Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі3-сынып

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математикадан ашық сабақ. Тақырыбы Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі3-сыныпМатематикадан ашық сабақ. Тақырыбы Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі3-сыныпМатематикадан ашық сабақ. Тақырыбы Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі3-сыныпМатематикадан ашық сабақ. Тақырыбы Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі3-сыныпСабақтың тақырыбы: Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жазбаша «баған» түрінде қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренуді қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, пәнге қызығушылығын арттыру. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, жеке оқушылардың білім дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, дәлдікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Пәндік нәтиже: Оқушылар жазбаша «бағанмен» қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренеді. Сабақ түрі: пысықтау сабағы. Сабақтың типі: білім мен дағдыны қалыптастыру.

Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд-презентациялар, бағалау парақтары,

деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме оқушылар!

Бұл сабаққа келмейді ешкім ермек үшін,
Есеп-қисап,сан-цифр термек үшін.
Көрсетіп есептеудің жолын талай,
Келдім оларды айтып бермек үшін, -деп сабағымызды бастамас бұрын,бір-бірімізге деген көңіл-күйлерімізді білдірейік.

Психологиялық ахуал:

Ойға толсын санамыз,

Бестік болсын бағамыз.

Баласындай бір үйдің,

Тату болсын арамыз.

(құшақтасып көріседі, қол алысып амандасады.

І Ауызша есеп:

206

370

200

280

410

700

580

300-ге арттыр

506

670

500

580

710

1000

880

200-ге кеміт

6

170

0

80

210

500

380

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

Қарсы отырған жұппен алмасып тексереді.

№4

458+167= 954-486= 991-777=

275+146= 721-549= 768-689=

522+245= 658+173= 666-297=

ІІІ Қызығушылықты ояту « Ой қозғау» Адасқан әріптер/топқа бөлу/

  1. к,ү,ж,і,р,й - жүйрік тобы
  2. л, й,о,ш,ы - ойшыл тобы
  3. р, а,п,т,ы, қ - тапқыр тобы

Топ тапсырмалары: / разрядтары бойынша, разрядттан аттап өту арқылы / орындау және оны тексеру/

І топ ІІ топ ІІІ топ

518-496 632-259 621-356

159+678 459+378 457+150

ІҮ Мағынаны тану: Есептер шығару /оқулықпен жұмыс/

№3 а/ бір шаруашылықта 248 қой, ал екіншісінде біріншісіне қарағанда 119 қой кем. Екі шаруашылықта барлығы неше қой бар?

ә/ Үш күнде 424 л қымыз сатылды. Бірінші күні 135 л қымыз, екінші күні 142 л қымыз, қалғаны үшінші күні сатылды. Үшінші күні неше литр қымыз сатылды?

№5 /ізденіске жетелейтін тапсырма/

Сергіту сәті

№6 Қиықшадағы жазылған сандарды бос орындарға қойып, өрнектің мәнін тап. Тура теңдік құрастыр.

  • 3 = * 4 =

24

21

20

18

28

15

32

12

36

16

21

ІІІ Ой толғаныс

Тура теңдіктерді сәйкестендір. «Әрқайсысына затын табуға көмектес»

Үйге тапсырма

№4 , 31 бет

Бағалау: бағалау парақтары бойынша жүргізіледі

Кері рефлексея: «Көңіл күй» оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіреді





© 2010-2022