Конспект урока по познанию мира

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Шығыс Қазақстан облысы

Өскемен қаласы

Өскемен қаласы әкімдігінің «№6 орта мектебі» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Ильясова Жанат Сайлауовна

[email protected]


Конспект урока по познанию мира




































Дүниетану 3 сынып КМЖ

Сабақтың тақырыбы

Жылу сүйгіш және суыққа төзімді өсімдіктер

Сабақтың мақсаты

Өсімдіктер өсетін орта жағдайларының әртүрлілігімен танысып, олардың ерекшеліктерін анықтау. Оқушының ойлау қабілетін ұштау, сыни тұрғыдан ойлауға баулу.Топтық жұмыс арқылы белсене жұмыс жасауға ұмтылу.

Сілтеме

3 сынып дүниетану оқулығы

Оқыту нәтижелері

Өсімдіктердің бейімделу ортасын анықтайды, өсімдік мүшелерін, ерекшеліктерін сипаттап, салыстырады, ынтамақтастық іс-әрекетте жұмыс істейді.

Түйінді идея

Өсімдіктердің тіршілік ортасы түрлі болады.

Модульдер

7 модуль :

-оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,

-сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,

-оқыту үшін бағалау жіне оқуды бағалау,

-оқытуда АКТ пайдалану,

-талантты жіне дарынды балаларды оқыту,

- оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оөыту және оқу,

- оқытудағы басқару және көшбасшылық

Әдіс -тәсілдер

Шаттық шеңбері, Атомдар мен молекулалар, Топқа бөлу, 5 жолды өлең, Ойлан, тап, Талқылау әдісі, Ойлан, жұптас, талқыла, Сергіп алайық, Сұрақ-жауап ойыны; 2 жұлдыз, 1 тілек;Екеуінің біреуін таңда.

Ресурстар

Оқулық, дидактикал.мат, слайд,бейне материал, топқа арналған үлестірме матер, музыкалық сергіту сәті

Сабақ кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Қызығушылықты ояту


Шаттық шеңбері

Оқушыларды үлкен шеңберіне шақырады. Психологиялық дайындық.

Шеңберге тұрады, бір-біріне күлімдеп, сәттілік тілейді.

Атомдар мен молекулалар

Ойын арқылы жұппен жұмыс ұйымдастырып, үй жүмысын тексеруді ұсынады.

Жұппен тұрып, сұрақ-жауап арқылы үй жұмысын қайлалайды.

Топқа бөлу

«Атомдар мен молекулалар» ойынын ойнатады, 2 топқа бөледі

2 топқа бөлінеді. Топ ережелерін еске алады

5 жолды өлең

Үйге берілген шығармашылық тапсырманы топта таныстыруды ұсынады.

өлеңді топта оқиды, топ ішінен 1 бала ортаға шығып оқиды.

Ойлан, тап

Топ атауын анықтауға сөзжұмбақтар тератады.

-Қалай ойлайсыңдар? Неліктен осындай топтарға бөліндік?

Жұппен бағалау парағын таратады.

Сөзжұмбақтар ды жұппен шешеді, топ атауын анықтайды. «Жылу сүйгіш» және «суыққа төзімді» топтары Болжау жасайды. Сабақтың тақырыбын анықтайды.

Бағалау парағымен танысады.

Мағынаны

тану

Талқылау әдісі

А-3 парағын таратады. Топ атауы бойынша не білетінін постерге жазуды ұсынады.

Жылжымалы постерге білетіндерін ортаға салып, талқылайды, жазады


«Ойлан, жұптас,талқылау»

Оқулықтағы 86-88 беттегі мәтінді оқу және талқылауға береді.

Мәтінді іштей оқиды, топта мазмұнын талқылайды.


Сергіп алайық

«Қара жорға» әнін қосады

Би жаттығуларын орындайды

Ой толғаныс Талқылау әдісі

Постерге оралуға ұсынады, толықтыруға уақыт береді. Музыка қосады.

Постерді оқулықтан алған білімдерімен толықтырады, қорытынды жасайды, ортаға шығып қорғайды. Сұрақ-жауап

Үлкен шеңберге шақырады, ойынның шартымен таныстырады, ән қосып-өшіріп тұрады

Шеңберде тұрып, 2 ойыншықты кері бағытта бір-біріне береді, музыка тоқталған кезде 2 ойыншықтың иелері сұрақ - жауап арқылы білімдерін тексереді.

Бағалау

Шапалақ, бағдаршам, алақан.

Жиынтық бағалау: бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парағы бойынша жұптық бағалау.

Кері байла- ныс

2 жұлдыз, 1 тілек

Парақтарды таратады

Парақты толтырады, оқиды

Үйге тапсырма

Екеуінің біреуін таңда

Мақал-мәтелдер жинақтау немесе сөзжұмбақтар құрастыру тапсырмасын береді.

Тапсырманы жазып алады





© 2010-2022