест.
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап.түсіндіру,ізденушілік
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру
Оқушыларды зейінін сабаққа аудару
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ Білімді тексеру
2.Өткен материалдарды еске түсіру
І.Ой шақыру
-Қосудың қандай қасиеттері бар?
-Ауыстырымдылық қасиеті қандай?
-Терімділік қасиеті қандай?
- Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
-Тік төртбұрыш дегеніміз не?
-Оның қандай қасиеті бар?
ІV Жаңа сабақ
ІІ.Қызығушылығын ояту.
Оқулықпен жұмыс
№1 а)Суретте барлығы неше фигура бейнеленген?
-Қарама-қарсы қабырғалары тең тік төртбұрышты тап.2,4 фигура
-Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты тап. 1,3 фигура
-Олар қандай санмен белгіленген . 1,3
Барлық қабырғалары тең тік төртбұрышты шаршы деп атаймыз
ІІІ.Мағынасын тану.
№4 ә) Номерлері: 1,2,3,4,5,6,7.
Төртбұрыштар: 3,4,5,6,7.
Тік төртбұрыштар:3,4
Венн диаграммасы
ІҮ Деңгейлік тапсырма
1-деңгей «Математикалық диктант»
7+6=13 13-7=6
6+7=13 13-6=7
8+5=13 13-8=5
5+8=13 13-5=8
9+4=13 13-9=4
4+9=13 13-4=9
Қосудың қандай қасиетін еске түсіреді?
Қосу мен азайту қандай амалдар?
2-деңгей : № 4 Қосындыларды салыстыру.Олардың мәндерін тап.Осыған ұқсас қосындылар құр. 50+10+20 50+20+10 20+50+10 20+10+50 3-деңгей №4 Есепті әртүрлі тәсілмен шығар Қыз-20 ұл -10 келді-4 барлығы:? С: Сыныпта енді неше оқушы болды? Ш: (20+10)+4 =34 (20+4)+10 =34н., (10+4)+20 =34 Ж: 34 оқушы 4-деңгей №3 Есепті әртүрлі тәсілмен шығар Түптеуге тиіс-48 кітап Түске дейін-20 кітап Түстен кейін-10 кітап С: Түптейтін неше кітап қалды? Ш:48-()20+10=18 (48-20)-10=18 (48-10)-20=18 Ж: 18 кітап қалды V.Семантикалық карта мысал 50 98 39 67 65
73 34+5
70+3
40+25
53-3
90+8
70-3
VІ Тест жұмысы 1.1 сағатта неше минут бар? а) 90 мин ә) 60 мин б) 70 мин 2.Шаршы деп қандай фигураны айтамыз? а) қарама-қарсы қабырғалары тең тіктөртбұрышты айтамыз. ә)барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты айтамыз 3.Қосудың қандай қасиеті қолданылған? (20+30)+20=70 (20+20)+30=70 а)ауыстырымдылық ә)терімділік 4.Бір ғасырда неше жыл бар? а)24 ә)100 б)70 ҮІІ Қорытынды бөлім -Сонымен балалар бүгін нені білдік? -Нені үйрендік? Генсерт әдісі . Не үйрендім,нені білдім,нені білгім келеді ҮІІІ Үй жұмысы №6 тапсырма ІХ бағалау