- Преподавателю
- Начальные классы
- Конспект уроку з української мови на тему Усне і писемне мовлення. (2 клас)
Конспект уроку з української мови на тему Усне і писемне мовлення. (2 клас)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Чекамова С.Н. |
Дата | 24.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
23.11.2015 Українська мова Тема. Усне і писемне мовлення. Мета: дати учням уявлення про усне і писемне мовлення, вдосконалювати вміння дотримуватися правил усного і писемного мовлення; продовжити формування мовної здогадки та мовленнєвої реакції учнів; розвивати писемне мовлення, самостійність, словниковий запас учнів; виховувати в учнів увагу і інтерес до власного мовлення та мовлення навколишніх, старанність, наполегливість; сприяти згуртованості учнів, вихованню емоцій задоволення від розумової праці. Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь), наочні (картки), практичні (вправи). Форми організації пізнавальної діяльності учнів: індивідуально-відокремлена, фронтальна, колективна.
Хід уроку
I. Організаційний етап
Нумо, дітки, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок!
Сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітайте їх у нашому класі.
А тепер часу не гаймо
І урок наш починаймо.
- Контроль знань учнів.
- Які мови ви знаєте? (відповіді дітей)
- Хвилинка каліграфії.
- Запишіть правильно з'єднання букв вець, олі.
- Яке слово можна скласти із цих з'єднань? Запишіть його.
- Чи можна сказати, що слово олівець у з'єднаннях букв було записане по складах?
- Запишіть слова олівець, качка, зозуля, поділивши для переносу.
- Підготовка учнів до засвоєння нових знань (мотивація).
- Діти, а за допомогою якого мовлення ви виконали завдання? А яким мовленням користувалися відповідаючи на мої запитання?
- На уроці ми дізнаємося, яке значення в житті людини має усне і писемне мовлення.
- Вивчення нового матеріалу.
- Погляньте на екран, що роблять діти? (слайд 1,2).
-
Яким словом можна назвати їхні дії? В українській мові ми спілкування називаємо терміном мовлення, тож спробуємо скласти правило.
-
Робота з підручником. (с. 72-74)
- Діти, відкрийте підручник на сторінці 72, прочитайте правило.
- Тож яким мовленням ми користуємося для спілкування?
- Попрацюємо над вправою 192. Розгляньте малюнок і розкажіть, де заховалися лісові тварини. Хто взимку засинає, а хто - одягає теплу шубку?
- Назвіть тварин, назви яких відповідають позначеним звуковим моделям. (їжак, лисиця, білка)
- Яким мовленням ви користувалися під час виконання вправи?
- Робота в зошиті.
- Відгадайте загадки, а відгадки запишіть у рядочок, через кому.
- Запис в зошиті. (Білка, дятел, ведмідь, заєць, їжак).
-
Первинна перевірка засвоєння знань.
-
Робота з підручником. (с. 73 впр. 193)
-
Бесіда.
- Яким мовленням ви користувалися при виконанні вправи?
-
Які основні вимоги до писемного мовлення?
- Первинне закріплення знань.
Робота в зошиті (вправа 195, 1 завдання)
-
Контроль та самоперевірка знань.
-
Робота з підручником. (с. 74 впр. 196)
-
До якої казки малюнок?
-
Чому дід з бабою плачуть?
-
Підпишіть малюнок словами з казки.
-
Підведення підсумків, рефлексія.
-
Що цікавого ви дізналися на уроці?
-
Чи корисно нам з вами це знати?
-
То яким є мовлення?
- Інформація про домашнє завдання
- Сьогодні ви були надзвичайні і домашнє завдання я приготувала для вас також не звичайне.