- Преподавателю
- Начальные классы
- Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання та розв’язування рівнянь, задач. Порівняння величин
Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання та розв’язування рівнянь, задач. Порівняння величин
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Кузнецова Н.В. |
Дата | 03.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Поделитесь с коллегами:
Тема: Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Складання та розв'язування рівнянь, задач. Порівняння величин. Мета: розвивати навички оперування отриманими знаннями, уміти обирати ефективні способи реалізації завдань, аналізувати діяльність, повторити вивчені таблиці множення та ділення, порядок виконання арифметичних дій, алгоритм розв'язання задач, вчити дітей аналізувати та узагальнювати результати своєї діяльності, раціонально використовувати свій час, бути ініціативними, не боятися пропонувати нестандартні рішення, вчити аргументувати свій вибір
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Не сидить ніяк на місці. Скрізь вона: в селі, і в місті. Про ковбаси, крем для мами Дізнаємось ми з (реклами) Що означає слово "реклама"?
Знавець: Реклама - від латинського це поширення відомостей про товар, послугу та можливості їх отримання.
Наш урок досить повчальний, має форму незвичайну; знання про бізнес нам відкриє, покаже, що з нас кожен вміє Тобто ми спробуємо прорекламувати наші знання та вміння / на спеціальних картках - капелюхах записані табличні випадки множення та ділення. Коли учні правильно назвуть відповіді в цих прикладах відкривається етап уроку/
аукціон реклама товар
інтелект. прибуток ціна потреби
- Як це називається рекламою уроку
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Я запрошую всіх вас на пізнавальний уроку, урок-аукціон. Давайте пригадаємо, що таке аукціон? Знавець читає на зворотньому боці пояснення слова аукціон: "Аукціон - це публічний продаж, на якому товар дістається тому покупцеві, який запропонує найвищу ціну". Та для того, щоб перемогти в аукціоні, треба - бути компетентним у швидкому обчисленні виразів, - знати назви компонентів арифметичних дій, правила їх знаходження, - вміти довести і дібрати зручний спосіб розв'язування задач, - порівнювати вивчені величини. Хто швидше називає правильно відповідь-ціну, той стримує фішку-товар.
- Що таке ціна на товар? Ціна - вартість товару. Товар - речі, які продаються, купуються та обмінюються.
ІІІ. Проведення аукціону
- Перший "лот". Каліграфічна хвилинка. Запишіть всі можливі двоцифрові числа за допомогою цифр 1,2,3(12,13,11,23,32,22,21,31).
- Другий лот "Математичний диктант"
- Суму чисел 24 та 8 зменшити в 4 рази;
- Добуток чисел 7 і 6 збільшити на 8;
- 60 змінити на добуток чисел 6 і 9;
- Різницю чисел 60 і 25 зменшити у 7 разів.
- Третій лот "Задачний"
ІУ. Музична пауза.
- Четвертий лот "Шапка-невідимка"
- П'ятий лот "Роздрібна торгівля"
У. Д\з. Оберіть для домашньої роботи два папери за бажанням. Чому ви обрали саме їх?
УІ. Підсумки роботи: Поки бухгалтерія робить підрахунки, ми тим часом підіб'ємо підсумки нашої роботи. Починайте свої відповіді так: Сьогодні на уроці я повторив Найважче було Найцікавіше було Нарешті я зрозумів Одержав велике задоволення від Роботою задоволений (або ні)
Ви працювали наполегливо і дружно. Тому, хто заплатив, на вашу думку, найбільшу ціну за одержані знання, подаруйте наш фірмовий знак
Називаємо тих, хто отримав найбільше "капелюшків" та "сердець".
Цікава економіка.
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язання задач вивчених видів. Периметр прямокутника.
Мета уроку: закріпити таблицю множення числа 8, порядок дій у виразах, які містять дії різних ступенів, різні способи знаходження периметра; розвивати логічне мислення, навички усних обчислень, математичне мовлення; вчити дітей діяти в нестандартних ситуаціях, використовуючи отримані знання; аналізувати та узагальнювати результати своєї діяльності. Тип уроку: Закріплення та систематизація знань, формування умінь та навичок.
Зміст уроку.
І. Організація класу Лунає дзвоник дзвінко, До праці кличе нас. Знання економічні Вивчає 3 клас.
ІІ. Корекція та контроль знань.
- Вставити потрібне число
- будемо вдосконалювати навички усних обчислень; вміння складати числові вирази;
- аналізувати і розв'язувати задачі на знаходження суми двох добутків;
- навчимося знаходити периметр прямокутника двома способами;
- критично і об'єктивно оцінювати власні можливості, аналізувати свою діяльність.
- Якщо ви поглянете на перші букви завдань, які стоять перед нами, то прочитаєте ключове слово уроку. Це слово БАНК.
- Що означає це слово?(Заклад для збереження коштів, коштовностей, скарбів).
- А який найдорожчий скарб для людини? /Її знання/.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Слово "Банк" з'явилося у нас на дошці невипадково. Сьогодні я пропоную вам зіграти в ділову економічну гру "Бізнес - проект". Працювати будемо групами, які на час гри стануть різними фірмами. Ваші фірми змагатимуться за надання банком кредиту. Фірма повинна довести на практиці свою спроможність, ініціативність, стабільність, знання. Виконуючи правильно та швидко певні завдання співробітники фірми, отримують "ключики-бонуси". Хто більше отримає бонусів, той має право на одержання кредиту в банку. Президент фірми у нас є, нагадую його функції: розподілити доручення, надавати право відповіді. Заступник контролює своєчасність виконання завдань, надає потрібну допомогу. Бухгалтер підраховує доходи фірми на протязі гри. Залишилось придумати назву своєї фірми і можна розпочинати гру.
ІУ. Контроль, корекція та закріплення знань.
- Математична розминка.
- Робота над складанням та обчисленням числових виразів:
-
- Поясніть хід міркувань при розв'язанні задачі різними способами:
Було Продали Залишилося
-
- Всі фірми продемонстрували ефективну роботу та досить високі результати. настав час і відпочинку.
ІІ. Фізкультхвилинка.
Фізкультхвилинку розпочинаємо Геометричні фігури згадаємо. Вправи виконуй стільки разів Скільки фігура має кутів.
Вправа Вправа Вправа Вправа "силачі" "годинник" "ножиці" "вітрячок"
- Геометричний матеріал.(Треба скласти геометричну фігуру і знайти її периметр.
Робота в групах.
1) 2) 3)
-
- Назвіть складену фігуру
- Назвіть довжину кожної сторони
- Знайдіть периметр фігури
- Чому він дорівнюється ?
- Чи можна інакше знайти периметр?
P=∆ + ∆ + ∆ P=2*+2* P= +++ P= +++ P= х 4 P= 2 х (+)
- Коллектив кожної фірми творчо підійшов до розв'язання цього завдання і може впевнено підрахувати свої здобутки.
- Цікаве завдання.
7 9 8 3 5 6 4
О О 18 : 6 24 : 4 54 : 6 40 : 5 35 : 7 Ц Л Д
28 : 7 42 : 6 І М
(Повинно вийти слово "МОЛОДЦІ").
-
- Банк усім вам
ІУ. Підсумок уроку.
-
- На уроці мене зацікавило...
- Наша команда працювала...
- Під час роботи я зрозумів(не зрозумів)...
- Мені легко було...
- Я відчував т труднощі...
- В спільній творчій праці загартовується характер і закріплюються нові знання.