- Преподавателю
- Начальные классы
- Сабақ жоспары Шаршы диагоналы «Өрмекші өрнегі»
Сабақ жоспары Шаршы диагоналы «Өрмекші өрнегі»
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жабагина М.Б. |
Дата | 09.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Математика сыры. 2-сабақ,
Сабақтың тақырыбы: Шаршы диагоналы «Өрмекші өрнегі»
Сабақтың мақсаты: а). Шаршы диагоналын табу жолдарын түсіндіру. Оригами
арқылы мысықты бүктеу әдістерімен жасауды түсіндіру.
Өрмекші өрнегінің жасалу жолдарын түсіндіру.
ә). Саусақтарын икемдеуге, ой-өрісін, қиялын дамыту.
б). Шапшаңдыққа, тиянақтылыққа, жинақылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік.
Сабақтың көрнекілігі: мысықты жасау үлгісі, шаршы диагоналы «Өрмекші өрнегі».
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру бөлімі:
Психологиялық жаттығу. Қуанамын мен де, Қуанайық, достарым, Қуанасың сен де. Арайлап атқан күнге
3. Қызығушылықты ояту: Жұмбақ шешу:
Өзі жап-жас, мұрты бар, Шидиген ұзын сирағы,
Ет пен сүтке ұмтылар. Тастай керең құлағы.
Тастамайды жылы үйде Сөйтіп жүріп көп жерге
Түкті тонын шұп-шұбар. (Мысық) Аспалы торлар құрады. (Өрмекші)
4. Мағынаны тану: Шаршы диагоналын табу жолдарын түсіндіру.
Оригами арқылы мысықты бүктеу әдістерімен жасауды түсіндіру.
Өрмекші өрнегінің жасалу жолдарын түсіндіру.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
№1. Сиқырлы пішіндерді орындау.
№2. Сіріңкелерді қозғап, 3 шаршы қалдыру.
№3. 2-сағат дұрыс 13сағ 30мин.
№4. 400г+100г=500г
250г=500:2
250-200=50г.
№5. Тоғжан-торкөзден шаршы қиды, Айша-торкөзден шеңбер қиды, Бәтіш-жазу дәптерден шеңбер қиды, Маржан- жазу дәптерден шаршы қиды, Айжан- ақ қағаздан жалау қиды.
5. Ой толғаныс: Сөзжұмбақ құрастыру. Көлденеңінен: 1. Қосудың компоненті.
Тігінен: 2. Қыс айы. 3. Жаз айы. 4. Азаятын сан.
-
А
З
А
Ш
Й
А
І
Ғ
Қ
О
С
Ы
Л
Ғ
Ы
Ш
П
Д
Ш
А
Е
Н
6. Үй тапсырмасы: Күшікті бүктеу әдісімен жасап келу.
7. Бағалау: